Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (874. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ocsiz hali dahada beter beyler neden benim kart tam yükte çalışmıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PomPom

ocsiz hali dahada beter beyler neden benim kart tam yükte çalışmıyor ?

dostum hep böyle mi ? %60-70 lerde mi ? güç limitini %50 yaparmısın birde öyle dene birde işlemciniz nedir acaba ? oyundan oyuna değişebilir belli olmuyor açıkcası bana göre şuan ekran kartı gpusunu en çok kullanan witcher 3 gibi geldi en fazla ısınma o oyunda oluyor %100 den düşmüyor. güç limitini artırdığın zaman sorunun düzelmesi gerekiyor, belki güç kaynağın yetersizdir bende 200 watt lara çıktığı oluyor %150 güç limitinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 23 Mart 2017; 21:7:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Foxin kullanıcısına yanıt
    İşlemci i5 7600k 4.6 ghz psu 630w thermaltake %100-%50 arası değişiyor fps doğal olarak 110-50 diye gidip geliyor bf1 ve gta5de böyle değil gayet olması gerektiği gibi ama arma3 h1z1de durum gösterdiğim gibi
  • quote:

İşlemci i5 7600k 4.6 ghz psu 630w thermaltake %100-%50 arası değişiyor fps doğal olarak 110-50 diye gidip geliyor bf1 ve gta5de böyle değil gayet olması gerektiği gibi ama arma3 h1z1de durum gösterdiğim gibi

wattman dan hızları sabit tutun hepsini 1300 veya 1350 hangi mhz de kullanıyorsanız sadece en düşüğü 300 yapın sonra güç etkinliği açık olsun %100 den düşmez oyunda .

bu arada son çıkan driveri sakın kurmayın bunları yaparken eskiden sorunsuz kullandığım kart güncellemeden sonra sorun çıkarmaya başladı 30-40 dk sonra oyun otomatik kapatmalar falan 17.3.2 veya altı sürümler kurulu olsun 17.3.3 sorunlu çıktı bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 24 Mart 2017; 2:54:4 >
  • Difiction kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. Son anda fikrimi değiştirdim ve Intel KabyLake Core i5 7500 aldım. Rx 480 ile sorunsuz olur diye düşünüyorum
  • Aegean-Man kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun,guzel sistem olmus

• Foxin kullanıcısına yanıt
    yok hocam aynı işe yaramıyor kartın yüke binmesi gerektiği yerde loadı düşüyor mesela şehirde ormanda ayrıntının çok olduğu yerlerde

değerler bu şekilde bir anormallik var mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

quote:

wattman dan hızları sabit tutun hepsini 1300 veya 1350 hangi mhz de kullanıyorsanız sadece en düşüğü 300 yapın sonra güç etkinliği açık olsun %100 den düşmez oyunda .

bu arada son çıkan driveri sakın kurmayın bunları yaparken eskiden sorunsuz kullandığım kart güncellemeden sonra sorun çıkarmaya başladı 30-40 dk sonra oyun otomatik kapatmalar falan 17.3.2 veya altı sürümler kurulu olsun 17.3.3 sorunlu çıktı bende

bunu tam olarak nasıl yapacağız wattman kullanmadım hiç şimdi açtım ama grafikli büssürü şey var elleyemedim azıcık daha basit yazar mısınız wattmanı ilk defa açan birisi olarak yabancı kaldım söylediğinize.

Çünkü arkadaşın yaşadığı şeyi ben de yaşıyorum bazı oyunlarda. Sıkıntı anlık fps düşüyor.

• quote:

yok hocam aynı işe yaramıyor kartın yüke binmesi gerektiği yerde loadı düşüyor mesela şehirde ormanda ayrıntının çok olduğu yerlerde

değerler bu şekilde bir anormallik var mı sizce ?

değerleriniz gayet normal bende test ediyim dedim resmini attığınız programla ama her değerimiz yaklaşık olarak aynı sadece bellek okuma yazma hızları çok düşük bende acaba sebebi ne olabilir ? pcie 2 x16 slot var ama videolarda izlediğim kadarıyla hiçbir fps farkı yok x16 olduktan sonra bu bellek okuma yazma hızları neyle alakalı olabilir arkadaşlar ? 13k yerine 6k yazıyor. kart 4 gb acaba bununla bir alakası varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 24 Mart 2017; 20:13:23 >

• Merhabalar
    Rx480 le aranıza katımldım yalnız bi sorun var benim monitör VGA ve hdmı to vga dönüştürücü almam gerekiyor.Forumda alan ve kullanana varsa hangi model kullandığını yazabilir mi?
  • http://www.hepsiburada.com/dark-hdmi-to-vga-ve-ses-aktif-dijital-analog-donusturucusu-dk-hd-ahdmixvga2-p-BS41175

Bunu kullanıyorum öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beocan -- 25 Mart 2017; 1:8:34 >
  • Çok teşekkür ettim öneri için. Bugün burda bi bilgisayarcidan aldım aktif diye ama yemedi bunu alalım o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimar50 -- 25 Mart 2017; 2:36:9 >
  • rx 470 4 gb olan modeli amd fx 6100 işlemci ile kullanan kimse yok mu ?
    Kartı alacağım fakat darboğaz konusundan çekiniyorum.
  • Gecen hafta msi rx 480 alarak aranıza katılmıs bulunuyorum. Sizlere bir sorum olacak. PES 2017 oynarken oyun acayip takılıyor sizlerde de aynı sorun var mı? GTA V ve The Witcher 3 ultra ayarlar da oynuyorum hic bir sıkıntı yok ama pes 2017 de bir sorun var anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Muhtemelen oyun sorunludur korsan değilmi 😁 baska bir versiyon deneyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: waziley

rx 470 4 gb olan modeli amd fx 6100 işlemci ile kullanan kimse yok mu ?

Kullanan çoktur aslında gormemislerdir. Youtube uzerinden test videolarina bakabilirsin. Islemcide overclok varmı? Yoksa yapılmalı stock islemci biraz az gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: suspect58

quote:

Orijinalden alıntı: waziley

rx 470 4 gb olan modeli amd fx 6100 işlemci ile kullanan kimse yok mu ?

Kullanan çoktur aslında gormemislerdir. Youtube uzerinden test videolarina bakabilirsin. Islemcide overclok varmı? Yoksa yapılmalı stock islemci biraz az gelecektir.

Hocam youtube felan baktim arastirdim.Genelde hep fx 6300 islemci ile ya da i3 6100 islemci ile test etmisler onlarda da sıkıntı yok.İslemci stok fan ile 3.3 ghz de overclock yapmayı düsünüyorum.Overclock yaptiktan sonra darbogaz cok yaparmi acaba ? Çünkü o kadar para verip keyifli keyifli oyun oynayamamak can sıkıcı bi durum olur.

• suspect58 kullanıcısına yanıt
    Evet oyun malesef korsan :D PES i kasayı degistirmeden once sorunsuz oynayabiliyordum. Baska bilgisayarlara da yukledim sorunsuz calısıyor.
  • SaulGoodman306 S kullanıcısına yanıt
    Hocam gorev yoneticisinde iki tane ati ile baslayan işlem var, onlari kapatip tekrar dener misiniz bir degisiklik olacak mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler i3 6100 rx470 msi sistemim var. Oyun ayarlarinda vsync i kapattigim zaman coilwhine oluyor. Ciglik sesi gibi biraz kulak tirmalayici ama actigim zaman ortadan kalkiyor. Sizce degistirmelimiyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.