Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AMD RX 480, RX 470, RX 460, F/P Kralları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
18.243
Cevap
106
Favori
426.225
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 480, RX 470, RX 460, F/P Kralları [ANA KONU]
Giriş
    8163 Mesaj
    Yeni driver ı mutlaka kurun. Fps olarak +5 e kadar düzeltmeler mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1872 Mesaj
    bilgilendirmiş olayım
    nvidia vga port üzerinden destegini aldı amd devam ediyormuş destek vermede(boyle ogrendım)
    bu sekilde ceviricilerle ugrasmanızı onermıyorum vatanda calısırken sureklı sorun oluyordu ısınma-titreme-cizgiler vs ucuz bir aparatda degil dvi yada hdmi girisli bir monıtor bakın uygunundan

İdare etmelik en uczundan aktif dönüştürücü nereden bulabilirim ? İdare etsin yeter. Oyunlarda sıkıntı olmaması yeter bana :D kusura bakmayın çok konuştum ama burdaki arkadaşlar gibi bu işleri bilen birilerini bulunca herşeyi sormak istiyorum.

|
    |
    Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ısınmada duzelme varmı hocam 14nm ama hala 80lere kadar cıkıyor referans olsa bıle bu kadar ısınmaması lazım
    bıktım beklemekten sapphıre cıkarsa alacagım kartı packplate olanından
    ızledıgım vıdeolarda 60 fps genelde anlık düşüyordu witcher 3 de doom da devam ediyormu bu sorun da?
    |
    |
    Hazreti Nathan Drake kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: rekreklek

İdare etmelik en uczundan aktif dönüştürücü nereden bulabilirim ? İdare etsin yeter. Oyunlarda sıkıntı olmaması yeter bana :D kusura bakmayın çok konuştum ama burdaki arkadaşlar gibi bu işleri bilen birilerini bulunca herşeyi sormak istiyorum.

Başka arkadaşların daha yetkin fikirleri vardır. Ben sadece ramdac üzerinden olanları biliyorum.
    |
    |

hocam uzak durun bu tür aparatlardan
    en azından dvi olan bir monıtor alın
    dvi - hdmi kablo alırsınız 15-20 tl civarına sıkıntı cekmessiniz
    sorunları ustte yazdım eskı vatan calısanıyım baya ugrasmıslıgım var bu aparatlarla
    bu hdmı to vga dan bahsedıyorum analog sınyalı dıjıtale cevırmek ugraslı pahalı ve verimsiz
    |
    |
    rekreklek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: xxxcem

ısınmada duzelme varmı hocam 14nm ama hala 80lere kadar cıkıyor referans olsa bıle bu kadar ısınmaması lazım
    bıktım beklemekten sapphıre cıkarsa alacagım kartı packplate olanından
    ızledıgım vıdeolarda 60 fps genelde anlık düşüyordu witcher 3 de doom da devam ediyormu bu sorun da?

Isınma sorunu yok şuan. Witcher A göz ucuyla baktım yarın sonuçlarını ekleyeceğim.

Rise of the Tomb raider da stabil ve rahat çalışıyor onun garantisini verebilirim.

Witcher 3 ile ilgili kesin bilgileri yarın vereceğim.

Doom denemedim.

|
    |

• Onbaşı
    32 Mesaj

İnanın şuan 2700 liradan 10 lira daha fazla bütçem yok bu bütçeye hem dvi monitör hem özel soğutmalı rx 480 alabilceğimi zannetmiyorum

|
    |
    xxxcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

orası sıze kalmıs 480 alıp 17" oyun oynamayı dusunuyorsanız sızın bılecegınız iş
    |
    |

Şuan önerebilceğiniz çözüm yolu var mı bana ? Monitörüm vga destekliyor :D

|
    |
    xxxcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence bütceniz hem özel soğutmalı RX480 ve minimum şöyle bir Freesync'li monitöre yetecektir kartlar çıktığında tekrar bir hesap yaparsınız.

AOC G2460VQ6 24" 1ms (Analog+HDMI+Display) Amd FreeSync
    |
    |
    ASUS P8Z68-V LX Z68 LGA1155 DDR3 2200 Sata 3 USB 3 | INTEL Core i5-2500K | Sunbeam Core-Contact Freezer Soğutucu | CORSAIR Vengeance 8 GB Dual (2x4GB) DDR3-1600MHz | MSI GeForce GT 1030 2GB HOC | CORSAIR Force 3 2.5" 120GB Sata 3 SSD | Western Digital Caviar Green 2TB Sata 3 | Thermaltake Armor+ Mx | Thermaltake ToughPower 500W | SAMSUNG DVD Yazıcı 22X Sata | 24" ACER P243WABIDR 2ms Pivot DVI HDMI Siyah Lcd Monitör |
  • Onbaşı
    32 Mesaj

Bu sistem 1555 lira + rx 480 özel soğutma 1150 desek 2700 lira yapıyor o monitörü asla alamam yani :D bütçem yetmiyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |
    contik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Trollemiş gibi olmak istemiyorum ama, bu kart adam gibi çalışsın diye edeceğimiz masrafı da katarsak 1060 alınır mı acaba

Al kardeşim 3GB adam gibi çalışır. 600A ekran kartı çalışmıyor, bu çalışacak.

Mete bunlar ne diyor ya? Ben anlayamıyorum gerçekten. Ben bir tane test ya da ona benzer bir şey koysam altta mutlaka linkin atarım ama bunlar kaynaksız sallayıp duruyorlar, eskiden daha kaliteliydi sanki ya da biz mi artık çok büyüdük bilemiyorum.

Örnek:

http://www.tomshardware.de/amd-radeon-rx-480-polaris-grafikkarte-treiber,testberichte-242146.html
    |
    |
    Bahsedilenler: Mete Can Karahasan

Steam: collodin_

• Yarbay
    15672 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Mete bunlar ne diyor ya? Ben anlayamıyorum gerçekten. Ben bir tane test ya da ona benzer bir şey koysam altta mutlaka linkin atarım ama bunlar kaynaksız sallayıp duruyorlar, eskiden daha kaliteliydi sanki ya da biz mi artık çok büyüdük bilemiyorum.

Örnek:

http://www.tomshardware.de/amd-radeon-rx-480-polaris-grafikkarte-treiber,testberichte-242146.html

Sen meraklanma, onlar da atacaklar da gtx 1060'ın test sonuçlarını bekliyorlar.
    |
    |

• Binbaşı
    1872 Mesaj

adam gibi calıssından kastınız nedir
    referans tasarım ilk sürümler sıkıntılı cıktı simdi kullanan arkadaslar sorun olmadıgını soyluyor yeni driverda düşmüş fps artısıda saglanmıs fazla w cekilen degerde normala düsmüs
    sapphire nitro 480 e bakın tr fiyatı 1200 civarı olacaktır muhtemelen 995 tl idi vatanda ilk versiyon
    performansı iyi yani bu fiyata oc yapılabilir backplate (arka plaka sogutmaya yardımcı) sorun yasanmayacak kart olacaktır büyük oranda 5-6 yıl kart ihtiyacı olmaz diyorum ben
    60 serisi f/p yüksek olur evga 4gb gtx 960 kullanmıslıgım var 4gb ssc modeli backplatede vardı kart ısınınca fanlar calısıyordu cok iyiydi
    simdiki 1060da yazılana göre bp yok oc performansı net bilinmiyor fiyatı 1350-1400 tahminen

yani bu adımda 480 mantıklı oluyor ha cıkar 1100 civarından hic sıkıntısı olmaz performansda aynı yada %5-%10 fark olur 1060 alın gecin o zaman
    |
    |
    Ömerayhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1060 konusu açılmış burada 1060 konuşuyorlar. Yok şimdi bizi eleştiriyorlar birde gelip tavsiye mi istiyorlar bizden anlamadım ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutlak.Sıfır -- 8 Temmuz 2016; 1:20:21 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Mete Can Karahasan

Steam: collodin_
  • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 7 saat 32 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

ne demek istedin simdi kafamda ses tonunu canlandiramadim

|
    |
    Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

ne demek istedin simdi kafamda ses tonunu canlandiramadim

Dekreşendo. Canlandı mı?
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.