Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almak isteyip, sorunlarından dolayı korkup alamayanlardanım RTX2060 Super veya 5700 XT Pulse bekliyorum. Hangisi daha uyguna gelirse alacağım

Kullananlar yorum yapabilir mi? Son güncellemeden sonra kart bir tık daha stabil oldu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 9 Kasım 2019; 21:25:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Placeb0

arkadaşlar sistemimi yavaş yavaş değiştirmek istiyorum elimde amd fx 8350 işlemcisi var 5700 xt pulse alsam sıkıntı yaşar mıyım geçiş aşamasında? anakartım da gaming filan değiş standart bir şey
    Bende fx9590 vardı yani fx'lerin en güçlüsü diyebiliriz.Gtx 1070'i yıllarca çoğu oyunda yarı gücünde kullandım.Çoğu oyunda dar boğazın kralını yaşıyordum.Ne zamanki ryzen 2600'e geçtim o zaman dar boğazlar gitti, ekran kartını tam gücünde kullanmaya başladım. 5700 xt, 1070'den çok daha güçlü bir kart olduğu için darboğazdan daha beterini yaşayabilirsiniz. :)
  • egemi kullanıcısına yanıt
    Sorunların yuzde 80den fazlası en son driver ile çözüldü zaten kullanan 100 kisiden 10 u bazi sorunlar yaşıyordu. Ben suan yerinizde olsam kesinlikle xt alirdim. Rtx etkisi bu jenerasyon kartlar icin cok gerekli degil. Oturmasi bir sonra ki hatta bana kalirsa 2 seri sonrasini bulacak diye düşünüyorum. Ama tabi ki gönlünuzden ne geciyorsa onu alin onemli olan sizin ic tatmininiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemi

Almak isteyip, sorunlarından dolayı korkup alamayanlardanım RTX2060 Super veya 5700 XT Pulse bekliyorum. Hangisi daha uyguna gelirse alacağım

Kullananlar yorum yapabilir mi? Son güncellemeden sonra kart bir tık daha stabil oldu mu acaba?
    aynısını ben sordum. kimse kartını kötülemiyor artık. 1080p kullanacağım için 2060super düşünmeye başladım. aorus mu rog strix mi alsam onu düşünüyorum :)
  • en sorunsuzlar pulse ve nitro sanırım 5700xt için, gtx 1070 kullanıyorum şuan ucuza yakalarsam geçeyim bari.
  • her halde çoğunluk yarın gece 11.11 indirimlerini bekliyor nitro+ ve pulse için xD stoklar yeter inş herkese arkadaşalar.Baya bir alıcısı var kartın.
  • Ryzen 5 1400 ve GTX 1060 3 GB kullanıcısıyım.

Ryzen 5 3600 & RX 5700 XT

yada

Ryzen 5 2600 & RX 5700

ikilisine geçmeyi düşünüyorum. Geçtikten sonra monitör alamayacağım baya bir süre. Şuanki ile idare etmem lazım en az 5-6 ay. Şuan kullandığım monitör yok. 32 inc Samsung TV kullanıyorum 1080p.

2K 144 HZ bir monitör almak istiyorum o yüzden 3600 ve xt ikilisi daha iyi olacak gibi ama bütçemide çok zorlamak istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

1080P 144 HZ monitör+ 2600+ 5700'mı yapsam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 9 Kasım 2019; 23:41:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pulse zaten uzun süredir Yukko yeni üyelik indirimiyle 2900 küsürlere alınabiliyordu arkadaşlar. Şahsen ben öyle aldım. N11 için bakalım kaçlara düşecek. Nitro+'ın bir tık daha soğutması iyi ama pulse da gayet iyi bir seçenek.
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Rx 5700'ü 14nm 1600 ile kullanıyorum dediğiniz gibi 1080p de çok az da olsa darboğaz oluyor, 2600'ün biraz daha iyi bir işlemci olduğunu hesaba katarsak oran daha da azalıyor. Zaten 2k monitör kullandığım için 1080p çözünürlük kullanmıyorum ama kartı ilk aldığımda inciğini cinciğini test etmiştim o dönemden net bir şekilde hatırlıyorum. Belki aynı işlemci kombosuyla kullanmak isteyen vardır diye katkıda bulunmak istedim, uzun lafın kısası 1080p kullanılacaksa bile darboğaz oldukça sınırlı, normal kullanımda farkedilemez bir seviyede .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 10 Kasım 2019; 0:11:22 >
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    FPS oyunlarını bolca oynuyor olsaydım, 144hz monitör alırdım.
    Piyasa da 4k veya 2k ekran kartı pek yok diyeyim. 2k için anca 2080ti derim ben.
    1080P yüksek FPS kafasındayım ben.
    En son RDR2 de gördük performansları, hepsi döküldü. Bunun daha GTA6'sı gibi oyunları var.
    Özellikle yeni nesil konsol arifesinde işler çok değişecek.
    Piyasada ki tüm oyunlar konsollara göre yapılıyor ve PC ye portlanıyor. PC için oyun yok aslında.
    Yeni nesil konsollarda eskiye göre 2x olacağı için. Çıkan oyunlarda artık yavaştan 2x ağırlığında olacak.
    Kısaca, 1080p ötesine geçememiz halen çok zor PC için.
    Geçmeye çalıştınız donanımlar 1080p için aslında.
    Ben olsam, 3600 ile XT yi alırdım. Bütçe kısıtlıysa alınabilecek donanımlarıda yazmışsınız zaten
    En temizi indirim dönemlerini bekleyin derim.

• Sıfırdan alacaklara tavsiyem 3600 zaten. Elinizde önceki nesillerden kalma işlemci varsa hiç gerek yok masraf yapmaya. İleride 4600'e geçilebilir. Veyahut yeni çıkınca 3600'e geçilebilir, fiyatlar düşeceği için.
    AM4 soket gerçektende efsane bir soket oldu. Her türlü alternatifiniz f/p olarak var.
    Kesinlikle öyle. Dediğiniz gibi ben de 4xxx serisini bekliyorum, destek durumuna göre ya 4xxx serisine geçeceğim ya da fiyatı düşmüş şekilde 3600 alacağım.
    1080/144 bana da mantıklı geliyor. İlerleyen dönemlerde yeni monitör alacağım, seçimimi bundan yana yapmak daha iyi olur gibi geliyor. Çünkü 2K çözünürlükte 144 veya 120 verecek bir sistem özellikle 2020 sonrası gelecek oyunlar için servet dökmek gerekecek gibi.
  • Tabi maddi durum ve kullanım şekli ile doğrudan alakalı bir şey dolayısıyla yanlış tercih diye bir durum yok. Bana göre de yeni nesilde 2k minimum tercih olmalı, 2k kullandıktan sonra 1080 gerçekten göze kötü geliyor, ve artık 2k'nın yavaş yavaş minimum standart haline geleceğine dair bir kaç makale okumuştum, yeni sweetspot 2k vs diyorlardı, şahsen 2k-75 hz için göreceli olarak makul fiyatlı ekran kartı bulmak çok zor olmaz diye düşünüyorum.

Yine benzer şekilde 4k monitör de tercih edilebilir, sebebi de yakında AMD'nin de integer scaling'i destekleyecek olması. 4k çözünürlüğü besleyemeyince flulaşma ve bozulma problemi olmadan 1080p çözünürlük kullanabilirsiniz 4k monitörde, ama 1080p monitörde 2k veya 4k kullanamazsınız.

Dolayısıyla future proof sistem kullanmak isteyenler için 1080p pek mantıklı değil gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 10 Kasım 2019; 0:30:4 >
  • Aqenor kullanıcısına yanıt
    Gigabyte daha serin ve sessizdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Yukko yeni üyelik indirimi hala geçerli değil mi hocam ? Göremedim de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IVBACK kullanıcısına yanıt
    Sanırım şu anlık vermiyor. Arada bir çerezleri silip yeniden deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

FPS oyunlarını bolca oynuyor olsaydım, 144hz monitör alırdım.
    Piyasa da 4k veya 2k ekran kartı pek yok diyeyim. 2k için anca 2080ti derim ben.
    1080P yüksek FPS kafasındayım ben.
    En son RDR2 de gördük performansları, hepsi döküldü. Bunun daha GTA6'sı gibi oyunları var.
    Özellikle yeni nesil konsol arifesinde işler çok değişecek.
    Piyasada ki tüm oyunlar konsollara göre yapılıyor ve PC ye portlanıyor. PC için oyun yok aslında.
    Yeni nesil konsollarda eskiye göre 2x olacağı için. Çıkan oyunlarda artık yavaştan 2x ağırlığında olacak.
    Kısaca, 1080p ötesine geçememiz halen çok zor PC için.
    Geçmeye çalıştınız donanımlar 1080p için aslında.
    Ben olsam, 3600 ile XT yi alırdım. Bütçe kısıtlıysa alınabilecek donanımlarıda yazmışsınız zaten
    En temizi indirim dönemlerini bekleyin derim.
    Sadece bir firmanın oda optimizasyonu yerlerde gezen bir oyunu için tüm ekran kartlarını çöp ettiniz. Piyasada sadece RDR2'mi var oyun olarak? RTX 2080-2080ti, 4k 60 fps kartlarıdır. RTX 2060 super, 2070-2070 super,RX 5700- RX 5700 XT gibi kartlar 2k kartıdır. Çok yüksek fps alamazsan bile 2k'da 60 fps'yi rahat geçersin bu kartlarla.

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.