Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XTAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 7 Ekim 2019; 16:39:27 >

• https://www.newegg.com/global/tr-en/powercolor-radeon-rx-5700-xt-axrx-5700xt-8gbd6-3dhe-oc/p/N82E16814131752

PowerColor RedDevil
    Sepete ekleyince 3270tl

Oc kabiliyeti sayesinde iki fanli giriş seviye 2070 leri 4k da harcar mı? Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 7 Ekim 2019; 16:49:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar kartın performansına denebilecek bir şey yok. çok güçlü ve performanslı. herhangi bir drop vs. yaşamıyorum. ama yazılımı stabil değil. bunu kabul etmek gerekiyor. 6 sene nvidia kullandım ve tabiri caizse kusursuzdu. daha 15 günde bir çok sorun yaşadım. uzun vadede birşeylerle uğraştıracak olması adamın gözünü korkutuyor. dediğim gibi şuan sorun yok gibi ama bazı oyunlarda masaüstüne dönmemekte ısrar ediyor bazı oyunlarda oyun esnasında çözünürlük değiştirince bilgisayar bir 10 saniye kadar kasıyor(her oyunda değil). "sorun olarak bunlara mı takıyorsun" diyebilirsiniz ama 6 senelik nvidia tecrübemde bilgisayarı tümüyle su gibi kullandım resmen. kaldı ki daha 15 günde wattman, siyah ekran gibi sorunlar yaşadım.

bence amd bir an önce profesyonel olmayan kullanıcılar için yazılımı değiştirmeli, sadece ileri düzey kullanıcılar için ek tercih alanlarını etkin hale getirmelidir. ekran kartını aldığımda default gelen fan ayarlarıyla 90 dereceyi görüyordu kart. belli sıcaklık değerlerinden sonra fan hızını artırarak maksimum 75 dereceye kadar düşürebildim kartı. bu ayara her kullanıcıyı mecbur bırakmamalı. ayrıca voltaj müdahelesi de oldukça profesyonellik ve deneme yanılma isteyen seçenekler. sisteme göre otomatik yapabilmeli. 1.4v üzerinde sistem çok ısınırken 1.3v alınca yüklü kullanımda ekran 3 saniyede bir kararma gibi sorun yaşadım. aradaki değeri tutturmakla uğraştım. böyle birşeyle uğraşmak istemem üst düzey bir kart sahibi olarak. ayrıca şu wattman hatasının da bir adının konması gerek. diğer donanımların da bu hatayı tetiklediği belirtilirken nvidia kartlarda bu hatanın müdahili bir hata bulunmuyor.

lafı toparlayacak olursak bir çok insanın yaşadığı sorunlar şuan amd tarafının güvenilmez olduğunu ortaya koyuyor maalesef. şuan fiyat dışında bir avantajı bulunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufbby

yeni aldım 5700xt modeli var bende.
    metro exodus 4k ultra da oynuyorum en ufak donma takılma yapmıyor muhteşem.
    Stok model mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-10-1

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.10.1 Highlights (Beta)
    Support For
    AMD Radeon™ RX 5500 desktop graphics products
    AMD Radeon™ RX 5500M mobile graphics products
    GRID™
    Fixed Issues
    Borderlands™3 may experience an application crash or hang when running DirectX®12 API.
    Borderlands™3 may experience lighting corruption when running DirectX®12 API.
    Display artifacts may be experienced on some 75hz display configurations on Radeon RX 5700 series graphics system configurations.
    Radeon FreeSync™2 capable displays may fail to enable HDR when HDR is enabled via Windows® OS on Radeon RX 5700 series graphics products system configurations.
    Some displays may intermittently flash black when Radeon FreeSync is enabled and the system is at idle or on desktop.

• hagi10best kullanıcısına yanıt
    kesinlikle doğru diyorsunuz. yalnız wattman konusu biraz nasıl diyim saçma sapan bir konu.
    şöyle: işlemciye stabil olmayan oc yaptınız. hobaaa wattman. nvidia da ekran kitlenmeleri burada wattman oluyor. bir sorun çıktı, kitlendi hoobaa watman.
    ekran kartı tepkime veremezse anında kendini resetliyor. default bios ile wattman hatalarından da kurtulanlar var. yani stabil olmayan her şey wattmana sebebiyet verebilir.
    driver kaynaklı veya donanımsal sebeb de olabilir. sorunun kaynagını bulunca böyle bir hata almanız imkansız.
    -------
    ayrıca adrenalin pro kullanıcılar için resmen, her şey elinizin altında ama sıradan kullanıcı için biraz kafa karıştırıcı.
    ben açıkcası bu ayrıtıyı seviyorum ama dediklerinize de katılıyorum. tak kullan mantığı olmalı, diğer yandan da daha gelişmiş seçenekler dde olmalı.
  • hagi10best kullanıcısına yanıt
    kesinlikle doğru diyorsunuz. yalnız wattman konusu biraz nasıl diyim saçma sapan bir konu.
    şöyle: işlemciye stabil olmayan oc yaptınız. hobaaa wattman. nvidia da ekran kitlenmeleri burada wattman oluyor. bir sorun çıktı, kitlendi hoobaa watman.
    ekran kartı tepkime veremezse anında kendini resetliyor. default bios ile wattman hatalarından da kurtulanlar var. yani stabil olmayan her şey wattmana sebebiyet verebilir.
    driver kaynaklı veya donanımsal sebeb de olabilir. sorunun kaynagını bulunca böyle bir hata almanız imkansız.
    -------
    ayrıca adrenalin pro kullanıcılar için resmen, her şey elinizin altında ama sıradan kullanıcı için biraz kafa karıştırıcı.
    ben açıkcası bu ayrıtıyı seviyorum ama dediklerinize de katılıyorum. tak kullan mantığı olmalı, diğer yandan da daha gelişmiş seçenekler dde olmalı.
  • Diyorum ya wattman olayı gerçekten çöplük resmen. hiç bir izahatı yok. 6 yıl nvidia kullandım. bilgisayarın anasını ağlattım. en ufak sorun yaşamadım. 6 yılda 10.000 saat civarı açık kalmış bir bilgisayardan bahsediyoruz. defalarca formatladım bu süreçte. 1000 saatten fazla oyun oynadım. gündüz model yapıp gece rendere bıraktım ve 1 ay açık kaldığı zamanlar oldu. ama bir kez ne ekranım dondu, ne grafiksel sorun yaşadım. en son termal macununu yanlış sürmem sonucu chipseti yaktım.

şuan genel hatlarıyla stabil. bir sorun yaşamadığım sürece yeni güncelleştirmeyi yüklemeyeceğim.
  • kobra90 kullanıcısına yanıt
    DP ile bağlı sorunum yok şu anda. Ayrıca sorunları gözünüzde büyütmeyin. BSOD yada donma vs. kalıcı şeyler değil. bugün yeni sürücü yayınlandı. Fena görünmüyor şu an için.
  • Testlere göre 2060 ve 2060 super almaya gerek yok 5700 varken ama fiyatların 300-400 tl daha düşmesi lazım gibi.
  • Arkadaşlar

Oyun dan atma driver ekran kartı hata verdi diye sorunla karşılaşıyorum

1 saat de bir yada 10 dk bir atıyor sonra giriyorsun sorun yok nedeni nedir

• ilkbilir İ kullanıcısına yanıt
    sapphire 5700xt pulse modeli

ve 5 saat aralıksız metro exodus 4k ultra da oynadım, ne bir kasma donma yada oyundan atma olmadı.
  • Yeni driveri deneyen oldumu?
  • Değişen birşey yok amd kartlar patlamaya çatlamaya devam ediyor. Donmaymış yeşil ekranmış dikey çizgilermiş ne ararsan var 3 kuruş fazla ver nvidia al.

• barisdragon B kullanıcısına yanıt
    Avatar yorum uyumu... Keşke 3 kuruş fazla olsa. 3000 TL'lik AMD kartın Nvidia muadili 5000 TL'lik kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 8 Ekim 2019; 10:3:42 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    İlk cümleyi okuyunca belli oluyor zaten de avatarı görünce güldüm geçtim

• Sinerji bilğisayardan 5700 xt pulse modelini sipariş ettim bakalım dün 3000tl bu gün gelir yeni sürücüyle deneyimlerimi yazarım, 2060 dan geçiş yapcağım bakalım nasıl olacak 100 tl fiyat artmış dünden bu güne en ucuz sinerji satıyordu.
  • barisdragon B kullanıcısına yanıt
    Gonul isterdi 2070 super almak ama, 2551 tlye xt aldik sorunda cikarmiyor cok sukur bana. 3 kurus dediginde neredeyse iki kati.
  • Sapphire 5700xt kullanıyorum şu ana kadar oyunlarda herhangi bir problemle karşılaşmadım. Performans olarak güzel kart
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Sorun aslında 2070 superin türkiyede saçma fiyatlandırılması. Bak mesela custom 5700xt amazonda 2800-3000e falan geliyor. Bu kadar fark için yurtdışından almaya değmez. Ama 2070 super 3500-4000 arası değişirken burada 5000+ liraya satılıyor dalga geçiyorlar herhalde... Dolayısıyla yurtdışında insanlar gerçekten az daha verip nvidia alırım diyor ama trde durum böyle değil. Daha önce de yazmıştım nitro+ burada 3500e satılıyorken ve amazonda 550€-650$’a 2070 super varken buradan kart almak çok mantıksız.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.