Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (911. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beytekin45

gigabytın 4 gb 480 ini kullanıyorum. benim de 2.5 yıl oldu. Yükteyken birz sesli çalışıyor ama yaz aylarında bile 72 dereceyi geçtiğini görmemiştim. Gçen soğutucuyu söküp güzel bir temizlik yaptım, termal macununu yeniledim geri taktıp çalıştırdım. ısının 85 derecelere kadar çıktığını gördüm. Hemen kaliteli bir termal macun alıp uyguladım ve 70 li derecelere geri düştü. Macununuz kaliteli bir macun değilse kaliteli bir macun ile deneyin derim.
    Hocam kart MSI RX480 referans modeliydi tek fanlı. Her şeyi denedim çözemedim. O modelde 85-90 derece değerlerin normal olduğunu duydum. Kartı ikinci el satıp RTX 1660 Ti aldım. Şu an çok rahatım.
  • Arkadaşlar Fırınlanmış RX 470 alınırmı fiyatı 450 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JamalHammadisss J kullanıcısına yanıt
    Fırınlanmış kart yine bozulacak fiyat çok fazla zaten.
  • Rx 470 alacagım adam defalarca sormama ragmen fırnlandığını söylemedi ısıtıldı dedi ben de işkillendim almadım ayrıca bana 1250 tl ye gtx 770 satmaya çalıştı gerçekten 2. Elcileri anlamıyorum

• tamir görmüş kartlardan uzak durun

• quote:

Orijinalden alıntı: frozen88

Konuda actım ama cevap gelmedıgı ıcın buraya yazayım dedım

5 gun once aldıgım msı rx 470 g 4g ekran kartında boyle bı hata cıkmaya basladı. Sureklı yapmıyor ama oyunlardayken alt tab yapınca, wındows tusuyla cıktıgımda

Veya msı ın gamıng app programını calıstırdıgımda fotodakı hatayı verıyor pc resetlenmıyor, powerdakı anahtardan kapatıp hemen acarsam pc dırek acılıyo

Sıstem ımzamdakı gıbı
    Bu olay sık sık olmuyor wow ve pes oynuyorum

Sımdıden herkese tesekkurler

Hocam tekrarladı mı sizde bu sorun ? Bende de MSI RX470 Gaming X 4g ekran kartı var ve bu sorunu yaşıyorum.

intelden amd sisteme geçtim. Msi monitör almıştım bütün uygulamalarını kurdum. 144 hz de sorun çıkartıyordu. Monitörle gelen dp kablo ile arada titriyor, hdmi ile ise daha kötü tamamen karıncalanma vs oluyordu. 1.4 Dp kablo aldım düzeldi. Ancak bu seferde ara sıra açılışta aynen bu hatayı veriyor. 144 HZ'de sorun oluyor diye düşünüp 120 HZ'ye aldım. Bir süre iyiyken herhalde sorun buydu dedim. Tekrar oldu :)

Kimisi ekran kartı diyor kimisi güç kaynağını değiştir demiş hatta. 650 watt high power güç kaynağı kullanıyorum ve eski i5 4690 ile 46 inç Samsung Tv'li sistemde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

DDU ile yazılımı tamamen kaldırıp radeon yazılımını kurmadan sadece sürücülerini kuracak şekilde yükledim. Şu an MSI'ın bütün uygulamalarını kaldırdım.

Bu arada wattman hatası bazen veriyordu ve ara sıra sistem bir bağlantı arızası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızını ayarlayamıyor diye fotodaki gibi hata veriyordu.

Bakalım inş tekrar yaşatmaz çok gıcık bir durum. PSU almayı bile düşündüm. Umarım öyle bir sorun olmaz.

Sistem Özelliklerim
    MS RX 470 4 GB
    MSI B450 Gaming Plus
    Ryzen 3600
    16 GB RAM
    Samsung 850 Evo SSD
    High Power Absolute 650 watt
    Windows 10 son sürüm.

-
    -

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 20 Eylül 2019; 19:21:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Hocam tekrarladı mı sizde bu sorun ? Bende de MSI RX470 Gaming X 4g ekran kartı var ve bu sorunu yaşıyorum.

intelden amd sisteme geçtim. Msi monitör almıştım bütün uygulamalarını kurdum. 144 hz de sorun çıkartıyordu. Monitörle gelen dp kablo ile arada titriyor, hdmi ile ise daha kötü tamamen karıncalanma vs oluyordu. 1.4 Dp kablo aldım düzeldi. Ancak bu seferde ara sıra açılışta aynen bu hatayı veriyor. 144 HZ'de sorun oluyor diye düşünüp 120 HZ'ye aldım. Bir süre iyiyken herhalde sorun buydu dedim. Tekrar oldu :)

Kimisi ekran kartı diyor kimisi güç kaynağını değiştir demiş hatta. 650 watt high power güç kaynağı kullanıyorum ve eski i5 4690 ile 46 inç Samsung Tv'li sistemde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

DDU ile yazılımı tamamen kaldırıp radeon yazılımını kurmadan sadece sürücülerini kuracak şekilde yükledim. Şu an MSI'ın bütün uygulamalarını kaldırdım.

Bu arada wattman hatası bazen veriyordu ve ara sıra sistem bir bağlantı arızası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızını ayarlayamıyor diye fotodaki gibi hata veriyordu.

Bakalım inş tekrar yaşatmaz çok gıcık bir durum. PSU almayı bile düşündüm. Umarım öyle bir sorun olmaz.

Sistem Özelliklerim
    MS RX 470 4 GB
    MSI B450 Gaming Plus
    Ryzen 3600
    16 GB RAM
    Samsung 850 Evo SSD
    High Power Absolute 650 watt
    Windows 10 son sürüm.

-
    -

Alıntıları Göster
    Ekran kartını değiştiridim nvidia kullanıyorum. Fotodaki hataları bende almıştım amd kullanırken. Benim yaptığım; msi ile ilgili hiç bi yazılım yoktu sadece internetten enson driverı indirip kurmuştum ve bu hata tekrarlamamıştı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu konu ibret olması açısından sabit lonulara eklenmeli, bu konuda bana saldıran şahısları göremiyoruz. Neredesiniz 970 tayfası, Nvidia fanboyları Gtx 970'nizi görenler tanıyamıyor artık. Zamanında bu kartlara atmadığınız nane kalmadı, asıl sıkıntı sizi dinleyip 970-960 alanlara oldu olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: frozen88

Ekran kartını değiştiridim nvidia kullanıyorum. Fotodaki hataları bende almıştım amd kullanırken. Benim yaptığım; msi ile ilgili hiç bi yazılım yoktu sadece internetten enson driverı indirip kurmuştum ve bu hata tekrarlamamıştı.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam. Valla çok gıcık bir sorunmuş. Yıllar geçmiş halen çözememiş olmaları da fiyasko.
  • https://forum.donanimhaber.com/rx480-siyah-ekran-yardim-edin--141153242#141153242

merhaba arkadaşlar daha alalı 2,5 yıl olan rx480 ekran kartı sanırım bozuldu.
    çok fazla oyun oynamasam da 2 yıldır hiçbir sorunu yoktu. hastalığım yüzünden çok fazla oyun da oynamıyordum. son 3-5 aydır oyun oynamadan sadece internette takılmıştım. bir oyun açayım dedim ve bununla karşılaştım.

sorun şu; oyun oynarken bilgisayar kitleniyor. ekran kararıyor hiçbirşeye tıklanmıyor. eğer hopörlor açıksa arkaplanda müzik sesi takılıyor. reset tuşu işlemiyor. power tuşuyla ancak kapatabiliyorum bilgisayarı.

neredeyse 3 driver değiştirdim sorun aynı devam etti. farklı oyunlarda hatta bir kere youtube da video izlerken bile yaptı.
    2-3 ay ekran kartını çıkartıp intel on boardıyla kullanınca sorun kalmadım.

rx480 - 600 watt thunder coolmaster psu.
    işlemci sıcaklığı maksimum 43 dü. ekran kartı sıcaklığı 63 - 68 derece

memtest ile ramları test ettim sorun yok.
    monitörde sorun yok.
    furmarkta sorun yok.
    ssd programlarında sorun yok.
    işlemci test ettim sorun yok.
    anakartı test etmedim.
    parçaları tek tek başka bilgisayarlarda deneme imkanım yok.

şimdi size sorum power supply mi gitmiştir ? yoksa ekran kartı mı ?
  • Konuyu uplamış gibimi oluyorum aktif konumu hala bilmiyorum bir sorum olacaktı.

2016 sonlarına doğru ekim yada kasım ayında (tam hatırlamıyorum) aldığım sapphire rx470 4gb nitro+ oc kartıma artık overclock yapmanın vakti geldide geçiyor diye düşünüyorum :) aldığımdan beri çok şükür tek bir sorun yaşamadım macun vs hiç değiştirmedim temiz baktığım için ekstra temizlik için fanlarını dahi sökmedim arkasındaki çıkışlardan boşta duranların kapakları dahi duruyor. Konuya dönecek olursak oc ilgili konuyu aradım ama bulamadım stabil değerleri en yüksek veya bir tık düşük değerleri bileniniz var mı yada okuyabileceğim bir konu?

Gpu clock 1260 mhz
    Gpu vram 1750 mhz

• Hiç oc yapmadan o haliyle satmanız daha iyi olur ucuza bir rx580 tamamdır.

• Açıkcası satma taraftarı değilim gerekirse çürütürüm aramızda bi bağ oluştu resmen ömrümüz olduğunca bunu nostaljik kart yapmayı bile düşünebilirim :) aslında amacım temiz benim gibi kullanan yada yakın kullanan satan varsa aynı model aynı seri bulursam alıp cf bile yapmayı düşünebilirim hep yapmak istemişimdir :) yeni gpu alırsam 580 değilde 5700xt alırım yada yeni çıkacak kartlarını beklerim bütçede sorun olmazda nvidia da düşünebilirim şuan için yeni gpu düşüncem olursa dediğim gibi ikinci el temiz bulursam cf olur ancak :) dediğiniz gibi yapıp satsam kartı alan kişi sıfır aldım diye kekler :) banada dua eder :)

• Bende vega 56 için aynı düşüncedeyim yeni kart alıp vegayı masanın bir köşesine koyucam zaten diğer köşedede arızalı bir r9 390x var.
    Oc için yabancı sitelerde birkaç referans değer bakıp ona göre birşeyler yapın.

• İngilizcem iyi olsa keşke

• merhaba şu an rx 470 alınırmı varmı bir sıkıntısı black screen sorunu falan diyorlardı bi ara ama
  • rx 460 4gb ek güç gerektirmeyenlerden, satmak isteyen var mı?
  • Beyler iki gündür no signal hatası alıyorum. Rx 560 Asus rog strix 4 GB. 3 şüpheli var. Ekran kartı, slotu veya monitör. Ekran kartı ışıkları yanıyor power led dahil. Ama fanlar dönmüyor. Evet belli sıcaklığa gelmeden dönmüyor fanlar biliyorum ama açılışta 1-2 saniye dönmesi gerekmez mi? Sizinkiler nasıl?

• Snappiermnappier kullanıcısına yanıt
    hocam ekran kartı yazılımı olarak sürüm 20.2.1 i yükle. şu anda 20.4.2 son sürüm bu sürümden bahsettiğim sürüme düşürün ve yeni sürüm çıkana kadar yüklemeyin. sonucu yazarsanız sevinirim.
  • benim driver 19.20 versiyonunda sizce güncellemeli miyim ? hangi sürüm stabil sorunsuz çalışıyor ?
  • 
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.