Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jadura-CA

Bende bu iki kart arasında kaldım, sizce hangi modeli almalıyım.

MSI RX 5700XT Gaming X mi, Sapphire RX 5700XT Nitro+ mı?
    İkisi de top seviyesi kartlar. Kendim Nitro+ olan modeli kullanıyorum ve memnunum. Hangisi ucuzsa bütçenize uygunsa ona yönelin derim. Sapphire'in şöyle avantajını söyleyebilirim, fanlarını söküp takmak çok ama çok basit temizleme olsun bi problem sonrası yenisiyle değiştirme olsun büyük kolaylık. Öte yandan Msi'ın en iyi modeli de alınabilir hiçbir sıkıntısı yok. Soğutma olarak da aralarında devasa farklar yok hemen hemen yakınlar. İşin özü tasarımlarına bak, fiyatlarına bak ve hoşuna gideni al derim.
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Peki hocam bu Driver durumu nasıl şuan, yeni sistem topluyorum bu kartı ödevde gömen de çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jadura-CA kullanıcısına yanıt
    Hocam bende gaming X var sıcak havayı direk yan panele üflüyor kasa hava akışın ne kadar iyi olursa olsun eğer cam ise ısınıyor içerisi, ben yan kapak açık kullanıyorum, 20 derece kadar fark ediyor çinden 1metreye 30 cm toz filtresi siparişi verdim onu kullanarak ayar çekeceğim yan kapağa, dikey takma aparatlarını düşündüm pahalı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALt4iR -- 5 Temmuz 2020; 20:56:31 >
  • ALt4iR kullanıcısına yanıt
    Aerocool AirHawk Duo ARGB kasa var hocam epey serin bir kasa, CM MasterAir Ma410P kule tipi işlemci Soğutucu var, elimi kasa camına koyduğumda buz gibi.
    Driver sorunu uok değil mi hocam, tek çekincem o.

Yok hocam driver ile ilgili bir sorun yaşamadım stabil sürümü kullanıyorum, dediğim gibi sadece cama üflüyor cam çabuk ısınınca içerideki havayı boğuyor 140mm fan falan taktım 2 fandan 4 fana çıkarttım pek etkilemedi, hava akışına güveniyorsan tabi ki alabilirsin senin tercihin.
    kasa modeli nedir ?
  • Sharkoon Rgb Lit 100
  • quote:

Teşekkür ederim. Peki hocam bu Driver durumu nasıl şuan, yeni sistem topluyorum bu kartı ödevde gömen de çok.
    Hocam 5700 XT yerine alabileceğin kart nedir? 2070 2070s seviyesine çıkabiliyorsan gözün kapalı nvidia al. Yok ben 2060 2060s anca alabilirim diyorsan o zaman işler değişir 5700 xt daha öne geçiyor. Driver problemi var temiz kurulum yaparsan sorun yaşama ihtimalin azalıyor. Driver'dan yana ben sorun yaşamadım ama şöyle söyleyeyim fan ayarlarım kayıtlı kalmıyor 1 1.5 ay olacak kasayı toplayalı driver konusunda sorun yaşamadım. Ha şöyle söyleyeyim AMD rx 5700 xt kartına dx 12 ultimate'in tüm özelliklerini vermeyecekmiş sonraki mimarisinde verecekmiş bu destekleri. Yani biraz dışlanan bi kart oldu bizim bu kartlar. Dediğim gibi tamamen senin bu kart yerine alabileceğin nvidia kartı önemli. 2070 veya 2070S seviyesine çıkabiliyorsan Nvidia tavsiye ederim.
    Edit : Ankara'da oturuyorum ve şu aralar hava felaket sıcak. Kasam cooler master'ın mb511 mesh panel kasası hava akışı fena değil. Yakuza Kiwami 2 oynuyorum şu aralar GPU'ya fena yüklenen bir oyun. Undervolt yaptım ve özel fan ayarı yaptım aldığım sıcaklık GPU-Z programında max. 70 71 oluyor junk sıcaklık ise 84 85 arası oluyor. Ama dediğim gibi hava çok sıcak şu aralar Ankara'da ondan dolayı yoksa 1 ay önce junk sıcaklık 75-78 arası oluyordu.
    Alt4ir; aldığın toz filtresini paylaşabilir misin acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relinquished06 -- 5 Temmuz 2020; 21:59:9 >

Gordugum kadari ile on panelden sadece yan taraflardan hava aliyor kasa, bu yetersiz bende benzer kasa kullaniyordum on paneli soktum, sicakliklar 10 derece birden dusdu, deneyin derim. Yan paneli cikarinca iceride hava sirkulasyonu olmuyor, buda hava akisi icin kotu, ve cok daha toz ceker

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Hocam 2070S olarak Zotac marka var, 2070s mini 4500TL.
    Diğer markalar (msi, asus vs.) 5K ve üzeri, ben enfazla 4500 tl ye zotac olanı alabilirim.

Şuan Ryzen 3600, MSI Tomahawk Max, Gskill Trident Z 3200 2x8 16 gb ram var pc olarak. Ekran kartı yok, arkadaştan emanet olarak gtx 1060 3gb aldım yeni kart alana kadar. Bu zotac iyise onu alayım.

• Arkadaşlar ben de gtx1060 6gb'tan MSI RX 5700 GAMING X modeline geçtim. Bilmiyorum iyi mi yaptık ama umarım pişman olmayız. GTX 1060'ın üzerinde arctic mono plus soğutucu da vardı 68 dereceyi geçmiyordu. Bu kart inşallah serin çalışır.

Bir de kart gelince format mı atalım yoksa DDU kullanıp driverı üstüne kuralım mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 5 Temmuz 2020; 23:29:11 >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    20.4.2 whql driveri çekip.

Güvenli modda ddu ile temizliyorsun windowsa dönüp sürücüyü kurarken sana ek seçenekler diye bir ifade çıkıyor onu tıklayıp FABRİKA AYARLARINA DÖNEREK kur kutucuğunu işaretleyip o şekilde kuruyorsun kurulduktan sonra da standart sürücü profili seçin.

Psu dan gücü çift pci-e güç kablosu ile ekran kartının 2 güç giriş soketine bağlayın tek kablonun 2 ucunu kullanmayın.

Sorun yaşarsanız sürücüde format atmanız gerekecek. Ayrıca psu yetersiz gelirse siyah ekran yada resetlenme olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Temmuz 2020; 0:44:56 >
  • quote:

Hocam 2070S olarak Zotac marka var, 2070s mini 4500TL.
    Diğer markalar (msi, asus vs.) 5K ve üzeri, ben enfazla 4500 tl ye zotac olanı alabilirim.

Şuan Ryzen 3600, MSI Tomahawk Max, Gskill Trident Z 3200 2x8 16 gb ram var pc olarak. Ekran kartı yok, arkadaştan emanet olarak gtx 1060 3gb aldım yeni kart alana kadar. Bu zotac iyise onu alayım.
    Zotac mini soğutması nasıldır hiçbir fikrim yok. İndirim kovalayabilirsiniz incehesap gibi sitelerden veya zotac mini incelemelerine bakabilirsin. 2070S alabilirsen hiç düşünmeden 2070S gitmeni tavsiye ederim.
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Tak çalıştir hiçbişe olmaz.

Gigabyte da var o fiyatlara hocam, kişisel görüşüm ona da yöneleblirsiniz yönünde, bu kart öyle bir şey ki, sistemim mi sıkıntılı(parça) yoksa ekran kartı mı ikilemini çok fazla yaşatma riskine sahip, ben risk alırım diyorsanız 5700xt msı yada Sapphire farketmez, on numara challange, risk almam derseniz 2070s gayet iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    2070S alıcam hocam karar verdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vega56 Nitro+ ile uv oc günlük ayarlar sürücü 20.4.2 whql Gpu 1580 Mem 850mhz Rdr2 benchmarkı yaptım ayarlar aşağıda denemek kıyaslamak isteyen olur diye bırakıyorum.

1920x1080P
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

2560x1440P
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Ayarlar
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XTAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XTAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XTAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Temmuz 2020; 14:45:22 >

Sapphire nitro tabiki....yada daha uyguna 2.el sapphire pulse da satabilirim iade garantili hemde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _İZ BIRAKAN_ -- 6 Temmuz 2020; 15:17:23 >
  • quote:

2070S alıcam hocam karar verdim.
    Sizden sonra zotac miniye baktım kart kendisini soğutmak için yırtınıyor hocam o yüzden başka modellere yönelmeni tavsiye ederim. Gigabyte'ın da windforce serisi alınacaksa gaming oc adı altında 3 fanlı sürümleri oluyor onu alın mutlaka diğer 2 fanlıların da soğutması yetersiz.
  • 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.