Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (471. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
467.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: U2ME2

Bana PSU sorunu gibi geldi dostum. İşlemcinde OC var mı bu arada?

Alıntıları Göster
    ocz 650w 60 plus hiç siyah ekran res falan yemedim.

işlemci ryzen 3600 1.15 voltaj 4.2 ghzde

controlde 1850 de clock,ac oddyseyde 1950 clock kullanımı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

ocz 650w 60 plus hiç siyah ekran res falan yemedim.

işlemci ryzen 3600 1.15 voltaj 4.2 ghzde

controlde 1850 de clock,ac oddyseyde 1950 clock kullanımı var

Alıntıları Göster
    Sistemimiz tamamen aynı. Hatta işlemci OC'miz bile birebir aynı.

Bende de 650W var ve ne zaman işlemci OC'sini kapatsam ekran kartı 2000'leri görüyor.

Şu ana kadar zibilyon tane şey denedim ve benim için en verimlisi bu OC ile Adrenaline'de Auto Undervolt kullanmak oldu. Frekans yine 2000'lerde ve voltaj da düşük. Bence deneyebilirsin.

• quote:

Sistemimiz tamamen aynı. Hatta işlemci OC'miz bile birebir aynı.

Bende de 650W var ve ne zaman işlemci OC'sini kapatsam ekran kartı 2000'leri görüyor.

Şu ana kadar zibilyon tane şey denedim ve benim için en verimlisi bu OC ile Adrenaline'de Auto Undervolt kullanmak oldu. Frekans yine 2000'lerde ve voltaj da düşük. Bence deneyebilirsin.

Alıntıları Göster
    nereden yapacaz hocam onu.düşük voltaj gpu mu seçecez radeon ayarları peformans yerindeki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

nereden yapacaz hocam onu.düşük voltaj gpu mu seçecez radeon ayarları peformans yerindeki ?

Alıntıları Göster
    Aynen sanırsam türkçesi öyle bendeki ingilizce ama düşük voltaj gpu bi deneyebilirsin. Ben de bayağı işe yaradı.
  • Kedi Adam kullanıcısına yanıt
    Ekim gibi açıklayacaklarını düşünüyorum tarihi
  • i7 4770k işlemci ve 16 gb ram ile z97 pro gamer anakartı kullanıyorum. Daha önceden de sormuştum ama o dönemlerde başka öncelikler sebebiyle ta bu zamana kadar ertelemek zorunda kalmıştım. Şu sıralar GTX 980 ekran kartımı güncellemeyi düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

• Herkese iyi forumlar. Sapphire RX 5700XT Nitro var. Voltajı 1070 yaptım gpu injection 15-20 derece düştü gpu'da 5-6 derece düştü. Voltajı kaça kadar düşüreyim tavsiyeniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Herkese iyi forumlar. Sapphire RX 5700XT Nitro var. Voltajı 1070 yaptım gpu injection 15-20 derece düştü gpu'da 5-6 derece düştü. Voltajı kaça kadar düşüreyim tavsiyeniz var mı?
    Selam. 993 seviyesine indirip 1905 civarı frekans ile sorunsuz kullanıyorum ben bi süredir.

2-3 FPS kaybıyla en stabili budur.
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    ben 2000Mhz ye 1110V kullanıyorum GPU 75 derece falan oluyor , Bağlantı yeri ise 93-94.
    1950Mhz ye 1060V da sıkıntısız kullanabiliyorum. O zaman ise 72 ye 90 oluyor sıcaklık.
  • quote:

Selam. 993 seviyesine indirip 1905 civarı frekans ile sorunsuz kullanıyorum ben bi süredir.

2-3 FPS kaybıyla en stabili budur.

Alıntıları Göster
    Deniyeyim yarın hocam teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okayynn kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman frekansı biraz daha düşürüp voltajıda indireyim. Voltaj düşürmeden önce bağlantı yeri 100’u görüyordu.

• 1999 mhz 1070 voltajda 70-72 arası görüyor 2200 rpmde.normalmidir arkadaşlar

kart gigabyte 5700 xt oc.1070 voltajda atma res falan yapmadı.ama sıcaklıklar hala yüksek gibi hele memory 85-86 derecelerde
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    bağlantı yerinin 110'a kadar yolu var hocam bu kartlar yüksek sıcaklıklara dayanıklı yapıldı sonuçta yapan mühendis bilmiyor mu bunu :D benim yaz ortasında kartım 80 de çalıştı hep bağlantı yeride 100 civarıydı.
    Voltaj değeri pc den pc ye değişiyor biraz deneme yanılma yani
  • okayynn kullanıcısına yanıt
    Bu sıcaklık konusuna çok takıldım hocam uv ile dusurebildigim kadar düşüreceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Bu sıcaklık konusuna çok takıldım hocam uv ile dusurebildigim kadar düşüreceğim.
    Hocam uv nasıl yapıyoruz? ilk pc toplayışım ama beceremedim kartım rx5700 xt nitro
  • pisst0n kullanıcısına yanıt
    Şu an işteyim hocam eve geçince detaylı anlatırım. Buradaki arkadaşlarda müsaitse yardımcı olurlar zaten.

• Merhaba arkadaşlar msi mech 5700xt ekran kartım var ryzen 7 2700x stock soğutuculu işlemcim var oyunlarda işlemcim 70 74 arası gidip gelirken ekran kartım 90 dereceyi çok çabuk görüyor kafayı yemek üzereyim herhangi bir tavsiyesi olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 20.8.3 ile siyah ekran , reset , freesync sorunlarımın hepsi çözüldü gibi gönüyor. Hiç bir şekilde hata almıyorum. Kimseyi iğnelemiyorum yanlış anlaşılmasın fakat ne psu, ne işlemci ne de ram leri değiştirdim, sistem aynı sistem ve tıkır tıkır çalışıyor.

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Sevindim hocam sizin için, güzel haberler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.