Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben 3700x i 1.415 voltaj ile kullanıyorum, şimdi sizin deneyimlere baktım da bana çok yüksek geldi, önerir misiniz 1.215 e düşüreyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • okayynn kullanıcısına yanıt
    İşlemci macunlamak kadar kolay değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    yüksekmiş hocam baya senin :D ve de benim ki güç olarak seninkinden fazla çeken bir işlemci normalde seninki 65 benimki 105 diye hatırlıyorum. Benim anakart asus x570 modeli var , onun kendi programı üzerinden her türlü işlemci ve güç ayarını yapabiliyorum. onun üstünden kendim deneye deneye yaptım. Normalde işlemcim stock 3900Mhz de 1.1V çekiyor , 4200MHZ de ise eğer kendisine bırakırsam 1.3'e set ediyor ama ben deneyerek 1.25'inde yeterli olduğunu gördüm.Kendin Bios üzerinden veya anakartının programı falan varsa yapabilirsin. 3700X için de tahminen benim değerler yeterli olması gerekir ama her zaman aynı olmuyor. Mesela r5 3600 benimkinden daha güçsüz bir işlemci olmasına rağmen istediği V değeri daha fazla. Biraz da araştırarak diğer kullanıcılar 3700X için stabil hangi değeri kullanıyorlar bulabilirsin.
    Overclock yok ise, anakartın otomatik verdiği voltajlarda 1.5 volt bile olur, bunlar anlık değer ve normal.

Ama siz voltajı kendiniz ayarladınızsa 1.4 çok yüksek. Genel olarak 1.3 yada altı uygun bir değer, ne kadar düşük olacağını işlemcinin silikon kalitesi belirler.

Benim ryzen 5 3600 işlemci, 4300Mhz ve 1,285 volt ile stabil. Kimisi aynı değeri sadece 1.2 volt ile alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam, 3900x değil 3700 alma sebebim de az güç çekmesi ve normal kullanıcı için çok geride kalmayan performansı idi, çok yoruyorum geteksiz yere işlemciyi sanırım

@Aerospace sizin değeri yapayım hocam ben, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 23 Ağustos 2020; 20:15:55 >
  • Arkadaşlar merhaba Star Wars Jedi Fallen Order oyununda gpu kullanımını artıramıyorum sizce sorun neyden kaynaklı olabilir?
    Shadow of the Tomb Raider oyununda %99 gpu kullanımıyla yüksek fpsler ve akıcılık elde edebiliyorum.
    Bu oyunda anlık donmalar yaşıyorum ve gpu kullanımı artıramıyorum.
    Ekran kartı: 5700 XT Sapphire Pulse
    Monitor: Baya eskiden kalma 1366x768 bir monitorüm var şimdilik onu kullanıyorum.
  • oguzhankan43 kullanıcısına yanıt
    O oyunda var stuttering sıkıntısı gpu kullanımını işlemci tek çekirdek oyununa göre çok çekirdek gücü ve ram performansın ile çözünürlüğün ortalaması belirler normal o çözünürlükte düşük olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Ağustos 2020; 18:36:52 >
  • oguzhankan43 kullanıcısına yanıt
    Grafik ayarlarında fps limiti var, oyun otomatik olarak ekranın kaç hertz ise onu atıyor oraya. O ayarı ekranının hızından yükseğe çekip dene bir de. Benim ekranım 60hz , fps yi 90 yaptım takılma kalmadı.
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

bak hocam biraz daha düşürdüm hatta yine de sıkıntı olmadı :D şuanlık du değerlerde kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhankan43

Arkadaşlar merhaba Star Wars Jedi Fallen Order oyununda gpu kullanımını artıramıyorum sizce sorun neyden kaynaklı olabilir?
    Shadow of the Tomb Raider oyununda %99 gpu kullanımıyla yüksek fpsler ve akıcılık elde edebiliyorum.
    Bu oyunda anlık donmalar yaşıyorum ve gpu kullanımı artıramıyorum.
    Ekran kartı: 5700 XT Sapphire Pulse
    Monitor: Baya eskiden kalma 1366x768 bir monitorüm var şimdilik onu kullanıyorum.
    çözünürlük çok düşük hocam o karta.grafikleri sona çekerek deneyin ve bence bir an önce en azından 1080p monitöre geçin
  • okayynn kullanıcısına yanıt
    bende 1.275 kullanıyorum, sıkıntı yok şuan , teşekkürler

• tamam hocam malesef şuan siyah ekran problemleriyle muzdaribim. onu hallettikten sonra geçeceğim inşallah en yakın zamanda
  • MRhero kullanıcısına yanıt
    tamam deneyeceğim hocam sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhankan43

tamam hocam malesef şuan siyah ekran problemleriyle muzdaribim. onu hallettikten sonra geçeceğim inşallah en yakın zamanda
    20.4.2 sürümü veya 20.2.2 yi deneyin
  • 20.4.2 de yapiyordu en son surumu kurdum simdi tekrar 20.4.2 ye dondum 20.2.2 denememistim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

60 hz üzeri bellek hızının boşta düşmeme sorunu devam ediyormu?
    144hz 1080p monitörde bu sorunu yaşıyorum xfx 5600xt thicc ii pro
  • MsSsS M kullanıcısına yanıt
    Değişiyor monitörüm 165hz.
    144e düşünce normal çalışıyor. Ama 165 yapınca bellek hızı boşa düşmüyor 1500 takılı kalıyor.

144hz kullanan başka arkadaşlardada hz düşürünce düzeliyormuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nazlı kart ama dilinden anlarsan performans iyi

• ne problem yaşadınız be 50 kere yazdık 20.2.2 yükleyin 2 aydır tek bir reset bile atmadı problemde 0
  • bios güncellemeden sonra sorunlar baş göstermeye başladı özellikle. 20,2,2 ve 20,4,2 sürümünde sorunsuz olan sürüm şimdi windowsta bile sıkıntılı bu sürümlerde açılışta kasma ve takılmalar bile oluyor masaüstünde bile yaşayan var mı bu sorunları?

Sadece güncel sürümde böyle sorunlar yok ama rdr2 de dx12 de sorunlu, vulkana çevirince de 1-1,5 saat kadar oynadıktan sonra anlamsızca hata vermeden pc reset atıyor anlamış değilim.

Var mı böyle sorun yaşayan?

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.