Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler rx 480 i VGA dönüştürücü ile kullansam sıkıntı yaşar mıyım birde monitörün 900p vsr ile kullanabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: microatx

Beyler rx 480 i VGA dönüştürücü ile kullansam sıkıntı yaşar mıyım birde monitörün 900p vsr ile kullanabilir miyim

Duz basit ceviriciler ile olmaz aktif sinyal cevirici lazim
    Sunun gibi
    http://m.tomtop.com/video-audio/a-v-accessories-adapters-cables/dvi-cables-adapters/p_46889.html?currency=GBP&lang=en&aid=gplam&gclid=Cj0KEQjwnIm7BRDSs42KxLS8-6YBEiQAfDWP6AmIr2Xtyvhmk8VRz-VKb6Ia8C97-WkGBsNgUcloxA8aAhVq8P8HAQ

Fakat Zaten referans kartta dvi de yok cevirilmez.referans kart uzerinde 1 hdmi 3 display port o kadar 0zel kartlarda dvi olunca yukardaki adaptor ile baglanabilir.

Hdmi to vga aktif sinyal ceviricilere de bak

Ek olarak 900p icin rx480 e gerek yok daha altinda kartlar yeter rx470 uygun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 7 Temmuz 2016; 10:51:00 >

• xxxcem kullanıcısına yanıt
    Hocam bende diyorum ki Gigabyte almış arkadaş yanlış yapmış. EVGA almalıydı. Garantisi varken yurtdışına gönderdiğinde sorunu neyse hallederler.
  • Kart biraz sorunlu gibi görünüyor ilk sürümlerini almamak lazım
  • Tristan23 kullanıcısına yanıt
    anladımda sanki 70 lirayı yada kargo ucretı neyse onu verince hersey halloluyor gibi yazmıssınız
    okudunuz iste uzunca yazdım gumruk mevzuatı sıkıntılı elbet bı yerde sorun cıkıyor sansa cıkmayabılırde elbette ...
  • coming soon

• 1060 Çıkmış. Özetle 4.4 Tflop işlem gücü, 6GB RAM, 120W TDP, 300 Dolar.

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1060-unleashed-249-usd/

RX 480'den %15 daha iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simbolmina -- 7 Temmuz 2016; 13:24:40 >
  • Rx 470 in çıkış tarihi vb hiç bilgi yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scyptor -- 7 Temmuz 2016; 13:01:46 >
  • Amd çok çok geç kaldı. Özel modellerin çoktan çıkmış olması lazımdı. 1060 tanıtılp da 480'den önce çıkarsa büyük rezillik olur Amd için. 480 almak istiyorum ama gider 1060 alırım hemen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cebo01 C kullanıcısına yanıt
    Bakalim kac liradan girecek piyasaya. 480 den iyimi acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

1060 Çıkmış. Özetle 4.4 Tflop işlem gücü, 6GB RAM, 120W TDP, 300 Dolar.

RX 480'den %15 daha iyiymiş.
    quote:

Orijinalden alinti: simbolmina

1060 Çikmis. Özetle 4.4 Tflop islem gücü, 6GB RAM, 120W TDP, 300 Dolar.

RX 480'den %15 daha iyiymis.

R9 280'i satıp rx480'e geçmeyi planlıyordum.Amd hayallerimi suya düşürdü,1060 çıktığında 1060 alacağım muhtemelen

• 1070 ve 1080 fiyatları ortada. Dolar kafadan 5 liradan hesaplayın. 300 dolar = 1500 lira fiyatı olacak kartın. Amd beklentinin biraz altında kalsa da 8gb hafızası ve fiyat gibi avantajları var. 500 lirayı boşuna çöpe atmayın yani.

Kart incelemesini görmeden konuşmamak lazım. 480 yüksek ihtimalle bundan geri kalmaz. Özel tasarımlar varsa bir fark kapatırlar o farkı.

• cebo01 C kullanıcısına yanıt
    Gigabyte 1060 G1 modelini tanıttı bile.

http://videocardz.com/61934/gigabyte-announces-geforce-gtx-1060-g1-gaming

Ama bu amd değil ortakların hatası. Varsa bir sorun çıkar yakında.

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    480'den %15 oranında daha iyi deniyor. 980 performansında yani. Dx11 için geçerlidir bu tabi. Dx12 ile 480 arayı kapatabilir ama yarış halinde olurlar herhalde.

19 temmuzda dünya genelinde hem custom modeller hem de Founders Edition piyasada olacakmış. Bayram dolayısıyla bizi etkilemez umarım.

19 temmuzda özel modelleri gelirse 22 temmuzda gelmesi beklenen özel modelli 480'den önce çıkmış olacak. Adamlar tanıtıp 12 gün sonra çıkarıyorlar ama Amd 2 ay bekletiyor insanları. Asıl Amd'nin hemen çıkarması lazımdı. İşi batırdılar.

1060 çıkana kadar AMD bir sürü 480 satıp pazar payını artırır diyorduk 1060 önce çıkacak

Amd'nin piyasada tutunup rekabeti artırması için kesinlikle AMD alacaktım ama şimdi aklım karışık. Nvidia çok daha başarılı işler yapıyor. Hem pazarlama hem de gpu olarak.

Bu arada 249$ olacakmış 1060'ın fiyatı. Özel soğutmalı modeller bu fiyatta tabi. Referans modeli 299$.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ForceBeWithYou kullanıcısına yanıt
    Durmanız hata hocam. Alınacak gibi değil referans kartlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebo01

480'den %15 oranında daha iyi deniyor. 980 performansında yani. Dx11 için geçerlidir bu tabi. Dx12 ile 480 arayı kapatabilir ama yarış halinde olurlar herhalde.

19 temmuzda dünya genelinde hem custom modeller hem de Founders Edition piyasada olacakmış. Bayram dolayısıyla bizi etkilemez umarım.

19 temmuzda özel modelleri gelirse 22 temmuzda gelmesi beklenen özel modelli 480'den önce çıkmış olacak. Adamlar tanıtıp 12 gün sonra çıkarıyorlar ama Amd 2 ay bekletiyor insanları. Asıl Amd'nin hemen çıkarması lazımdı. İşi batırdılar.

1060 çıkana kadar AMD bir sürü 480 satıp pazar payını artırır diyorduk 1060 önce çıkacak

Amd'nin piyasada tutunup rekabeti artırması için kesinlikle AMD alacaktım ama şimdi aklım karışık. Nvidia çok daha başarılı işler yapıyor. Hem pazarlama hem de gpu olarak.

Bu arada 249$ olacakmış 1060'ın fiyatı. Özel soğutmalı modeller bu fiyatta tabi. Referans modeli 299$.

Bir firma zaten bu kadar salakça yönetilir.

Amd 480 i duyurmadan önce zaten ortada 1060 kelimesi bile yoktu.
    Amd biraz salak oldugu için kartı tanıttı 1 ay testler olmadan insanları bekletti ve bu sure içinde Nvidia durmadan çalıştı.

İşin en salakça tarafı ise Nasıl BF1 de 1. dünya savasını istememişler de adamlar demo yapmıs göstermiş sonra ikna olmuşlar, amd sanırsın haziranda kartı tanıttı baktı ilgi yüksek ondan sonra üretime geçtiler.
    Şahsen Amd nin %85 lik pazara hiç bir zaman Referans tasarım ile girmemesi gerekiyordu .

Amd Nvidia ya vurmadan önce bagıra bagıra şurana vuracagım dedi ve bir çok sorun yaşayınca.
    Normalde aylar sonra olacak 1060 'in tanıtımını erkene cektirip Resmen gel bizi batır dediler.

Ne diyeyim.

8 GB 1000 TL altı 480 olmadıgı surece
    1060 a gidip 1300 lira vermeyecegime göre
    1500 e gider %40-50 daha hızlı 1070 alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scyptor

Rx 470 in çıkış tarihi vb hiç bilgi yok mu ?

Bugün ben de baktım hiçbir bilgi bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: deadmanku

quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Doğrudur, voltaj direnci düşürür. Azaltırsanız ısınabilir. Sıcaklıklara göre şekil vermeye bakın, bellekler de 100 mV undervolt edilebiliyor.

Şuanki hali ile oynuyorum oyunları sorun yok ama söylediğim hibi. Hiçbir kullanıcıyı bu şekilde uğraştırmaya Hakkı yok Amd nin. Update ile düzeltilirse ne ala, karttan memnunum. Haricinde nvidia ya dönmek zorunda bırakacak beni Amd.

AMD'nin derdi değil sana 14nm'nin inceliklerini detaylı bir şekilde anlatmak. Kart çalıştığı müddetçe, sıcaklıklarından sen sorumlusun. İstersen fan girişine hdd-ssd takarsın kart hava alamaz, ister 8cm eksenel fan takarsın radyal santrifüj fanı daha da yüklersin, serin çalışır. AMD sana çalışan bir kasa düzeneği satmıyor. Nvidia'nın da kendi fan problemi var. Onu kullanan diyor mu, "AMD'ye dönmek zorunda bırakıcak beni bu Nvidia" diye? Demiyor çünkü bunu deme tecrübesi daha pahalı; sen bunu diyene kadar Nvidia fiyatını çıkarmış oluyor.

Hocam ne alakası var ?

Kart çalışsa ve ben oyunumu oynasam sorun yok. Sıcaklık problemi olur, fan problemi olur eyvallah müdahale edilir.

Bu kartı oyun oynamak için alıyoruz ve oyun oynayamıyoruz. Çünkü oyun çöküyor yada hiç açmıyor.

Amd nin suçu değilde bizim suçumuzmu bu ?

Harıl harıl fix kasıyor Adamlar, şikayetçi olan bir sürü kullanıcı var. Amd yada nvidia ile işim olmaz. Kim iyi hizmet verirse onu alırım ve memnun değilim şuan, destekleyelimmi bu durumu ne yapalım ?

Benim kartımda niye sıkıntı yok. Öncelikle kart çok sessiz. Bir referans karttan beklenilmeyecek sessizliğe sahip. İkinci olarak oyunlarda çökme vs. yok.

Nerden aldınız ve markası nedir ? Hayırlı olsun.

Burda ilk alanlardanım bir kaç teste paylaştım. Vakit bulamıyorum. Teknobiyotikden aldım sapphire. Önceki postlara bakabilirsiniz.
    Fallout 4 38 saat oldu. Kartla ilgili henüz hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Edit: Driver henüz çıkmadı. Bugün gelmesi bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadmanku -- 7 Temmuz 2016; 14:15:50 >

• Anladım teşekkürler

• Bu driver yazılım vs. meselelerinde AMD'ye hiç güvenmiyorum, muhtemelen durum şu ankinden daha iyiye pek gitmeyecektir, ve şu anki halinin ciddi problemleri varsa hatta 970 OC'nin gerisinde kalıyor ise yılın balonu olup patlayacak gibi hissediyorum. Üstelik daha 3. parti soğutucunun esamesi okunmuyor bile. Beklentiyi bu kadar artırıp patlamayı huy edindi artık AMD.

AMD her ürününü ilk çıkardığında klasik geyik: "Ürünün potansiyeli daha yüksek, oyunlar optimize olacak, geliştirilecek, güncellenecek, Intel/Nvidia'yı geçeceğiz", sonra bir bok değişmez. Bence boşuna beklentiye girmeyelim, Bulldozer fiyaskosunda da aynısı oldu, 200 serisinde de oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexcore -- 7 Temmuz 2016; 14:45:56 >
  • 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.