Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
467.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Sevindim hocam sizin için, güzel haberler
    Çok teşekkür ederim ☺️

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4heaDdd

Merhaba arkadaşlar msi mech 5700xt ekran kartım var ryzen 7 2700x stock soğutuculu işlemcim var oyunlarda işlemcim 70 74 arası gidip gelirken ekran kartım 90 dereceyi çok çabuk görüyor kafayı yemek üzereyim herhangi bir tavsiyesi olan var mı?
    Bağlantı yeri sicakligimi 90 derece yoksa gpu sicakligimi ?

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Kart neydi hocam 5700 mü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pisst0n kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi resimlerle anlatayım. Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ''Radeon Ayarları'' gelecek sol tıklayıp açın, daha sonra Yukarı kısımdan ''Performans'' sekmesine gelin ''Ayarlanıyor'' kısmına tıklayın, daha sonra GPU Ayarı'nı ve altındaki Gelişmiş Kontrol'u etkilenştirin, Gelişmiş Kontrol'un altında ''İnce Ayar Kontrolleri'' var orayı açın Frekans kısmını azar azar düşürüp voltajıda düşürün ben voltajı 1050'ye ayarladım frekansta 1950'lerde geziyor.AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1720914/72187ea6-5427-4ce0-9153-f82dAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT2433f409.png[/simage]

• quote:

Orijinalden alıntı: Scuderia.

Kart neydi hocam 5700 mü
    Msi mech oc 5600 xt

• savcı963 kullanıcısına yanıt
    Gpu sıcaklığı bağlantı yeri 100 üstü oluyor o zamanlarda

• 4heaDdd 4 kullanıcısına yanıt
    Boşta kaç derece kartın
  • 45 50 arası gidip geliyor

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    hocam bari fanları biraz çalıştır :D %26-35 arası zaten duyulmuyor bile boştayken pc. en azından 40-45 arası olur gpu
    Hazır geçmişken üç beş gün kullanın bakalım bi sorun çıkacakmı bendede asus tuf 5600xt var

Fan ayarı yaptın mı WattMan'dan?
  • 5700 Xt TDP değeri yüksek olduğu için ısınma sorunu çok oluyor more power tool ile AMD nin 50th Anniversary bios değerlerini yazdım ve test ettim asus un stock 220 230 watt tdp ye sahip bios u na karşı daha serin çalışıyor ve fps kaybı pek fazla görmedim eğer program ile alakalı bilginiz var ise denemenizde fayda var. Ne kadar güç o kadar ısı.
  • arkadaşlar 5500 xt sapphire nitro + alıcam da bu 5500 xt lerin hangisini tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scuderia.

Hazır geçmişken üç beş gün kullanın bakalım bi sorun çıkacakmı bendede asus tuf 5600xt var
    Daha önceden de 20.8.3 de problemler devam ediyordu. Şimdikini 9.9 görünce hadi yükleyeyim dedim ve 2 gündür hiç bir şekilde problem yaşamıyorum. Önceden freesync i açar açmaz anında siyah ekran verirdi. Sanki PC ye sihirli bir değnek değdi. Extrem durumlar hariç psu. RAM, işlemci değişimi vs boş işler. Olay yazılımda bitiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthropomancy -- 13 Eylül 2020; 8:19:7 >
    Dost böyle konulara kesin konuşma. 500 kişi sorununu nasıl çözdü belli. Sana yaramış mı sürücü? Tamam geçmiş olsun. Sana sürücü değişimi yarar , ona ram değişimi ona anakart ona psu bu iş böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Eylül 2020; 9:3:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Dost böyle konulara kesin konuşma. 500 kişi sorununu nasıl çözdü belli. Sana yaramış mı sürücü? Tamam geçmiş olsun. Sana sürücü değişimi yarar , ona ram değişimi ona anakart ona psu bu iş böyledir.
    Extrem durumlar diye belirttim zaten dost.

• VulonViing kullanıcısına yanıt
    Fanlar 70 derecede %100e ayarladım 50 altında 800 rpm 50 60 1500 rpm 60 70 2500 rpm

%100'e çekmene rağmen 90'lara çıkıyorsa ciddi sorun vardır, %60'larda olması gereken değerler 70-75 falan. Kasa fanlarının doğru olup olmadığından emin ol, o tarafta sorun yoksa bir garantiye götür istersen
  • VulonViing kullanıcısına yanıt
    Açıkçası niyetim o artık önümüzdeki hafta yollamayı düşünüyorum. Ut yaptım 1905e çekti mhzi 80e falan dayanıyor şuan ama içime sinmiyor pek

%100'de kart 90 dereceyi görüyorsa üç ihtimal olur; kasaya hava girişi yoktur, kasadan hava çıkışı yoktur ya da kart bozuktur.

Özellikle MSI'ın bahsettiğiniz modelinin soğutması da başarılı diye biliyorum. Bence kullanmayın bile, direkt garantiye
  • 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.