Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://youtu.be/84-P4CivVSs

Videoları gömemedim, telefondayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafalarda deli sorular. Stock 4gb almak mı yoksa özel 8gb mi? Özel modellerde bu memory unlock olmayacak. Stock ile 150 lira kar etmek var.
    Daha önce arkadaşlar paylaşmış. 16.7.1 sürücüsü 2 gün içinde yayınlanacakmış. Pcie sorununu çözmüş çözmüşler. Kullanıcılardan pek farklı değil ama voltaj düşürmüşler.

• Rise of the Tomb Raider'ın optimizasyon sorunu olduğu sürekli belirtiliyor..Açıkcası bu durum beni ''bu yaz, acaba ekran kartı almasam mı'' diye düşündürmüyor değil..oyun çok mu sıkıntılı hocam, Tomb Raider 2013'e göre nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

Rise of the Tomb Raider'ın optimizasyon sorunu olduğu sürekli belirtiliyor..Açıkcası bu durum beni ''bu yaz, acaba ekran kartı almasam mı'' diye düşündürmüyor değil..oyun çok mu sıkıntılı hocam, Tomb Raider 2013'e göre nasıl?

Anlamsız fps düşüşleri mevcut oyunda. Çok yoğun sahneler yağ gibi akarken öylece yürüdüğün yerlerde 10 fps kaybın olabiliyor bir anda ve bu kartın problemi değil. Yapımcılar iyi çalışmamış. Bu kart her türlü hakkından geliyor oyunun. O konuda için rahat olsun.

Bu kartın sorunu fazla güç çektiği için oyunlarda çökme, mavi ekran ve restart yapıyor ve aldığı gücü azaltınca stabilite sağlıyor. Olay çok net ve bundan ibaret. Update geliyor bunun için zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 6 Temmuz 2016; 13:08:41 >

• teşekkür ederim..o zaman rx480 ve gtx1060'ın sorunsuz versiyonlarının çıkmasını ve piyasanın oturmasını beklemek en doğrusu
  • anlaşılan o ki amd lansmanı biraz erkene almış. Çünkü sorunları halletmeden lansman yapıcaklarını sanmam
    Tamamen nvidia nın atak startejisine karşı yapılmış acele bi hamle.
  • Kullanicismi K kullanıcısına yanıt
    aynı cpu var kartı kullanmadan bısey demek zor ama ust sevıye bı kart degıl 480 olmadı oc yapılabılır ıyı sevıyeye gelır o zaman 480 f\p oranı cok yuksek kart ama sıkıntılarıda cozulunce en az 5 yıllık bır kart olabılır almısken 8gb ozel sogutma almakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Kafalarda deli sorular. Stock 4gb almak mı yoksa özel 8gb mi? Özel modellerde bu memory unlock olmayacak. Stock ile 150 lira kar etmek var.
    Daha önce arkadaşlar paylaşmış. 16.7.1 sürücüsü 2 gün içinde yayınlanacakmış. Pcie sorununu çözmüş çözmüşler. Kullanıcılardan pek farklı değil ama voltaj düşürmüşler.

Özel sogutmali 4 gb modeller gelmeyecek mi?

• aLLy88 A kullanıcısına yanıt
    Gelir fakat demek istediğim vram leri fiziksel olarak da kırparlar. Yani burada amd referans kartlarda stock sıkıntısı yaşamamak için ayrı üretime gitmemiş, bellekleri azaltmamış sadece yazılımsal olarak devre dışı bırakmış. Üreticilerin stock yetiştirme sıkıntısı olacağını sanmıyorum bu yüzden çarşıdan aldım 4gb eve geldim 8gb olmaz özel tasarımlar için. Umarım beklediğimin tersi çıkar ucuza alırız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

Rise of the Tomb Raider'ın optimizasyon sorunu olduğu sürekli belirtiliyor..Açıkcası bu durum beni ''bu yaz, acaba ekran kartı almasam mı'' diye düşündürmüyor değil..oyun çok mu sıkıntılı hocam, Tomb Raider 2013'e göre nasıl?

Anlamsız fps düşüşleri mevcut oyunda. Çok yoğun sahneler yağ gibi akarken öylece yürüdüğün yerlerde 10 fps kaybın olabiliyor bir anda ve bu kartın problemi değil. Yapımcılar iyi çalışmamış. Bu kart her türlü hakkından geliyor oyunun. O konuda için rahat olsun.

Bu kartın sorunu fazla güç çektiği için oyunlarda çökme, mavi ekran ve restart yapıyor ve aldığı gücü azaltınca stabilite sağlıyor. Olay çok net ve bundan ibaret. Update geliyor bunun için zaten.

Undervolt yaptınız mı? P6'da 112mV ve P7'de 87 mV düşürebilmişler kritik eşiği. Hwluxx undervolt ile -20 PowerTune sonuçlarını paylaşmamış ama undervolt ile +50 PowerTune sonuçlarında çok ilerleme var. Tahminen -20 sonuçları da çok farklı değildir, ne de olsa daha az güç kullanıyor olacak çip.
    Undervolting the Radeon RX 480 
    P-State Standard voltage undervolting on
    P0 - -
    P1 0.818 V -
    P2 0.843 V 0.812 V
    P3 0.968 V 0.893 V
    P4 1,037 V 0.950 V
    P5 1,081 V 1.006 V
    P6 1.137 V 1.025 V
    P7 1,150 V 1.062 V

[Kaynak]

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

quote:

Undervolt yaptınız mı? P6'da 112mV ve P7'de 87 mV düşürebilmişler kritik eşiği. Hwluxx undervolt ile -20 PowerTune sonuçlarını paylaşmamış ama undervolt ile +50 PowerTune sonuçlarında çok ilerleme var. Tahminen -20 sonuçları da çok farklı değildir, ne de olsa daha az güç kullanıyor olacak çip.
    Undervolting the Radeon RX 480 
    P-State Standard voltage undervolting on
    P0 - -
    P1 0.818 V -
    P2 0.843 V 0.812 V
    P3 0.968 V 0.893 V
    P4 1,037 V 0.950 V
    P5 1,081 V 1.006 V
    P6 1.137 V 1.025 V
    P7 1,150 V 1.062 V

[Kaynak]

P5,p6,p7 değerlerini 1050 e sabitledim. Sorun çözüldü gibi görünüyordu ama bu seferde inanılmaz bir fan sesi gelmeye başladı.

Evet oyun oynanıyor soru yok ama fan sesleri inanılmaz rahatsız ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 6 Temmuz 2016; 14:52:55 >

• Doğrudur, voltaj direnci düşürür. Azaltırsanız ısınabilir. Sıcaklıklara göre şekil vermeye bakın, bellekler de 100 mV undervolt edilebiliyor. Bu noktada, mesele tamamıyla soğutucu ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 6 Temmuz 2016; 15:08:06 >
  • quote:

Doğrudur, voltaj direnci düşürür. Azaltırsanız ısınabilir. Sıcaklıklara göre şekil vermeye bakın, bellekler de 100 mV undervolt edilebiliyor.

Şuanki hali ile oynuyorum oyunları sorun yok ama söylediğim hibi. Hiçbir kullanıcıyı bu şekilde uğraştırmaya Hakkı yok Amd nin. Update ile düzeltilirse ne ala, karttan memnunum. Haricinde nvidia ya dönmek zorunda bırakacak beni Amd.

• Mr.ED kullanıcısına yanıt
    O zaman stok sogutmali 8 gb'a cikabilen 4 gb modeller mi yoksa ozel soğutmali 4 gb modeller mi daha performansli olur?

• quote:

quote:

Doğrudur, voltaj direnci düşürür. Azaltırsanız ısınabilir. Sıcaklıklara göre şekil vermeye bakın, bellekler de 100 mV undervolt edilebiliyor.

Şuanki hali ile oynuyorum oyunları sorun yok ama söylediğim hibi. Hiçbir kullanıcıyı bu şekilde uğraştırmaya Hakkı yok Amd nin. Update ile düzeltilirse ne ala, karttan memnunum. Haricinde nvidia ya dönmek zorunda bırakacak beni Amd.

AMD'nin derdi değil sana 14nm'nin inceliklerini detaylı bir şekilde anlatmak. Kart çalıştığı müddetçe, sıcaklıklarından sen sorumlusun. İstersen fan girişine hdd-ssd takarsın kart hava alamaz, ister 8cm eksenel fan takarsın radyal santrifüj fanı daha da yüklersin, serin çalışır. AMD sana çalışan bir kasa düzeneği satmıyor. Nvidia'nın da kendi fan problemi var. Onu kullanan diyor mu, "AMD'ye dönmek zorunda bırakıcak beni bu Nvidia" diye? Demiyor çünkü bunu deme tecrübesi daha pahalı; sen bunu diyene kadar Nvidia fiyatını çıkarmış oluyor.

• quote:

quote:

quote:

AMD'nin derdi değil sana 14nm'nin inceliklerini detaylı bir şekilde anlatmak. Kart çalıştığı müddetçe, sıcaklıklarından sen sorumlusun. İstersen fan girişine hdd-ssd takarsın kart hava alamaz, ister 8cm eksenel fan takarsın radyal santrifüj fanı daha da yüklersin, serin çalışır. AMD sana çalışan bir kasa düzeneği satmıyor. Nvidia'nın da kendi fan problemi var. Onu kullanan diyor mu, "AMD'ye dönmek zorunda bırakıcak beni bu Nvidia" diye? Demiyor çünkü bunu deme tecrübesi daha pahalı; sen bunu diyene kadar Nvidia fiyatını çıkarmış oluyor.

Hocam ne alakası var ?

Kart çalışsa ve ben oyunumu oynasam sorun yok. Sıcaklık problemi olur, fan problemi olur eyvallah müdahale edilir.

Bu kartı oyun oynamak için alıyoruz ve oyun oynayamıyoruz. Çünkü oyun çöküyor yada hiç açmıyor.

Amd nin suçu değilde bizim suçumuzmu bu ?

Harıl harıl fix kasıyor Adamlar, şikayetçi olan bir sürü kullanıcı var. Amd yada nvidia ile işim olmaz. Kim iyi hizmet verirse onu alırım ve memnun değilim şuan, destekleyelimmi bu durumu ne yapalım ?

• Kesinlikle haklısınız. Satın alan herkesin isteği kartın alındığı şekliyle sorunsuz çalışması ama burada bariz firma kaynaklı bir sorun var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi çıkar artık custom modellerini bekleye bekleye ağaç olduk

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ne alakası var ?

Kart çalışsa ve ben oyunumu oynasam sorun yok. Sıcaklık problemi olur, fan problemi olur eyvallah müdahale edilir.

Bu kartı oyun oynamak için alıyoruz ve oyun oynayamıyoruz. Çünkü oyun çöküyor yada hiç açmıyor.

Amd nin suçu değilde bizim suçumuzmu bu ?

Harıl harıl fix kasıyor Adamlar, şikayetçi olan bir sürü kullanıcı var. Amd yada nvidia ile işim olmaz. Kim iyi hizmet verirse onu alırım ve memnun değilim şuan, destekleyelimmi bu durumu ne yapalım ?

Yahu, kart daha pahalı olsaydı görmezden gelirdin bu kadar meseleyi büyütmezdin diyorum. Millet üç kere değişime yolluyor da hala bildiğinden şaşmıyor.
    Fan meselesine gelirsek, eşikleri biraz değiştir. Undervoltlu 69°C'deyken daha hızlı çalışıyor pervanesi. Hiç gerek yok.
    quote:

• Factory settings:
      core clock 1266 MHz
      memory clock 1750 MHz
      GPU-Z voltage: 1.125V
      GPU temp 82 degrees C
      fan speed 52%
      253 watts total
    • Using Wattman to lower the core clock to 1140 MHz:
      GPU-Z voltage: 0.998V
      GPU temp 69 degrees C
      fan speed 55%
      204 watts total

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 6 Temmuz 2016; 16:13:13 >

• Hehe, Polaris de 512-bit çıktı. AMD Nvidia'nın elini sıkıştırsa ne süper olur!
  • 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.