Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Omara

hocam normalde 1750 yazıyor ben 1780 yaptım. bu da mı undervolt oluyor?

1800 diye aklımda kalmış nitroda deişmiş sanırım.vrame overclock oluyor.çok bir artısı olmuyor.ayarlarınız gayet iyi

• hocam çok sağ olun, gerçekten gözle görülür rahatlama var kartta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Meraba hocam ayni karti kullaniyoruz Amd Software ayarlariniz nedir,performans ayari nasil yapiliyor bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Safaklk kullanıcısına yanıt

inan undervolt overclock gibi işlere hiç girmedim. ihtiyaç duymadım.

• Sizce nasıl , alınır mı?

MSI Radeon RX 5600 XT Mech OC 6GB 192Bit PCI-E 4.0 Ekran Kartı (Radeon RX 5600 XT Mech OC 6G)
    https://www.hepsiburada.com/msi-radeon-rx-5600-xt-mech-oc-6gb-192bit-pci-e-4-0-ekran-karti-radeon-rx-5600-xt-mech-oc-6g-p-HBV00000R24OE?magaza=Hepsiburada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLaxp

Sizce nasıl , alınır mı?

MSI Radeon RX 5600 XT Mech OC 6GB 192Bit PCI-E 4.0 Ekran Kartı (Radeon RX 5600 XT Mech OC 6G)
    https://www.hepsiburada.com/msi-radeon-rx-5600-xt-mech-oc-6gb-192bit-pci-e-4-0-ekran-karti-radeon-rx-5600-xt-mech-oc-6g-p-HBV00000R24OE?magaza=Hepsiburada

Asus tuf evo sürümü 2999tl 3 gün önce cuma günü incehesap gaming gecesinde satılmış onun soğutması çok daha başarılı. Mech sürümü 5700xt de sorunluydu 5600xt sıcaklığına bakın ama acele etmeyin derim. İncehesap'ın gaming gecelerini takip edin daha güzel modelleri yakalayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maff

Arkadaşlar merhaba. Msi 5600 xt gaming x arıyorum bir süredir. Fakat fiyatlar el yakıyor. Amazon da Zoccoshop adlı bir firma 3.499 tl ye satılıyor. Ama güvenilir mi? Bilmiyorum.

https://www.amazon.com.tr/MSI-Vga-Radeon-5600-x131/dp/B083YKYX75/ref=redir_mobile_desktop/259-2242556-9415362?ie=UTF8&ref_=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top

Alsam mı? Almasam mı? Ya da fiyatların düşmesini mi beklesem? Sizin de fikrinizi almak isterim.

Amazondaki bu ilan yanlış girilmiş. İyiki gitmişim. Yerinde gördüm gaming x değil gaming mx miş. 5700xt verelim dediler 6.000 tl şaka gibi  

• 5700xt 6 bin mi

• Bu kartlardan uzak durun

• Sapphire 5700 Pulse kullanıyorum. Monitörüm 2k 60hz. Eski sürücülerde vram clock boşta 200mhz idi, son sürücüye geçtim 1750mhz de sabitlendi. 144hz monitör kullananlarda bu sorun oluyor diye biliyorum. Nasıl düzeltebilirim fikri olan var mı?

• MRhero kullanıcısına yanıt
    Ya hocam bu son surucu bizi bitirdi ya herkeste bi problem cikmis tanidigim bildigim bu karti kullananlarda.Ben de Rdr2 yi kasmadan 60 fps oynuyordum bu guncellemeden sonra aşırı kasmaya,drop yemeye basladi :(
  • Merhabalar. Warzone de fps sorunu yaşayan var mı arkadaşlar son güncelleme ile.

• son driver güncellemesi ile 2-3 dk çalışıp ekran kararıyor. sesler gelmeye devam ediyor. monitörü kapatıp açınca gene görüntü geliyor 30 sn içinde gidiyor. 2019 tarihli ve wındows update yukledıgı drıverlarla sorun yok ama bu seferde driver ile yapılan iyileştirmelerden yararlanamıyorum. ne yapacağım :) ?

• byturkuaz kullanıcısına yanıt
    Benimde ekran karariyo hocam ayni sekilde ara ara,heralde yeni guncellemeyi bekliyecez baska bi care yok sanirim :)
  • Safaklk kullanıcısına yanıt
    Bunlarin yapacağı updatenin ben :) rtx 2080 vardı . Problem
    Sebebi ile garantiye vermiştim para iadesi oldu . Bir kere de amd deneyeyim dedim . Suan çok pişmanım :)

Hangi sürüm hocam? 20.11.2 var bende ve hiç bir problem yaşamıyorum. 5700XT Nitro ile.

• farselem kullanıcısına yanıt
    Amd sitesinde bulunan son surum ve önerilen durumu de denedim . Nedense düzelmiyor :/ gittim 19 surum yükledim sorun yaşamıyorum .çok anlamsız

Bütün oc ayarlarını anakarttan iptal edip güncel bios ile uefi moda geçip daha sonrasında son sürüm windows 2h2 ile bir format atın en son sürüm sürücüyü kurun ve oyun dosyalarını tekrar kontrol ettirin hatta yeniden kurun ve deneyin.

Bu arada ekran kartına psudan gelen güç bağlantısınıda ayrık iki kablo olarak tekrar yapılandırın.

Bunların haricinde ek olarak bilmekte fayda var görüntü gittiğinde pc kitlenmiyorsa kablonuzuda gözden geçirin. Veya daha düşük hz ile oyunu test edin 120-100hz gibi sorun kesiliyorsa kablo uyumsuzluk yapıyor olabilir.

Msi afterburner tarzı oc programları kullanmayın oc ayarlarını radeon adrenalin içerisinden yapın ekran kartı ve sisteminizi arıza tespiti boyunca oc siz kullanın.

Afterburner programını sadece radeondan yapılan ayarlar bittikten sonra profili görüp başlangıçta sabitlemesi için aracı program olarak kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Aralık 2020; 19:42:39 >

• Kart:5700xt

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var, amd her oyunda kendine 144fps limiti koyuyor ben bu limiti nasıl kaldıra bilirim?

misal R6 oynuyorum oyun içi fps atıyorum 300 gösteriyor amd kendi programında 144fps gösteriyor ve kart kullanımı da sanki 144fps için ayarlıyor, oyunda anlık bir patlama meydana geldimide fps düşüşü oluyor oyunda

bazense 144fps limiti olmuyor, oyunda ve kendi uygulamasında eş değer fps değeri veriyor ve ekran kartı kullanımı da artıyor, anlık bir fps düşmesi olmadığından bu oyuna da yansımıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DcNeuS

Kart:5700xt

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var, amd her oyunda kendine 144fps limiti koyuyor ben bu limiti nasıl kaldıra bilirim?

misal R6 oynuyorum oyun içi fps atıyorum 300 gösteriyor amd kendi programında 144fps gösteriyor ve kart kullanımı da sanki 144fps için ayarlıyor, oyunda anlık bir patlama meydana geldimide fps düşüşü oluyor oyunda

bazense 144fps limiti olmuyor, oyunda ve kendi uygulamasında eş değer fps değeri veriyor ve ekran kartı kullanımı da artıyor, anlık bir fps düşmesi olmadığından bu oyuna da yansımıyor.

radeon chill açık olmasın

• 
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.