Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha yeni çalışırken ekran karardı birden bire. kaldı ki karta yüklenmiyordum da. bilgisayar çalışıyor fakat sadece komple siyah oldu ekran. mecbur reset attım. 3dsmax'te auto backup kapalı olduğundan çalışmam da gitti. pc geri açıldığında wattman diye bir uyarı verdi radeon yazılımı. galiba pişman olacağım amd tercih ettiğime.(performansta sorun yok. banamısın demiyor fakat böyle saçma sapan bir kaç şey yaşadım daha 3. günümde)
  • amazon.de üzerinden kartı takip eden var mı? Bulabildiğim satın alınabilir durumda bir tek Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8G model var 2900 TL civarına geliyor. Aslında niyetim power color red devil ama stoklarda yok. Gigabytein aynı tasarımda 2070 super modeli de var o da 3500 e geliyor.Bilemedim ne yapmalı.Black friday mı beklemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 28 Eylül 2019; 23:1:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzuLA

XT sahibiyim bir sorun yasamadim. Apexde ufak bir sorun yasamistim ayarlarini duzeltince oyunun duzeldi.

Alıntıları Göster
    Nasıl bir ayar çektiniz? Kaç gündür denemediğim şey kalmadı.
  • Ultra ayarliydi hersey ekran karti ramini 8 gbden fazla kullanan bir ayar var gidince bakip yazarim onu bir tik asagiya alinca sorun kalmadi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.amazon.de/SAPPHIRE-Pulse-Radeon-GDDR6-Triple/dp/B07VYZL7HK/ref=sr_1_18?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=rx+5700+xt&qid=1569704786&s=computers&sr=1-18

Almak isteyen varsa link bırakmak istedim. Ben de Powercolor Red Dragon'u takip ediyorum. Red Devil benzer rakamlara inse affetmeyeceğim

• cs go oyanamk 3500 tl kart almak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

cs go oyanamk 3500 tl kart almak :)
    3500 TL verdiğimi nereden çıkardın?
  • Merhaba, kartı 2 haftadır kullanıyorum(Referans Rx5700). Bugün furmark ile biraz kartın suyunu çıkarıyım dedim.Testlerde bsod vs ile karşılaşmadım.Toplamda 15dk %100 yükte çalıştı.

GPU 69 Dereceyi, junction kısmı ise 79 Dereceyi geçmedi.Maksimum çektiği güç ise 162 W oldu.1080p msaa off furmark benchmarkında 6876 puan aldı.

https://eksiup.com/p/32203479r8ip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 58zara -- 29 Eylül 2019; 15:50:59 >
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Amazon.de malesef 5700 xt stoğu konusunda çok geriden geliyor. Amerika'da red devil, nitro gibi üst düzey kartlar var ancak vergiyle falan türkiye fiyatının bir tık altı olduğu için hem peşin ödeyip hem de garantisi burada geçmeyen kart almak mantıklı gelmedi bana. Almanya'da zaten doğru dürüst bir tek Pulse var stokta o da tr fiyatına yakın. Ben de vazgeçip 3500 liraya 2070 super gaming oc aldım. Türkiye'de 2070 superlerin fiyatı saçmalık derecesinde yüksek çünkü. Yani yurtdışında 2070den daha ucuza çıkan bir kart burada neredeyse 2080 kartlarla yarışıyor fiyat olarak. KDV indirimiyle bile 4000 liraya anca düşüyor onlar da en dandik soğutmalı modeller. Yani yurtdışından alacaksan bence 2070 super al. Şu tarihte alınabilecek en mantıklı kartlar zaten bu ve 5700 xt. Ama arada 500 lira gibi bir fark olunca stabilite sorunlarıyla uğraşmayayım, arada da 1-2 rtx efekti açarım deyince 2070s daha mantıklı oluyor. Ama tr'den alınacaksa 2070s gereksiz pahalı.

• OMEGALUL O kullanıcısına yanıt
    3500 TL'ye 2070 Super nerede var? Linkini alabilir miyim? 1 ay filan önce Amazon İtalya'da 3500 TL'ye EVGA 2070 Super vardı, ama onu kaçırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 29 Eylül 2019; 19:45:57 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.de/dp/B07WZ6FWPK/
    https://www.amazon.de/dp/B07V25MBSH/
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Gigabyte olmasa düşünürdüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Basit bir şekilde anlatmak gerekirse Gigabyte, Nvidia'nın referans kartını almış, üzerine 3 fanlı soğutucu blok ekleyip satışa çıkarmış. Yani bunu alarak Gigabyte'ın kendi tasarladığı bir kartı değil, yükte 10 derece daha serin çalışan Nvidia Founders Edition 2070 Super almış oluyorsunuz. Üstelik 2 yıl Amazon garantili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse Gigabyte, Nvidia'nın referans kartını almış, üzerine 3 fanlı soğutucu blok ekleyip satışa çıkarmış. Yani bunu alarak Gigabyte'ın kendi tasarladığı bir kartı değil, yükte 10 derece daha serin çalışan Nvidia Founders Edition 2070 Super almış oluyorsunuz. Üstelik 2 yıl Amazon garantili.
    3500 TL iyide daha bunun vergisi var ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Marka takıntılı değilim. Ne olsa kullanırım. Ancak coil whine sorunu yaşayıp merkeze yazan, "kasayı uzağa koyun. Ses rahatsız etmez" yanıtını alan arkadaşın mesajı görünce sildim. Birkaç konu da gördüm forumda bununla alakalı. Windforce modelinin de çok beğenilmediğini gördüm. 2070 incelemesini izlemiştim. Koca kartta iki tane bakır boru vardı hepi topu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Bu Windforce değil, Gaming modeli. 6 bakır ısı borulu RTX 2080 soğutucusunu kullanıyor.
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    Kargo ücreti ve gümrük vergisi dahil fiyatı:

Siyah model : 563,54 Euro

Beyaz model: 574,65 Euro
  • quote:

Kargo ücreti ve gümrük vergisi dahil fiyatı:

Siyah model : 563,54 Euro

Beyaz model: 574,65 Euro
    Hocam 560 euroluk ürüne 14 euro mu gümrük vergisi çıkıyor? Daha önce amazon.de'den alışveriş yapmadım. USA amazondan yaptım. Buradaki vergilendirme neden bu kadar az onu anlamadım.

• Mar00N kullanıcısına yanıt
    Türkiye Avrupa birliğinde olmadığı için ürünün fiyatına önceden eklenmiş olan VAT(Value Added Tax- KDV) düşer, onun yerini %18 Türkiye gümrük ücreti alır. Bu ikisi birbirini sıfırlamış olur.

Amazon.com yani Amazon Amerika'da satılan ürünlerin vergisi sonradan eklenir. Yani Amazon'un 500$'dan sattığı ürün vergisiz fiyatıdır, bunun üzerine vergi eklenir.
  • quote:

Türkiye Avrupa birliğinde olmadığı için ürünün fiyatına önceden eklenmiş olan VAT(Value Added Tax- KDV) düşer, onun yerini %18 Türkiye gümrük ücreti alır. Bu ikisi birbirini sıfırlamış olur.

Amazon.com yani Amazon Amerika'da satılan ürünlerin vergisi sonradan eklenir. Yani Amazon'un 500$'dan sattığı ürün vergisiz fiyatıdır, bunun üzerine vergi eklenir.
    Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.

amazon.de ile alışveriş yaptığım zaman bununda %18'lik vergisini ödeme anında mı ödüyoruz yoksa ürün gümrüğe geldikten sonra mı ödüyoruz?

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.