Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CcOsmanLı

Msi afterburner ile oyun sıcaklığına bakıyoruz hocam. 2k da olsa anlarım da 1080 p de 80 derece çok gibi geldi
    Eger cidden gpu ise sogutmada sorun var demektir yerine iyi oturmamis olabilir bende pulse var 70 bile demedi neredeyse gpu ama hotspot evet 80 civari oda normal gpu z den bakin bide hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Sapphire Rx 5700 Pulse ile aranıza katılmış durumdayım, ancak birkaç sorum olacaktı, hangi yazılımları yüklemem gerekiyor? Hangi sürücüler stabil çalışıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Senin kartın fanları bozukmuş.
    ilk aldığım bozuktu 2 aldığım sağlam karttı.
  • _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam akşam bakar duruma göre haberdar ederim. Yardımlarınız için sağolun.
  • GüvenlikMurat kullanıcısına yanıt
    Aorusdaki gibi arkadaki metal plakaya ısı aktarliyor olabilir Rx 580 de en iyi soğutma Aorusta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isteyen varsa 3150 ye sapphire nitro 5700xt satabilirim sıfır paketinde hepsiburadadan alındı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Aorusdaki gibi arkadaki metal plakaya ısı aktarliyor olabilir Rx 580 de en iyi soğutma Aorusta.
    aorusdan bahsetmıyorum oc modelinden bahsediyorum.

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-radeon-rx5700xt-gaming-oc-8g-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu418839

bu kartın gpu soğutması çok iyi ama diğer bileşenlerinin soğutması çok kötü. araştırıp görebilirsiniz.

• Arkadaşlar bf5 son güncellemesinden sonra ana ekran gelmeden oyundan masaüstüne atıyor. Bu problemi yaşayan var mı?

Düzeltme: Repair yapınca düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 16 Aralık 2019; 15:28:37 >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Bugün yapıldı bana geri ödeme 225 yatırmışlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5700xt kullanan arkadaslar herkese soruyorum ama ozellikle merak ediyorum nitro + kullananlar kartinizin bellekleri max.kac mhz de stabil acaba bende pulse var max 910mhz de..bu kart 1000 mhz ye cikabilse cok daha iyi performansi olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BFV testi, bu sefer H265 yerine H264 ile yaptım, sürücü olarak 2020 boost edition'ı kullandım, GPU ısısı gördüğünüz gibi 70C'yi geçmiyor, bence 3 fanlı Gigabyte başarılı bu konuda, f/p olarak tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Aralık 2019; 18:37:44 >
  • %67-70 gpu load.. İşlemci paso %100 e deydirmiş..

Metro da dahada düşer gpu load .

3700x minimum olmuş artık..

• Daha önce GTX1080 Ti da kullandım, hiçbir oyunda CPU kullanımından dolayı stutter yaşamadım, böyle fizik motoru olan bir oyunda 1080p'de tabiki işlemci yükü artacak, unutmayın ki bu HT'li bir işlemci ve hiç bir zaman sabit %100'de kalıp bottleneck yapmaz, i7 8700K 4.8ghz'de 3700X'in oc'lu halinden den daha iyi bir işlemcidir, bazıları kabullenmese de, alınan fps'leri de göz önünde bulunduruyorsanız, varsa bir iddianız karşılaştırmalı video ile benim gibi resmi olarak kanıtlarsınız, Metro bu oyunun yanında çoluk çocuk kalır, CPU'yu test edecekseniz BFV oynayın, hatta bol çekirdekli 16c/32t 3950X ile yapın ki o testi bakalım fark olacak mı, biz de öğrenmiş oluruz birşeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Aralık 2019; 19:20:35 >
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    Hocam GPU-Z ile tam olarak kartın neyine bakıcam?
  • Hocam bu soldaki fps, sıcaklık vs programının adı nedir gerekirse aynısıyla video alalım bir de siz bakın sıcaklık değerlerine
  • CcOsmanLı kullanıcısına yanıt
    FPS Monitor ama lisanslı bir program, 20TL karşılığında Steam'den satın alabilirsiniz, demosu kısıtlı değilse kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Aralık 2019; 23:15:37 >
  • GPU kullanımın hiçbir zaman sabit %99 olmamış yer yer %70'e kadar düşmüş, gerçek sıcaklığı bu şekilde öğrenemezsin.

Ekran kartınızın max kaç dereceye çıktığını öğrenmek istiyorsanız sabit düşmeyen %99 yüke sokup aynı sahnede en az bir 15 dakika beklemelisiniz;

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
    https://store.donanimhaber.com/51/0c/93/510c93c2e51a38511cdb97f2555ff6ae.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Aralık 2019; 19:33:5 >

• Kartı sıcaklık testine sokmak istesem Furmark testi yapardım, BFV'de durma gibi bir şansımız pek olmuyor.
  • "GPU ısısı gördüğünüz gibi 70C'yi geçmiyor, bence 3 fanlı Gigabyte başarılı bu konuda, f/p olarak tavsiye ederim."

?

• CcOsmanLı kullanıcısına yanıt
    Furmak testini yapın hocam 15dk kadar gpu-z de sensör kısmından sıcaklıkları takip edin isterseniz sonucu buradada paylaşın bakalım hep beraber.
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.