Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
467.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam 3440x1440 monitörümde bu sorunu yaşıyorken, 2560x1440 olana bağladım ve sorun kendiliğinden çözüldü. undervolt yaptım diye çözüldüğünü sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

hocam 3440x1440 monitörümde bu sorunu yaşıyorken, 2560x1440 olana bağladım ve sorun kendiliğinden çözüldü. undervolt yaptım diye çözüldüğünü sanmıyorum.

Bizde hala durum aynı. 1440p 144hz monitörde boştayken 1750MHZ çalışıyor. Çözüm olarak mecbur oyuna girmediğim zamanlarda 60HZ alıyorum.

• Merhablar aranızda asus rog strix 5600xt kullanan varsa özel mesaj üzerinden ulaşabilir mi acaba.

• https://www.n11.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/ekran-karti

https://www.teknobiyotik.com/galax-geforce-gtx1650-super-ex-1-click-oc-4gb-128bit-gddr6-ekran-karti-65sql8ds61ex-30588.html

https://www.amazon.com.tr/GEFORCE-SUPER-VENTUS-GTX1650S-1XHDMI/dp/B081QGH7S7/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=224DGSVOLZQYU&dchild=1&keywords=1650+super&qid=1606931687&sprefix=1650%2Caps%2C234&sr=8-1

Arkadaşlar çok kullanıcısı vardır hangisi lütfen cevaplayın yarın alacağım hangisini almalıyım sistem şöyle

Merhabalar Hocam Sistem Şöyle

ryzen 5 3600

gigabyte b450m s2h

adata 2*8 3200 mhz ram

corsair 550 w

FPS YAZILIM VİDEO EDİT MOBİL PROGRAMLAMA

• seboistteo67 S kullanıcısına yanıt
    farklı bağlantı kablosu deneyebilirsiniz.Bağlantıyı ekran kartı üzerinden yaptınız değil mi ?
  • PinkCrom kullanıcısına yanıt
    Kullandığım hdmi kablosu kısa ve adiymiş. VGA to HDMI çevirici buldum. Sorunu çözdüm. Cevap verdiğiniz için teşekkürler.
  • Herkese merhaba,

5700xt kullanicilari karttan memnun mu acaba? Bugune kadar hep nvidia kullandim, acikcasi amd’ye onyargiliyim. Ancak 5700xt cok dikkatimi cekti izledigim testlerde. Yeni pc topluyorum, onerir misiniz?
  • 5700xt nitro+ kullanıcısı olarak gerçekten karttan çok memnunum. Oldukça serin ve performanslı bir kart. Rdr2 ultra ayarlarda yağ gibi akarak oynuyorum. Sistemi yormyacak oyunlarda kartın fanları çalışmıyor bile. Ayrıca genellikle undervolt yaparak kullanıyorum. Kesinlikle tavsiyedir.

• Starrk35 kullanıcısına yanıt
    hocam undervolt profiliniz nedir acaba? undervoltluyken de zero rpm mi yapıyorsunuz fanları?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatov kullanıcısına yanıt

amazon germany den aldım ben sapphire rx 5700 xt, bana kupon falan yollamadılar. Acaba amazon germany bu kampayaya katılıyor mudur ? Bilginiz var mı ?

• laptop77 L kullanıcısına yanıt
    hocam öğrenirseniz bilgi verir misiniz lütfen?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Starrk35 kullanıcısına yanıt

Hocam neden undervolt kesinlikle yapın diyorsunuz. Kartın gücünü düşürmüyor mu ben mi yanlış biliyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciri

Hocam neden undervolt kesinlikle yapın diyorsunuz. Kartın gücünü düşürmüyor mu ben mi yanlış biliyorum?

max 2-3 fps falan farkediyor.ama sıcaklık hatırı sayılır halde düşüyor.eger power limiti biraz arttırırsanız artış bile olur 

1200 mhv bence fazla 5700 xt için.ben 1050 mhvde kullanıyom sadece 30 mhz düşürdüm core clocku.tabi karta göre degişir bu durum.siz en stabil degerleri kendiniz bulmanız lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 4 Aralık 2020; 14:56:5 >
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de oyleydi su konudaki gibi yaptim cozuldu. Bazi kisilerde ise yaramiyormus sanirim ama bir deneyin.

https://amp.reddit.com/r/radeon/comments/g8el8x/5700_xt_high_memory_clock_fix_144hz_1750mhz/
  • Omara kullanıcısına yanıt

Bunu ben de merak ediyorum. Öğrenince sen de bana bilgi verirsin hocam  

• yeni windows onaylı güncelleme de ilk gün problemsiz geçti bakalım, uamrım böyle gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArmy32

Hocam bende de oyleydi su konudaki gibi yaptim cozuldu. Bazi kisilerde ise yaramiyormus sanirim ama bir deneyin.

https://amp.reddit.com/r/radeon/comments/g8el8x/5700_xt_high_memory_clock_fix_144hz_1750mhz/

Hocam farklı bir yerde daha gördüm bunu yaptığımda monitör siyah ekranda kalıyor. Güvenli mod'a girip düzeltmek zorunda kalıyorum.

• Msi 5600 xt gaming x aldım. vram ler 1500 de çaılışıyordu. Ekran kartı bios update geldi. bios dan sonra vram ler 1750 de çalışmaya başladı ama bazı problemler var. Bunu eski haline nasıl alabilirim bilen var mı ?

• rog strix 5600xt t6g ile bende rx 5000 kullanıcıları arasına katıldım. kart ayarı sessiz modda gerçekten serin ve sessiz çalışıyor. az yükte yada zorlandığında hiç coil whine sesi duymadım. şu an karttan baya baya memnunum bir negatif durum görürsem yazarım.

• 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.