Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.749
Cevap
126
Favori
364.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 840
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 16
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 11 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 126
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Timeguard (394 mesaj) BekirTemel (295 mesaj) okayynn (284 mesaj) bilgennyk (218 mesaj) aschil (204 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5616 mesaj) Mobil (2415 mesaj) Mini (727 mesaj) Uygulama (990 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
Giriş
    795 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onur226

Memory managemant diyordu.
    aynı hatayı 1 yıl boyunca aldım,sadece oyunlarda değil tarayıcıda bile ani olarak mavi ekranda managemant hatası veriyordu,sebebini biliyordum ama çok sık olmadığı için takmıyordum,ya ram arızalıydı ya da ram slotu,ramleri değiştirdim 5 aydır tık yok,ama sorun slotlardaysa geçmiş olsun,bu sorun ramden kaynaklanıyorsa başlıca sebebi sıkıştırılmış dosyaları çok sık açmak ve ağır render işlemleri ile uğraşmaktır,bozulan ramlerimle çok fazla repack türü sıkıştırılmış korsan oyun yüklemesi yapıyordum ve ramlerim bozduldu,windowsun mevcut ram tarama işleminde durum belli olmayabilir ona çok güvenme,bende bazen sorunlu bazen sorunsuz gösteriyordu o işlem,memtest bile şişirilmiş bir balon,tek çaren ramleri değiştirerek durumu analiz etmen,olmadı anakart değişecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASYONALIST -- 25 Kasım 2019; 15:36:23 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    351 Mesaj
    Pc 14 Ekim de gelmiş. İlk defa hata verdi. Takipteyim artık bakalım, ram değişimine kadar yolu var. Ramler Kingston marka o sırada.
    |
    |

İndirimi görünce aldım arkadaşlar Asus Tuf 5700 ekran kartıyla kullanıcam monitörü,monitör hakkında bilgisi olan varmı iyi yapmış mıyım siparişi vermek ile

https://www.incehesap.com/donanim-arsivi-epic-r5-3600-16gb-rx5700-gaming-bilgisayar-fiyati-43889/

İncehesap dan bu kasayı aldım bu arada oyun ve gamepass hediyelerini veriyor mu bu site bilgilendirirseniz.Amd nin resmi sayfasınki promosyonların olduğu siteyi de aşşağıya bırakıyorum.

https://www.amd.com/en/gaming/raise-the-game

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZyWile -- 25 Kasım 2019; 17:41:16 >
    |
    |

• Çavuş
    67 Mesaj

Hepsiburadadn alanlar müşter hizmetlerine yazın 1 oyun ve 3 aylık gamepass üyeliğinizi alın başta salağa yatıyorlar sonra veriyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ryzen 5 3600 İşlemci / Rx 5700 XT Sapphire NİTRO+ Ekran Kartı / XPG 16 GB 3000 MHz RAM / B450 Tomahawk MAX Anakart / Corsair MP510 480 GB M2 NVMe SSD / CM MasterBox MB511 650W Kasa / Asus 24 VG248 144HZ 1MS Monitör / Hyperx Cloud 2 Kulaklık / Zowie EC1-B Mouse / Corsair K68 RED Klavye
  • Teğmen
    130 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tek Han

Yok hayır mafia 3 witcher 3 denediklerim bunlar hocam. Ki normal masaüstündeykende mouse takılıyor yer yer
    Ekran kartı ve anakart sürücüleri güncel mi? güncel ise ekran kartını temiz kurulum yapıp tekrar kurar mısınız? Bir de bios güncellemesi yapınız.
    İşlemci: AMD Ryzen™5 3600 - Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 5700 XT - RAM: Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 - PSU: FSP Hydro G 750 Serisi 80Plus Gold 750W - Kasa: MasterBox MB511 RGB Tempered Glass
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj
    5700xt nitro plus aldım taktım format attım driverları kurdum forza horizon 4 far cry 5 fifa 19 da problem yok ama gta 5 de resimlerde görebileceğiniz bir sorunum var sebebi ne olabilir acaba? Oyunu steamden açıyorum bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buralara da bi geldik -- 25 Kasım 2019; 23:40:8 >

• Yarbay
    5694 Mesaj

Aynı kart bende de mevcut ve GTA 5 sorunsuz oynuyorum. İsterseniz DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL sürücü ile bir deneyin. Düzelirse üstüne tekrar güncellersiniz.

Bu arada merak edenler varsa RDR 2'yi aldım denedim. 2K'da oynuyorum ayarlar Hardware Unboxed'in tavsiye ettiği ayarlar şeklinde Ultra-Medium karışık çünkü bazı ayarlar görüntü katkısından çok fps düşürüyor, 60 fps stabil şekilde oynadım. Görüntü mükemmel.
    |
    |
    Buralara da bi geldik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Deneyeyim yanıt için teşekkür ederim

|
    |
    Dreandes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2 gündür garip bir sorun yaşıyorum. Dün akşam pcyi açtığımda 10snde bir pc donuyordu ve mouse cursor'u yerine barkod gibi pikseller geliyor bu olay olurken, reset atınca düzelmişti. Az önce yine oldu, reset atınca düzeldi tekrar. Ekran kartıyla mı alakalı acaba nasıl anlayabilirim, bu kartların bu tarz bilinen bir sorunu var mı

(bu arada pc tüm gün açık, 5-6 kere kapatıp açıyorum gün içinde o ara denk geldi yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 26 Kasım 2019; 0:33:41 >

Orijinalden alıntı: b0Ni

2 gündür garip bir sorun yaşıyorum. Dün akşam pcyi açtığımda 10snde bir pc donuyordu ve mouse cursor'u yerine barkod gibi pikseller geliyor bu olay olurken, reset atınca düzelmişti. Az önce yine oldu, reset atınca düzeldi tekrar. Ekran kartıyla mı alakalı acaba nasıl anlayabilirim, bu kartların bu tarz bilinen bir sorunu var mı

(bu arada pc tüm gün açık, 5-6 kere kapatıp açıyorum gün içinde o ara denk geldi yani)
    İnsanlarda nasıl algı oluştuysa her sorun ekran kartına bağlanıyor
    Arkadaşlar yazar birazdan

• Yarbay
    7743 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

Hocam AMD oyun verecek deniliyordu bu ekran kartlarına. O kampanya başladı mı? Oyunlar içinde outer worlds, borderlands 3 gibi sağlam oyunlar da vardı. Bilginiz var mıdır?
    vatandan kodum bugün geldi

Tom Clancy's Ghost Recon® Breakpoint ve borderlands 3 olarak tcgrb yi etkinleştirdim
    Intel Core i7 8700K 4.7GHZ --- Gigabyte Z390 Aorus Ultra --- Gskill Trident Z DDR4 2*8GB 4000 CL18 @cl17 --- Msi RTX 2070 Super Gaming Trio Z --- James Donkey JD1024 1TB --- Be Quiet! Silent Base 801 --- Evga G3 750W 80 Gold --- Be Quiet! Dark Rock Pro 4 --- Gigabyte Aorus FI27Q --- Corsair K70 LUX --- Philips Fidelio X2hr/00 --- FiiO Q1 Mark II --- Logitech Z337 2.1
  • Yarbay
    24893 Mesaj

onu değiştirdim sadece yakın zamanda başka bağlayacak birşey bulamadım o yüzden Tekrar olursa temiz windows kurulumu yapıp deneyeceğim nvidia'dan geçince yapmamıştım hiç ddu ile driver kaldırdım sadece. ondan sonra da yaparsa eski kartı takar denerim başka anlama yolu yok gibi herhangi bir hata raporu vs almıyorum çünkü garip bir sorun. oyunda olsam direk ekran kartına bağlayacaktım da pc açıldığı an masaüstünde oluyor, ram/ssd kaynaklı vs de olabilir.
    |
    |
    naak98 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Humboldt

vatandan kodum bugün geldi

Tom Clancy's Ghost Recon® Breakpoint ve borderlands 3 olarak tcgrb yi etkinleştirdim

Alıntıları Göster
    Merhabalar.
    2 oyunu nasıl aldınız acaba?

Orijinalden alıntı: Mr. Elektronic

Merhabalar.
    2 oyunu nasıl aldınız acaba?

Alıntıları Göster
    1 oyunu alabildim

2 oyundan birini seç diyor

Tom clancys 2 kredi

Borderlands 1 kredi + 1 kredilik de patch gibi bir şey vardı

Tom clancys alınca bitti zaten kredi.

Başka bir kodla diğer oyun da alınabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Intel Core i7 8700K 4.7GHZ --- Gigabyte Z390 Aorus Ultra --- Gskill Trident Z DDR4 2*8GB 4000 CL18 @cl17 --- Msi RTX 2070 Super Gaming Trio Z --- James Donkey JD1024 1TB --- Be Quiet! Silent Base 801 --- Evga G3 750W 80 Gold --- Be Quiet! Dark Rock Pro 4 --- Gigabyte Aorus FI27Q --- Corsair K70 LUX --- Philips Fidelio X2hr/00 --- FiiO Q1 Mark II --- Logitech Z337 2.1
  • Yarbay
    7743 Mesaj
    https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/

Yeni kral

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    320 Mesaj

Merhaba game pass kodu yok dimi sizdede banada oyun kodu geldi tek game pass kodunu nasıl alıcaz bi bilginiz varmı

|
    |
    Humboldt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Humboldt

1 oyunu alabildim

2 oyundan birini seç diyor

Tom clancys 2 kredi

Borderlands 1 kredi + 1 kredilik de patch gibi bir şey vardı

Tom clancys alınca bitti zaten kredi.

Başka bir kodla diğer oyun da alınabilir.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler

|
    |

Aldığın hata böyle bişeyse utilyler çakışıyor.sadece driver kalsın hata almazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 26 Kasım 2019; 9:38:4 >
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel Core i7 6700T 3.4GHZ // MSI H110M PRO // MSI RX 470 GAMING X 8G // HI-LEVEL 8x2 GB 2133MHz DDR4 // WD 3.5 1TB // Aerocool V2X 500W ////SAMSUNG 750 EVO 250GB // HyperX Cloud II Origin İD: PatrenTR
  • Binbaşı
    1290 Mesaj
    RX5700 ile RTX2060 arasında gidip geliyorum sizce hangisini alsam? ses ve ısı takıntım yok hatta blower fan yapısını ısıyı dışarı attığı için daha çok severim.
    |
    |
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.