Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt

konsolda iyi çalışacağıda garanti değil. oyunun bukadar gecikmesinin sebebi konsoldaki sorunlarmış. hatta microsofttan xbox sorunları yüzünden xbox sürümünü geri çekmeyi bile düşünmüşler. böyle duydum ama nekadar doğru bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Cyberpunk 2077 teste göre Rx 5700 xt 1080/ultrada tüm ayarlar açık ortalama 60 fps veriyor. Sevindirdi en azından 60 alacağız. Tabi güncelleme ile bu iyileşir

önerilende 2k ultra diyordu 5700 xt için.galiba 30 fps i kastetmiş cd project red 2k için.umarım ilk gün yaması ile biraz daha artar

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt

bildiğim kadarıyla pc ye de konsol a yazılan oyunlar port edilip sonra oynuyorlarmış üstünde, konsolda problem olup pcde olmaması beni çok şaşırtır ve bildiklerimizi unutturur benceAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

yanlış hatırlamıyorsam cd project red önce pc ye hazırlayıp sonra konsollara port ediyor. genelde dediğin gibi ama cd project red de durum farklıymış.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt

zaten 4 saat kaldı ben fiyatından dolayı pcye aldım, pc ye öncelik veriyorlarsa bizim işimize gelir, gerçi saat 2 den beri spoiler yiyoruz ama neyse :D

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Alıntıları Göster

buradan bu ürünü alan var mı benden başka ?

25 kasımda alırken tahmini teslimat aralık ayının ortası gözüküyordu ama 16aralık-16şubat gibi çok geniş bir tarihle değiştirilmiş. müşteri hizmetlerine bağlandım onlar neden değiştiğini söyleyemiyor. Bu duruma düşen ürünler ortalama ne zaman geliyor? iptal edip burdan 4200tl'ye GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING almaya değer mi?

• Cyberpunkı saatlerdir oynuyorum. Rx 5700 XTde ve ryzen 5 3600 ultra ayarlar gayet akıcı bir deneyim sunuyor. Öncelikle şunu söyleyeyim ilk izlenimlerim oldukça iyi ve PC’de güzel çalışıyor. Konsol sürümleri rezaletmiş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 11 Aralık 2020; 17:52:10 >
  • FA5T kullanıcısına yanıt
    Xfx 5600xt thic 2 pro da gayet güzel bir kart, yazdan beri sorunsuz kullanıyorum öneririm.
  • r5 3600 ve üstü işlemcili rtx 3060ti ve üstü ekran kartlı kullanıcılarının bazıları memnuniyetsiz. ilginç şekilde ( gerçi sayılarıda çok ) nvidia kullanıcıları daha çok sorun sıkıntı bildiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Cyberpunkı saatlerdir oynuyorum. Rx 5700 XTde ve ryzen 5 3600 ultra ayarlar gayet akıcı bir deneyim sunuyor. Öncelikle şunu söyleyeyim ilk izlenimlerim oldukça iyi ve PC’de güzel çalışıyor. Konsol sürümleri rezaletmiş sanırım.

Aynı setup var ama 1080p ultrada 60 fps göremiyorum. Prologue bitirip şehre adım attınız mı? Orada çok felaket dengesiz fps değerleri veriyor. Araba kullanırken özellikle.

• evet arkadaşlar cyberpunk 2077 de , sapphire trixx boosttan yaptığım özel çözünürlük ayarı ile birlikte (yaklaşık 1296p gibi bir şeye denk geliyor , 2k ile fark yok gibi bir şey) ,

oyundaki ayarların neredeyse tamamı ultra da , sadece bulut , sis gibi gereksiz 3-4 ayar high da olmak üzere aldığım fps ortama 55 falandır.

Kartı OC çok yaparsam 60 olur belki ama değmez onun için yük vermeye. şimdilik 2000Mhz 1100mV de kullanıyorum.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

oyun için kullandığım profil bu. kart sıcaklığı bu ayarlarda benim kasada ortalama 73-74 civarı idi. sistemim imzada ki ile aynıdır. kasam kapalı bir alanda masanın altında durmaktadır.

bu da sapphire trixxteki çözünürlük ayarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okayynn -- 11 Aralık 2020; 19:43:28 >

• okayynn kullanıcısına yanıt

hocam ben 1080p ekran kullanıyorum, rekabetçi oyun oynadığım için 2k, 4k gerek yok, 1080p seçeneğini tiklesem benim için ne gibi değişiklikler olur, ben bu boost işini anlayamadım, fps arttıracaksa hayır demem tabii, kaliteden ödün vermeden(nasıl olacaksa):D

hocam sadece sapphire kartlar da geçerli bu program. görsel olarak çok bir kayıp olmuyor söyle diyeyim misal ben %90 olarak ayarlamışım çözünürlüğü ama görüntü olarak fark yok denecek kadar az oluyor %90 da , yani görüntüden %5 lik fedakarlık yaparak fpsden %10 kazandım diyebiliriz.

aynı ayarları bf 5 te de kullanıyorum mesela ondaki ortalamam mapten mape değişir ama genelde 110 -120 arası bir fps oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

hocam ben 1080p ekran kullanıyorum, rekabetçi oyun oynadığım için 2k, 4k gerek yok, 1080p seçeneğini tiklesem benim için ne gibi değişiklikler olur, ben bu boost işini anlayamadım, fps arttıracaksa hayır demem tabii, kaliteden ödün vermeden(nasıl olacaksa):D

Yazıyor ya parantez içinde 1080pdeki tiklersen parantez içindeki çözünürlüğe getiriyor. Yani kaliteden ödün veriyorsun. Doğal 1080p almıyorsun çözünürlük olarak.

• palermo kullanıcısına yanıt

Aynen hocam nerdeyse tüm kartları inceledim.Kasa nzxt h400i ve içinde rgb led strip var.En azından ışıklı bir model bulabilirsem daha şık durur diye düşünüyorum.Ayrıca xfx hesaplı bulursam o kartıda değerlendiririm tabiki AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT 

• bende de sapphire var ama bu programı yüklemedim, ne yazıyor dikkat etmedim direk çözünürlüklere gözüm gitti, yükleyeyim bakalım, dlss gibi bir şey çok daha iyi olurmuş ama sapphire bunu sunarak iyi yapmış, 5700 xt de değil ama 5600 olsa kesin buna başvururdum, bu kartı yakında emekliye ayırıyorum 2. kartım şuan bu, 6800xt gelene kadar her şeyi deneye4ceğim programdan, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 11 Aralık 2020; 21:9:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5700XT Undervolt için kullandığım en muhteşem değerleri buldum. Adamın ayarlarında High Undervolt'u kullanıyorum ve Cyberpunk 2077'de Normal'de zor oynarken 1440P High'a geçtim. Kesin göz atın dostlar.

• U2ME2 kullanıcısına yanıt
    hocam ben de bunu yapmıştım ama kartımın fanları sürekli çalış-dur-çalış-dur moduna girmişti. sürekli olunca çok rahatsız etti. ben de kafama göre kurcalayıp bi şeyler yaptım. kartı yakmayız inşallah :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben stock kullanıyorum, kendine göre fan açıp kapıyor falan güzel oluyor, arada sırada sıkıntı çıksada genel olarak rahat ettim

• 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.