Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (875. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sana kalmış bir şey bu

coil whine ses'den başka bir şey değil, rahatsız edici seviyede ise iade et yok değilse devam et
  • RoBiN* kullanıcısına yanıt
    Yok hocam o da ise yaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

sana kalmış bir şey bu

coil whine ses'den başka bir şey değil, rahatsız edici seviyede ise iade et yok değilse devam et

1 ay magaza sifiriyla degistirme garantisi verdi. Eger ses olursa strix oc rx470 ile ustune az para verirsin asusla degistiririz dedi. Ets2 de full ayarlarsa duyuyotum vsynci kapatinca. Masaustunde olduhu icin rahatsiz ediyor biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeagateWD -- 26 Mart 2017; 10:6:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sıkıntılar bende de var, şöyle bir konu açmıştımhttps://forum.donanimhaber.com/rx470-gpu-kullanimi-0-driverlar-sorunlu-mu--125043145 sorunlarınız hala devam ediyor mu?
  • RX 480'i nasıl kullanabiliyorsunuz? Ben böyle fan sesi duymadım hiçbir Nvidia kartında. ASUS'un DUAL OC modelini kullandım. Yükte iken evde uçak kalkıyor bildiğin.
  • En iyi soğutucu bile olsa elle ayarlaman gerekiyor. Bir Arctic Silver 5, ardından fan eğrisi değişikliği yapman gerek. Voltaj değişikliği de, tabii.
    Tüm bunları yapman ustalık istiyor. Her kartın kendine has özelliği farklı.
    Adamlar o kadar derece koymuş, bindelik kesirle voltajını ayarlayabiliyorsun ve bu muhteşem bir şey ayarların standartlaşması adına. Bunu bulamıyorsan, ne yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 26 Mart 2017; 12:1:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

En iyi soğutucu bile olsa elle ayarlaman gerekiyor. Bir Arctic Silver 5, ardından fan eğrisi değişikliği yapman gerek. Voltaj değişikliği de, tabii.
    Adamlar o kadar derece koymuş, bindelik kesirle voltajını ayarlayabiliyorsun ve bu muhteşem bir şey ayarların standartlaşması adına. Bunu bulamıyorsan, ne yazık.

AMD'de falan çalışan bir tanıdığın mı var? Forumda seni yıllardır görüyorum, yaptığın tek şey boş boş konuşup AMD savunmak. İlk olarak, aldığım kartın soğutucusunu çıkarıp da termal macun değiştirmek zorunda değilim. İkincisi, o ayarlarla uğraşmak zorunda da değilim. NVIDIA hiçbir şey ile uğraştırmadan sessiz ve serin kart deneyimi sunarken, AMD'nin saçmalıklarıyla uğraşmakla hiç mi hiç zorunda değilim. En son HD 6000 serisi kullanıyordum, AMD yine aynı rezalet; yüksek sıcaklık, yüksek fan sesi. 3D performansında ise hakkını yiyemem, gayet iyi performans aldım. Fakat uçak kalkışı gibi ses çıkaran soğutma ile 1080 Ti performansı alsam bile işime yaramaz. AMD'yi savunurken, fanboyluğu bir kenara bırakıp bir şeyler yazarsan daha mantıklı cümleler kurabilirsin.

• Kafa bulma benimle. Hala 6870 kulanıyorum. Fanını geçen ay değiştim. İyi ki MSI Twin Frozr almışım diyorum, yoksa kart elimde kalmıştı. Kart 55 dereceyi geçmiyor, hem de öncekinden 20 MHz daha hızlı. Kesin sende bir yanlışlık var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 26 Mart 2017; 12:56:44 >
  • quote:

En iyi soğutucu bile olsa elle ayarlaman gerekiyor. Bir Arctic Silver 5, ardından fan eğrisi değişikliği yapman gerek. Voltaj değişikliği de, tabii.

Hocam cok basit bir soru soracagim: AMD'den para mi aliyorsunuz?
  • quote:

Kafa bulma benimle. Hala 6870 kulanıyorum. Fanını geçen ay değiştim. İyi ki MSI Twin Frozr almışım diyorum, yoksa kart elimde kalmıştı. Kart 55 dereceyi geçmiyor, hem de öncekinden 20 MHz daha hızlı. Kesin sende bir yanlışlık var.

Senin anlama yeteneğinde ciddi bir sıkıntı var ya da anlamak istemiyorsun işine gelmediği için. Cevap vermeyeceğim artık, vakit kaybı.
  • Lamamba kullanıcısına yanıt
    Sağolun arkadaşlar, o kadar uzun boylu değilim. Eğer konuşmak istemiyorsanız zorlamayın.
    Eskiden bu forumda bilgi paylaşımı, birşeyler paylaşma yardımlaşma olurdu. Bilene sorulurdu. Ekran kartım için vrm soğutucusu bile forumdan alışveriş edebildiğim bir ortam burası. Ben de bilgimle elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu mu dert?
    Bundan önce iki ekran kartı bozdum, şayet bunu tamir edebildim.
    Dediğim gibi, bir yardıma ihtiyacınız varsa zevkle. Yoksa bağcı dövmeye sizi başka adreslerde de görmek istiyoruz, harcanıyorsunuz buralarda. Bu kadar zır cahil olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackinSeğirenGözü

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 hafta önce MSI Rx480 8 Gb modelini aldım. Daha önce kullandığım kart Nvdiaydı, bu sebeple önce driverleri sildim daha sonra AMD nin driverlerini yükledim. Kartı ilk taktığımda bilgisayarı çok fazla kullanmadığım için farkedememiştim ama şu an bilgisayarda mavi ekran alıyorum. "Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed." ve atikmpag.sys yüzünden olduğu gözüküyor. Fakat şunu da belirtmekte fayda var, mavi ekranı bilgisayarı açtığımda yapıyor ve belirli bir olayın ardından gerçekleşmiyor. Bazen dizi izlerken, bazen masaüstünde bilgisayar boştayken bazen masaüstü ilk açıldığında oluyor. Mavi ekran verdikten sonra bilgisayara reset attığımda bir daha bu mavi ekranla karşılaşmıyorum. Ta ki bilgisayarı kapatıp, tekrar açana kadar.

Uyguladığım ve sonuca varamadığım işlemler:

-atikmpag.sys dosyasını EXPAND yapmak
    -DDU kullanarak hem Nvdia hem AMD'nin bütün driverlerini silip AMD'nin driverlerini tekrar kurmak
    -AMD driverlerin kurulumu sırasında express install veya custom install yapıp yapmamak birşeyleri değiştirmedi
    -Windowsun driver güncellemelerini kapatarak AMD'nin driverlerini yüklemek

Aklıma formattan başka bir çözüm gelmiyor fakat internette okuduğum kadarıyla bazı kullanıcılarda format atmak da bir çözüm olmamış. Bu yüzden sizlere danışmak istedim. İyi forumlar.

Aynı sorundan muzdarip olan biri çıkarsa diye sorunumun çözümünü buldum. Anakartın Biosunu güncelledikten sonra bir daha mavi ekranla karşılaşmadım (4-5 gün geçti).

• referans model olmasına rağmen kart neredeyse sessiz çalışıyor

bırakın hoparlör veya kullaklığı

sessiz bile oynasam bile kartın sesini duyamıyorum

kasanın yalıtımınında bunda büyük bi katkısı var

12cm lik fan direkt karta üflüyor alttan soğuk ve temiz hava üflüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Herhangi bir sıkıntı görünüyor mu arkadaşlar ?
  • quote:

Sağolun arkadaşlar, o kadar uzun boylu değilim. Eğer konuşmak istemiyorsanız zorlamayın.
    Eskiden bu forumda bilgi paylaşımı, birşeyler paylaşma yardımlaşma olurdu. Bilene sorulurdu. Ekran kartım için vrm soğutucusu bile forumdan alışveriş edebildiğim bir ortam burası. Ben de bilgimle elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu mu dert?
    Bundan önce iki ekran kartı bozdum, şayet bunu tamir edebildim.
    Dediğim gibi, bir yardıma ihtiyacınız varsa zevkle. Yoksa bağcı dövmeye sizi başka adreslerde de görmek istiyoruz, harcanıyorsunuz buralarda. Bu kadar zır cahil olmayın.

Hocam bir şeyler ayrı yazılır.
  • Difiction kullanıcısına yanıt
    Soru guncel

• Asus RX480 8GB OC modelini kullanıyorum güncelleme yapacam şuan en güncel sürüm hangisi bilemedim amd nin sitesinden link verebilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

Soru guncel

Bendeki relive sorunlu. İnanılmaz derecede fps drop yaşatıyor.. Eline yüzüne mi bulaştırdı amd anlamıyorum açıkcası sırgf bu yüzden satmayı düşünüyorum yeni kartımı..

Hem , Bilgisayara kayıtta, hem yayında , Sanki program çalışınca ektra bir tam ekran penceresinde yanıp yanıp sönüyor Sol üstteki dakika ve sağ altta kamera. Yok olup geliyor ve kasma yapmaya başlıyor. Kasma yapmasa güzel program.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 27 Mart 2017; 14:46:37 >
  • Asus strix rx 480 8 gb oc modeli icin arkadaşlar bilgisayar açılışında(bios splash screen) çizgilenmeler olan ama başka herhangi bir yerde sıkıntı yaşamayan veya bu durumu yaşayıp da çözen var mı yaklaşık 1.5 haftadır yabancı türk bütün forumları alt üst ettim kafayı kırıcam neden kaynaklı olduğunu kimse net bir dayanak gösterip söyleyememiş.
    https://youtu.be/KeYoNbjw4Dk şu durum

Ayrıca ekran açıp kapattığı zaman karıncalanma durumu yaşayan var mı sıfır görüntü bildiğiniz karıncalanma pikselleşme falan değil

https://youtu.be/qUSNAhhzYic şöyle gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodyberry -- 27 Mart 2017; 18:55:18 >

• Sapphire rx480 aldım kurulumunu yaptım fakat ben bunun fanının internet gezintisi vs gibi düşük yük altında çalışmadığını sanıyordum. Ama fan zırt pırt devreye girip geri duruyor. Ne anladım ben bunun sıfır rpm olmasından. Wattman dan vs yapabileceğimiz bir ayar var mı bayağı karışık görünüyor. Fanları elimle durdurdum 80 dereceyi geçiyor. Anlamadığım şey bu aletin internet tarayıcı açıkken neden 1300mhz de çalıştığı.
  • 
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.