Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uygun fiyatlı kasa tavsiyesi olan var mı peki, bu kartların şanına yakışır, serin olmasını sağlayacak, ucuz yollu bir kasa lazım. 5700 referans kartını alırsam çift fanlıya göre bir kaç derece daha sıcak olacak, iyi havalanması lazım.
  • Konuya genel itibari ile göz gezdirdim coil whine'den yakınan pek yok gibi. CW durumu nasıl bu kartlarda?
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Nzxt s340 tavsiye ederim. Qp bilişimde 450tl imiş. Bende var aynısı. İnce detaylarda çok iyi. Malzeme kalitesi, işçilik muazzam. Kasanın üstünde cooler master, Corsair yazsa en az 600tl olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    hocam biraz dolap gibi değil mi kasa, önünde vs fan göremedim ben, diğer rgb kasaların öndeki fanlar sadece süsten mi ibaret yoksa hava çıkışına faydaları oluyor mu?
    Refi salla ya. Arada fiyat uçurumu yok.

• aschil kullanıcısına yanıt
    Hocam arada bir 2050TLye falan düşüyormuş. çift fanlılarla arasında 600-700 TL fiyat farkı oluşursa indirim anında, mecburen almak durumundayım. Zaten beni 2-3 sene kadar idare etsin yeter daha sonra gerekirse değiştiririm.
  • Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    Bir tane video? Youtubeda tonla video var. Ulaşmak zor değil Kaç yerde gördüm açıklayıcı şekilde, darboğaz fps ile ölçülmez diye. Neyse sen daha iyisini biliyorsun hocam. Bir tartışma bitti derken diğerine girmeyeyim boşuna.

Arka ve üstte birer tane 120mm fan var. Ön kısımda fan yok. Ama 2*120/140mm fan yuvası var. benzer şekilde üst yuva da 140mm fan ile uyumlu. Arkaya 120mm, öne 120, 140, 240, 280mm sıvı soğutma takılabiliyor. Ön kısım alttan ve üstten açık. Hava akışı ordan sağlanıyor. Sırf rgb yada fan fazla diye kasa alınmaması gerektiğini anladım bunu alınca Kasa alüminyum değil, çelik. Oldukça sağlam. Boyası da oldukça iyi.

• Su an ABD`deyim Aralik ortasi donecegim. Donmeden black fridayde birkac parca almayi dusunuyorum. Tesadufen suna rastladim
    https://www.newegg.com/asus-radeon-rx-5700-rx5700-8g/p/N82E16814126328?Item=N82E16814126328

60 dolar indirim kodu + 20 dolar asus iadesi ile 279 dolara geliyor. Ben bana 1660 yeter derken aradaki fiyat farki sanirim performans anlaminda degecek kadar var. Sormak istedigim kartin fiyati normalde de goruldugu gibi 350 dolar civar mi? Eger oyle ise black friday de daha fazla inebilecegini dusunmuyorum. Kisacasi alayim mi bu karti :)
  • 2070, 5700, 2060 super bu ayardaki kartlar ideal. 2070 biraz zorlama oluyor hatta.

Bu fark IPC ve frekansdan kaynaklı darboğazdan değil, CPU kullanımı %100 olur GPU kullanımını düşürür o zaman darboğaz olur.
    Tesekkur ederim cevap icin cunku yaklasik 10 yil once biraktim bilgisayar isini referans kart ne falan pek bir cahilim. Kart ayni ise Asus indirimi ile 279 dolara geliyor ki muhtemelen black fridayde de en fazla 50 dolar iner diye dusunuyorum ki ondan da emin degilim.

Simdi 279 dolara bu kart alinir mi bekleyeyim mi :)
  • Eyvallah hocam. Ben black friday e kadar bakinayim oyle :)
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.