Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet. Gigabyte'ın bellekler 1 saat oyun sonunda 10° daha sıcak. Konuda inceleme video paylaşılmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    Valla o da olur mu bilemem de pcb red devil ın malzemeden çalınmışı gibi.İnceleme de zaten vrm den sapphire 4 dolar kar edip daha yüksek fiyata sunması elemanı baya güldürdü:Dhttps://www.youtube.com/watch?v=9Nve6XruPgw&feature=youtu.be&t=672
  • quote:

Orijinalden alıntı: xooa

Hocam black friday ve cyber monday'e güvenebiliriz aslında değil mi?
    En kötü bunun yılbaşısı var yine.

3080 tl'ye nitro için biraz gereksiz acele ediyor olabilir miyim?
    Çok da ahım şahım bir indirim değil aslında 3080 tl.
    Yüzde 10'luk bir indirim olarak görüyorum.

Sizin 2070 super'den ve red devil 5700 xt'den fiyat beklentiniz ne black friday için?
    Yani kaç lira olursa alırım diyorsunuz?

Bir de gaming x 5700 xt'yi nitro önüne koymuşsunuz.
    İlla ki araştırmışsınızdır. Şöyle bendeki kafa karışıklığını giderseniz
    Valla 2070 superden bi elli dolar indirim olsa tamamdır benim için.Aslına bakarsan 5700 xt den indirim olmasada olur da şimdi adamların sağı soluda belli olmuyor en sevmediğim şeyde bir şeyin ben aldıktan sonra fiyatının düşmesi evet itiraf ediyorum artık saklamıyorum ben de bir donanımhaber ölücüsüyüm jahgsdjkasdas

• merhaba arkadaşlar, VEGA56 kullanıcısıyım, 1080p 144hz monitöe ile BF4, BF1 oynuyorum ve bir süre sonra BF5' e başlayacağım.
    ayrıca RDR2, Cyberpunk vs gibi tek oyunculu oyunlar da oynayacağım.
    bu seride RT desteği olmaması ve PS5' in çıkışı ile gelecek bir sonra ki nesil AMD kartlarda RT desteği olacak olması kafamda RX5700 serisi için soru işaretleri yaratmakta.
    5700XT geçişi mantıklı olur mu, yoksa bir sonra ki mimariyi beklemek daha mı doğru?

not PSU yaklaşık 1 sene önce aldığım cooler master 600W.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratBayrakçı -- 25 Kasım 2019; 10:31:1 >
  • dün vatan indiriminden sapphire nitro+ 5700xt alarak bende gruba dahil oldum.

sıkıntım şu. ekran kartından görüntü alıyorum fakat aygıt yöneticisinde 5700xt olarak tanımlanmıyor. Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak görünüyor. herhangi bir oyun veya benchmark programı ile test etme şansım olmadı henüz.

bu problemi nasıl düzeltebileceğim hakkında fikriniz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _XaNDeR_

dün vatan indiriminden sapphire nitro+ 5700xt alarak bende gruba dahil oldum.

sıkıntım şu. ekran kartından görüntü alıyorum fakat aygıt yöneticisinde 5700xt olarak tanımlanmıyor. Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak görünüyor. herhangi bir oyun veya benchmark programı ile test etme şansım olmadı henüz.

bu problemi nasıl düzeltebileceğim hakkında fikriniz var mı ?
    Bende RX 5700 XT Pulse almıştım ilk kez kullanımda o şekilde gözüküyor driverları yüklediğinizde düzelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dpoyraz

Bende RX 5700 XT Pulse almıştım ilk kez kullanımda o şekilde gözüküyor driverları yüklediğinizde düzelecektir.

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam.

bu akşam deneyip görücem.
  • Merhaba arkadaşlar bir süredir pulse 5700 xt kullanmaktayım. Oyun oynarken bir süre sonra mouse takılmaları yaşanıyor. bazende klavye takılıyor. fps düşüşü olmadığı halde bu lagları yaşıyorum. Windows güncel anakart bios güncel bunlara rağmen sorunu bir türlü çözemedim farklı mouse kullandım. watmandan ayrı ayrı ayarlar yaptım. Sistemi iade etmeme ramak kaldı. Çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz ? Ayrıca bu sıkıntı masaüstündeykende devam ediyor.

Sapphire Radeon Rx 5700 xt Pulse

ryzen 5 3600

msi b450m A pro Max

corsair vengeance lpx 3000 mhz 8-8 16gb

Gametech GTP-700 700W 80 plus gold Psu

Monitör AOC Q3279VWFD8 IPS 2K 75Hz 5ms FreeSync

Sistem bu şekilde. Monitöre DP ve HDMİ ile ayrı ayrı bağlanmayı denedim.
  • MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt
    rtx teknolojisini kullanabilmek icin 2080 ve ustu kartlar icin verimli.Cok performans isteyen bir teknoloji.birkac yila rayina oturur.5700 serisinede bu yuzden getirilmedi diye dusunuyorum.Nvidia 2060-2070'e getirdi ama o kartlar rtx teknolojisini kullanamiyor verimli bir sekilde.5700xt Battlefield'de 2080'den yuksek performans aliyor.Tamamen sizin kullanis amaciniza bagli.Rtx teknolojisini kullanirim diyorsaniz birsey diyemem.Amd'nin kartlari ne derece performansli olur ancak ciktigi zaman gorebiliriz.Suan Rtx teknolojisi tamamen şov amacli.3-5 yila yayginlasir diye dusunuyorum.

• Cumartesi ilk defa mavi ekran aldım. Kötü bir hismiş. BfV den çıktım çıkar çıkmaz mavi ekran.
    Ramleri test ettim windowsun yazılımıyla bir sorun bulamadı.
    Biosu update etsem mi diye çekimser kaldım. Büyük ihtimal ekran kartı driverından kaynaklı bir sorun.
    2060süper 2070süper fiyatlara bir göz gezdirdim her ihtimale karşı. :)
    Hepinize mavi ekransız günler dilerim.
  • onur226 O kullanıcısına yanıt
    ati...sys diye bi alt takı varsa ekran kartındadır

bizim arkadaşa da oluyor
  • Memory managemant diyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kartı adım ama umarım yangına sebep olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur226

Memory managemant diyordu.
    ramden olmasın hocem??

windowsun hata bulma aracı pek de anlam ifade etmiyo

bence siz ramleri bi memtest'den geçirin şöyle 4-5 saatlik bi memtest stress testini %0 hatayla gidebilmeliler en azından

üstelik batelfield 5 epey ram intensive bi oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 25 Kasım 2019; 13:34:59 >

• Bios update ettim. Yine alırsam mavi ekran memtest yaparım. Saolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _XaNDeR_

teşekkürler hocam.

bu akşam deneyip görücem.

Alıntıları Göster
    rica ederim. Sorun olursa yazarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Han

Merhaba arkadaşlar bir süredir pulse 5700 xt kullanmaktayım. Oyun oynarken bir süre sonra mouse takılmaları yaşanıyor. bazende klavye takılıyor. fps düşüşü olmadığı halde bu lagları yaşıyorum. Windows güncel anakart bios güncel bunlara rağmen sorunu bir türlü çözemedim farklı mouse kullandım. watmandan ayrı ayrı ayarlar yaptım. Sistemi iade etmeme ramak kaldı. Çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz ? Ayrıca bu sıkıntı masaüstündeykende devam ediyor.

Sapphire Radeon Rx 5700 xt Pulse

ryzen 5 3600

msi b450m A pro Max

corsair vengeance lpx 3000 mhz 8-8 16gb

Gametech GTP-700 700W 80 plus gold Psu

Monitör AOC Q3279VWFD8 IPS 2K 75Hz 5ms FreeSync

Sistem bu şekilde. Monitöre DP ve HDMİ ile ayrı ayrı bağlanmayı denedim.
    Lagları CS:GO da mı yaşıyorsunuz. Eğer CS:Go ise bu sıralar oyunda ping sorunu bende de sadece CS:GO da arası takılma ve ping sorunu yaşıyorum güncelleme geldikten sonra oyuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dpoyraz -- 25 Kasım 2019; 15:3:48 >

• dpoyraz D kullanıcısına yanıt
    Yok hayır mafia 3 witcher 3 denediklerim bunlar hocam. Ki normal masaüstündeykende mouse takılıyor yer yer

• Arkadaşlar Amazon Türkiye'den oyun laptop aldım. Daha düşük özelliklerde. Ancak bir yıl işimi görür. Güç kaynağım eksik olduğu için henüz sistemi kurmadım. Sadece kutuyu açıp baktım. Dileyen varsa aldığım rakama vereceğim. Sapphire RX5700 XT Nitro+ 2974tl.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.