Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
467.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MSI Shoutout sayfasında sadece Nvidia kartlar var. Amd kartlara Steam kodu vermiyor sanırım. Bir de oradaki ekran kartı bölümünde adı geçen satıcılar arasında Inventus yok. Dahil siteler/mağazalar şunlar:
    Hepsiburada
    Vatan
    Itopya
    INCEHESAP
    EBRAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 24 Kasım 2019; 20:46:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=95rBw053qNw

8:00

Gaming X'in güç tüketimi daha düşük.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Haklıymışsınız. Nvidia kartlara sadece. Teşekkür ederim bilgi için.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Msi anakartlarda da veriliyor değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Şu sayfada anakart için hangi model ve hangi satıcılar dahil diye kontrol edebilirsiniz.

https://tr.msi.com/Landing/join-shout-out-for-msi

• Yan kapağı açık bir kasam vardı, baya eskimişti görünüş olarak, bende hem görsel olarak daha güzel,hem de kasa içi havalandırması iyi olan bu modeli aldım.
    https://www.vatanbilgisayar.com/cougar-panzer-s-gaming-usb3-0-midt-atx-kasa.html

İçinde ön tarafında 3 tane 12 mm'lik fan vardı. Arkaya bir tane eksoz fan aldım. Sonra bunun yeterli gelmeyeceğini düşünüp, 3 tane daha rgb led fan alıp, bunları öndeki orjinal 3 tane fan ile değiştirdim.Orjinal olanları üst tarafa eksoz konumunda ayarladım. Yani toplamda 4 tane eksoz fan oldu.Bu sayede ekran kartı sıcaklığım, yan tarafı açık kasamdan, 5-6 derece daha serin çalışmaya başladı.Baya faydasını gördüm bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 24 Kasım 2019; 21:32:27 >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Pratikte daha az güç harcıyordur, doğrudur. Resmi sayfasında 750w en az diyor diye vazgeçtim. Sapphire nitro'nun sayfasında en az 600w, önerilen 650w yazıyordu.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Size de teşekkür ederim cevabınız için.
    Techpowerup incelemelerinde "Peak (Gaming) ve Sustained (Furmark)" ta iken güç tüketimleri aynı.
    Her ikisi de 275-280 watt'ı buluyor.

Steam kodu amd ekran kartlarına yokmuş.
    Güç kaynağım Evga 750GQ Gold 750watt.

Bir adım daha nitroya yaklaşmış oldum. 100 tl'yi de pek umursamıyorum. Isınıp başıma bela olmasın da

Nitro'da durumlar nasıl? Mesela yukarıda Humboldt arkadaşımız gaming x'in fanı çok geç devreye giriyor dedi. Nitro'da da bu tarz verebileceğiniz genel kullanıcı gözleminiz var mı?

Umursadığım şey:
    Önce ısı
    Sonra ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xooa -- 24 Kasım 2019; 21:48:50 >
  • xooa kullanıcısına yanıt
    Gigabyta neden şans tanımıyoruz ?

Maalesef hala kuramadım Güç kaynağım eksik sadece. O da en geç çarşamba kargoya çıkar olarak gözüküyor. kampanya dönemi mağlum. Gigabyte G750H 750w 80+ gold aldım. İnşallah sorun yaşatmaz.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Aynı ikilemde kaldım. 1 saat oyun sonrası bellekler 10° daha sıcak Nitro'ya göre. Saat hızları daha düşük ayrıca. Saat hızları neyse, uzaya çıkmayacağız ama 10° azımsanacak bir fark değil. O yüzden elemiştim. Piman değilim. Marka takıntım yok.
    Hocam daha önce nasıl bir ekran kartı kullandınız ?
    Önceki ekran kartım xfx 570 di. fan hızlı dönünce, ses olarak helikopter etkisi yaratıyordu.
    Bunda da aynı şeyi bekliyorum ama ters köşe oldum. yüksek devirde, dizüstülerin fan sesine benziyor hafif. helikopter gibi ses çıkarmıyor.
    default ayarlarda ne ses ne de ısı sorunu alıyorum. yalnız kasa içi havalandırma inanılmaz etkili oluyor.

uygun koşullarım olsa uzay montajda kullanırım
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    Benim listem msi ın 2070 superlerinden biri sonra red devil 5700 xt sonra da asus strix , gaming x 5700 xt diye gidiyor.Amazonun kara cumasını bekliyorum bi olaylar olacak mı diye:D olmadı cyber monday olayları falan da var ona da sarkıtabilirim.Hepsiburada da msi trio 2070 super 4000 lere düştüydü ama teslimat tarihini ocak 5 olarak görünce içimden gelmedi sipariş vermek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwogk -- 24 Kasım 2019; 22:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hwogk

Benim listem msi ın 2070 superlerinden biri sonra red devil 5700 xt sonra da asus strix , gaming x 5700 xt diye gidiyor.Amazonun kara cumasını bekliyorum bi olaylar olacak mı diye:D olmadı cyber monday olayları falan da var ona da sarkıtabilirim.Hepsiburada da msi trio 2070 super 4000 lere düştüydü ama teslimat tarihini ocak 5 olarak görünce içimden gelmedi sipariş vermek.
    Nitro+ listenizde bile yok herhalde soğutmasıda iyi garanti yüzünden mi spesifik bir sebebi var mı.

• Şimdiki ekran kartım Powercolor Hd7870 Pcs+ Ez 2 gb.
    Tek fanlı. 7 yıldır kullanıyorum.

Kasam odamın dışında, diğer odada. 10 metrelik kaliteli kablolarım var. Bulmak için çok uğraşmıştım zamanında.
    Ama bazen odamın dışındaki kapıya yakın koymak zorunda kalabiliyorum.
    Yine de ses sıkıntım yok.

Isınmasın, uzun ömürlü olsun. Gerçi bu sefer 7 yıl kullanmam herhalde
    Artık ben de bir kaç yıl sonra duruma göre ekran kartı upgrade işine girecek gibiyim.

Kullanım tarzım değişti yani. Önceden grafik istemeyen oyunlar oynardım. 90'ların ve 2000'lerin başındaki strateji oyunlarını, özellikle 2,5d izometrik olanları. Fakat son yıllarda gerçekten güzel oyunlar çıkmış. Artık eski oyunlara da doydum. Önceden sadece eski oynardım. Şimdi eski ile yeniyi harmanlıyorum. Bir de üzerine cs go hastalığı çıktı. 5700 xt cs için fazla diyeceksiniz kesin ama daha üst seviye oynamak istiyorum. Ki sadece cs de değil, single player oyunlara da giriştim yavaştan.

Öyle işte. Biraz da biz tadına varalım oyun dünyasının görsel şölenine.

MogoLKhan,
    Siz hangi modelini tavsiye edersiniz?

avanak_abdi,
    10 derece daha sıcak olan gigabyte öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xooa -- 24 Kasım 2019; 23:13:9 >

Hocam o tarz oyunlarda kart uyuyor. Hatta fan hiç dönmüyor eski oyunlarda.
    İleride çıkacak AAA oyunları saymazsak sizi rahat 5 yıl götürür.
    csgo işlemci odaklı bir oyun bilginize.
  • Arkadaşlar hb dan sapphire 5700xt nitro modelini almıştım verilen promosyon oyunu nasıl alacağız ?
  • hwogk H kullanıcısına yanıt
    Hocam black friday ve cyber monday'e güvenebiliriz aslında değil mi?
    En kötü bunun yılbaşısı var yine.

3080 tl'ye nitro için biraz gereksiz acele ediyor olabilir miyim?
    Çok da ahım şahım bir indirim değil aslında 3080 tl.
    Yüzde 10'luk bir indirim olarak görüyorum.

Sizin 2070 super'den ve red devil 5700 xt'den fiyat beklentiniz ne black friday için?
    Yani kaç lira olursa alırım diyorsunuz?

Bir de gaming x 5700 xt'yi nitro önüne koymuşsunuz.
    İlla ki araştırmışsınızdır. Şöyle bendeki kafa karışıklığını giderseniz
    Eleştiren de bilgi kirliliği yaratıp bir hafta sonra konuda bilgi kirliği var diye dert yanan da aynı trol,bakmayın siz...
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140931482
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.