Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Tamam da uyduruk olduğu ne malum? 480'in 1080'i geçtiği testlere falan itibar etmiyoruz zaten ama burada paylaşılan her teste de birileri muhalefet oluyor.

3-4 kişiden sızıntılar geliyor ve ortaya çıkmış puanlar birbirleriyle çok benzer seviyede fakat ardından bu konuda biri çıkıp da "bunlar fake, inanmayın, kartların çıkışını bekleyin, ne sabırsızsınız, beklentileri boşuna yükseltmeyin" falan gibi saçmalıyor. Biz 480'in 980ti veya 1070, 1080 performansındaki testleri kale bile almıyoruz ama mantıklı testleri konuşup, tartışmanın bazı kişilere niye dokunduğunu çözemedim bir türlü. 14nm ile üretilmiş bir karttan beklenecek 250-300mhz hız aşırtma beklentiyi yükseltmek oluyorsa başka da birşey demiyorum.

Ben sadece 3-4 kimliği belirsiz kişiye güvenmeyin üzülürsünüz diyorum. Ayrıca referans kartın 1400MHz seviyesine ulaşamadığı ortaya çıktı zaten. Ha bu da yetmiyor inanmıyorum 14nm ye geçildi ben +250MHz yapacam diyorsan AMD nin şu ana kadar overclock ile ilgili bir şey söylemediğini ve AMD nin tek söylediği şeyin performans/watt için çalıştıkları olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bunlar(470,480) orta seviye kartlar bu kartlardan çok oc beklemek saçmalıktır. Belki referans olmayan özel soğutmalı kartlarla aşılır bu durum fakat dediğim her şey zaten referans kartlar içindi.

Ek olarak bana hiç bir şey dokunmadı kardeşim ben rx480 alma niyetindeyim fakat üstüne basa basa söylüyorum sadece uyarı yapmak istedim herkes istediğine inansın ama 4-5 gün sonra bu konu ağlamalı mesajlarla dolacak gibi bir his var içimde.

Sen ne değişik bir insansın, bu nasıl tutarsız bir yorum? Diyorsun ki 3-4 kişiye bakmayın üzülürsün, bu kaynaklar doğru olmayabilir falan diyorsun sonra kartın 1400 mhze dahi çıkamadığını söylüyorsun. Senin kaynak neresi diyoruz, gidip eleştiridğin kaynaklardan link veriyorsun. Bu nasıl çelişkilerle dolu saçma bir yorum olduğunun farkında mısın? Trolluyor musun, ciddiysen bu yorumda durum vahim.

Çok oc beklentisi içinde olmak niye saçmalık olsun 1.6 ghze çıkabilen ek kartlar üretilecek bunlarda 299 dolardan satılacak, kaynak istiyorsan git computex, e3 şovlarını izle arama motorlarında araştır. Bir sürü kaynağa ulaşırsın zaten, dikkat edersen burada konuştuğun insanlar bu işler için yıllarını vermiş insanlar neyin ne olduğunun farkındalar zaten, bazı şeyleri yeniden keşfetmiş gibi yorum yazma komik oluyor.

4-5 gün sonra konu ağlamalı niye mesajlarla dolsun, bu nedir ya? İnsanların senin uyarına ihtiyacı va rmı? 3 aşağı 5 yukarı bugüne kadar ne görüysek onlar çıkar belki biraz daha düşük performans olur belki biraz daha yüksek performans olur. Biraz konuyu okuyun, insanların akıllarıyla dalga geçmeyin, burada bu iş on yıldan fazla yapan insanlar var, ben 2002'den beri oyun oynarım, bir o kadar da donanım dünyasını takip ederim benim gibi onlarcası var bari buralarda yapmayın.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: Mutlak.Syfyr

quote:

Orijinalden alynty: furkan_96

quote:

Orijinalden alynty: VYC Majoris

Tamam da uyduruk oldu?u ne malum? 480'in 1080'i geçti?i testlere falan itibar etmiyoruz zaten ama burada payla?ylan her teste de birileri muhalefet oluyor.

3-4 ki?iden syzyntylar geliyor ve ortaya çykmy? puanlar birbirleriyle çok benzer seviyede fakat ardyndan bu konuda biri çykyp da "bunlar fake, inanmayyn, kartlaryn çyky?yny bekleyin, ne sabyrsyzsynyz, beklentileri bo?una yükseltmeyin" falan gibi saçmalyyor. Biz 480'in 980ti veya 1070, 1080 performansyndaki testleri kale bile almyyoruz ama mantykly testleri konu?up, tarty?manyn bazy ki?ilere niye dokundu?unu çözemedim bir türlü. 14nm ile üretilmi? bir karttan beklenecek 250-300mhz hyz a?yrtma beklentiyi yükseltmek oluyorsa ba?ka da bir?ey demiyorum.

Ben sadece 3-4 kimli?i belirsiz ki?iye güvenmeyin üzülürsünüz diyorum. Ayryca referans kartyn 1400MHz seviyesine ula?amady?y ortaya çykty zaten. Ha bu da yetmiyor inanmyyorum 14nm ye geçildi ben +250MHz yapacam diyorsan AMD nin ?u ana kadar overclock ile ilgili bir ?ey söylemedi?ini ve AMD nin tek söyledi?i ?eyin performans/watt için çaly?tyklary oldu?unu hatyrlatmak istiyorum. Bunlar(470,480) orta seviye kartlar bu kartlardan çok oc beklemek saçmalyktyr. Belki referans olmayan özel so?utmaly kartlarla a?ylyr bu durum fakat dedi?im her ?ey zaten referans kartlar içindi.

Ek olarak bana hiç bir ?ey dokunmady karde?im ben rx480 alma niyetindeyim fakat üstüne basa basa söylüyorum sadece uyary yapmak istedim herkes istedi?ine inansyn ama 4-5 gün sonra bu konu a?lamaly mesajlarla dolacak gibi bir his var içimde.

Sen ne de?i?ik bir insansyn, bu nasyl tutarsyz bir yorum? Diyorsun ki 3-4 ki?iye bakmayyn üzülürsün, bu kaynaklar do?ru olmayabilir falan diyorsun sonra kartyn 1400 mhze dahi çykamady?yny söylüyorsun. Senin kaynak neresi diyoruz, gidip ele?tirid?in kaynaklardan link veriyorsun. Bu nasyl çeli?kilerle dolu saçma bir yorum oldu?unun farkynda mysyn? Trolluyor musun, ciddiysen bu yorumda durum vahim.

Çok oc beklentisi içinde olmak niye saçmalyk olsun 1.6 ghze çykabilen ek kartlar üretilecek bunlarda 299 dolardan satylacak, kaynak istiyorsan git computex, e3 ?ovlaryny izle arama motorlarynda ara?tyr. Bir sürü kayna?a ula?yrsyn zaten, dikkat edersen burada konu?tu?un insanlar bu i?ler için yyllaryny vermi? insanlar neyin ne oldu?unun farkyndalar zaten, bazy ?eyleri yeniden ke?fetmi? gibi yorum yazma komik oluyor.

4-5 gün sonra konu a?lamaly niye mesajlarla dolsun, bu nedir ya? Ynsanlaryn senin uyaryna ihtiyacy va rmy? 3 a?a?y 5 yukary bugüne kadar ne görüysek onlar çykar belki biraz daha dü?ük performans olur belki biraz daha yüksek performans olur. Biraz konuyu okuyun, insanlaryn akyllaryyla dalga geçmeyin, burada bu i? on yyldan fazla yapan insanlar var, ben 2002'den beri oyun oynarym, bir o kadar da donanym dünyasyny takip ederim benim gibi onlarcasy var bari buralarda yapmayyn.

Peki sayin çok bilmis. Nerenle okudugun meçhul ama yinede güzel bir sekilde yazmaya çalisacagim

1-Elestirdigim kaynaktan link verme sebebimi önceki mesajlarimin birinde açikladim bir daha ugrasamam git bak oku
    2-Evet trolüm, gerçekleri söyleyince trol olunuyor zaten. Sen git 200 dolarlik karttan 1.6GHz hiz beklemeye devam et. Bunu yaparken millete çamur atmayida unutma
    3-Computex'in ve e3'ün en azindan AMD kismini tamamen izledim ve 1.6GHz 299 dolar diye hiç bir sey geçmedi, gidip wccftech gibi abuk subuk sitelerden okuyup gelme bana
    4-Ben bir sey yeniden kesfetmedim ama sen kesfedeceksin bu gidisle(1.6GHz 299 dolarlik karti kesfet mesela?)
    5-Bir iki sayfa önce rx480'i gtx1070-1080 ile yaristiran insanlar var, peki onlari uyarmayalim sonuç ne olacak? Alacaklar karti istediklerini bulamayacaklar sonra senin gibiler yüzünden AMD çöp dicekler, gelip bu konuda AMD yi kötüleyip gidip fahis fiyatlara nvidia alacaklar. Yaziktir, günahtir

6-Sirf milleti uyardim diye insanlarin akillariyla dalgami geçmis oluyorum? Bunu yazarken sen benle dalga geçmis olmuyorsun yani?
    7-Konuyu basindan beri takip ediyorum ben, mesaj sayim yaniltmasin yazmiyorum ama en azindan senin yapmadigini yapip okuyorum konudaki mesajlari,yorma kafani sen

8-Kaç yilindan beri donanimi takip ettigin beni ilgilendirmiyor, önce git insan gibi oku ve anla yazdiklarimi

9-Iyi niyetle çok fazla beklentisi olanlari uyardim aldigim tepkiye bak, yazik valla yazik, insanlik ölmüs hakkaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_96 -- 26 Haziran 2016; 17:06:48 >

• 29hazıranda satısa cıkacak dıyorlardı 1 aydır carsamba gununu beklıyorum kartlarımı sattım ay basında 380 alacaktım bekle dedıler bekledık sımdı tekrar bekle derlerse yandık,
    custom modelı alınırmı yoksa 380 mı alalım, 1000tl cıvarı olacaksa 390 mı almalı yoksa gecen gun vatanda evga sc gtx 970 1060 tl ıdı, beklıyorum dıye almadım

bırde bu 480 cıktıgında dıger kartlarda otomatık olarak bı ındırım olurmu yoksa 2 3 ay sonramı duserler ufak ufak,ozellıkle nvıdıa tarafı gıdermı bır ındırıme
    burada en onemlısı 29 hazıranda net olarak vatan vb satısa cıkacakmı cıkmayacakmı bunu gercekten bılenımız yokmudur
    cıkmayacaksa neden tum dunya ıle aynı anda hala satısa cıkamıyoruz bu potansıyelımız varken demekten kendımı alamıyorum.

custom modelını alıp almama konusunda kararsızım oyle overclock meraklısı bırı de degılım kasam sogutmamda ıyıdır ancak saphıre r9380 770tl ıken 1000 cıvarı nı custom model 480 e mı verelım yoksa yıne aynı ederde sapphıre 390 mı alalım. kafalar cok karısık hakkımızda hayırlısı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Exhume10 E kullanıcısına yanıt
    Stock kart dahi cok uzmemeli mantiken. Evet ses yapacak evet daha sicak olacak ozel tasarimlara gore ancak 150w tdp li bir kart icin cok da karamsar olmanin luzumu yok. Korktugum ve beklememe neden olan asil sey gidip teknik hata yaptilar mi?

Wheezing olacak mi bu da mi 3.5 gb olacak ve dvi vga cikisi referans kartta yok. Donusturucu ile dvi a gecilebilir ama vga referans kartlar desteklemiyor galiba dogru mudur?

• filojistoN kullanıcısına yanıt
    yusuf yusuf sesleri gelmeye başlamış bazılarından :D
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    yusuf yusuf sesleri ne ya ? kaç yaşındasın sen ahhaaahah blok çocuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 26 Haziran 2016; 17:09:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Bu AMD tayfasıyla uğraşılmaz. At gözlükleriyle bakıyorlar her şeye. 200 dolara kart alıp yıllarca iyi oynayacaklarını düşünüyorlar, GTX 980 Ti ' ya yakın GTX 980'den iyiymiş hatta bu alacakları 200 dolarlık kart Blokla geç buradakileri.

Buradaki vatandaşların ekonomileri doğrultusunda bekledikleri bir performans var.

Ülkemizde her kişinin geliri aylık 5-6k değil maalesef.

Milletin buradaki hayalleri çok zoruna gidiyorsa git kendi çöplüğüne.

AMD belli bir kesime hitap etmek ve oradaki talep miktarına yoğunlaşmak için bir hamle mi yaptı,yoksa siz nVidia'ya tapanlar topluluğunu ağlatıp sızlatmak için mi belli değil.

AMD bu kartların üst seviye olmadığını üstüne basa basa söyledi.Orta seviye bir kart.

200$'lık bir kart.Gerçi doğru bende sizin gibi zamanında 2000TL bayılsam bende böyle ağlardım.

Geçmiş olsun sizlere.29 Haziran da selpaklrınızı hazırlayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ya madem AMD sevmiyorsun ne diye konudan çıkmıyorsun ki güzel kardeşim hasta mısın ?

burda bakıyorsun 200 küsür dolarlık kart senin 1500 -2000 küsür liraya aldığın gtx 970'i 980'i tokatlayacak muhtemelen bunları görüyorsun yerinde duramıyorsun sonra gelip milleti aşağılıyorsun burda.

Nvidia'nın sizi öpmesine alışmışsınız böyle şeyler size anormal geliyor sizde bi yerde haklısınız.

E amd ile işin yoksa girmezsin konusuna olur biter. Burda herkesin bütçesi belli ve açıklanan bilgilerden yola çıkarak bir beklenti içerisindeler. Sen bu beklenti içerisinde değilsen girme konuya git gtx konusunda takıl.

Ha tabi kartının değeri dibe vurdu ondan tasması salınmış aç köpekler gibi saldırıyorsun millete manipülasyon yapıp milleti yanıltmaya çalışıyorsun.

Böyle tipleri bloklayın geçin yorumlarını okumak size bişey kazandırmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

quote:

Bu AMD tayfasıyla uğraşılmaz. At gözlükleriyle bakıyorlar her şeye. 200 dolara kart alıp yıllarca iyi oynayacaklarını düşünüyorlar, GTX 980 Ti ' ya yakın GTX 980'den iyiymiş hatta bu alacakları 200 dolarlık kart Blokla geç buradakileri.

Buradaki vatandaşların ekonomileri doğrultusunda bekledikleri bir performans var.

AMD belli bir kesime hitap etmek ve oradaki talep miktarına yoğunlaşmak için bir hamle mi yaptı,yoksa siz nVidia'ya tapanlar topluluğunu ağlatıp sızlatmak için mi belli değil.

AMD bu kartların üst seviye olmadığını üstüne basa basa söyledi.Orta seviye bir kart.

200$'lık bir kart.Gerçi doğru bende sizin gibi zamanında 2000TL bayılsam bende böyle ağlardım.

AMD bebeleri hemen +'lamış puhahhah.

Ben yazdıgım şeylerde amd alanların maddi durumunu mu yazdım? yoksa amd alıyorlar fakirler diye aşağıladım mı?

Dediğim tek şey 200 dolarlık karttan 500 dolarlık kartın performansını beklemesi ve boş bir umutla beklemeleri.

Yoksa umrumda değil benim kimin hangi kartı aldığı.

Sadece beklentilerinizi evereste çıkartmayın diyorum.

Okuma-anlamada zayıflılık vardır belki diye teker teker yazdım cümleleri belki böyle anlarsın yazdıklarımı.

Blok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 26 Haziran 2016; 17:19:51 >

• quote:

yusuf yusuf sesleri ne ya ? kaç yaşındasın sen ahhaaahah blok çocuk.

Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Dahili Bileşenler » Ekran kartı » NVIDIA GTX 1080 , GTX 1070 , GTX 1060 ANA KONU

Gidicek misin polis mi çağırayım
  • quote:

quote:

Adam haklı yanlız, 200 dolarlık karttan gtx 980ti performansı bekleyen üstüne bide bunu savunan var, sen beklemiyorsan görmezden gel geç o sana konuşmuyor zaten, hiç olayı fakirliğe vurup tartışma çıkarmanın lüzumu yok.

• hayır bu nvıdıa taraftarlıgı neden, ben de hem amd hem nvıdıa kullandım en fazla verımıde zotac amp gtx660ti dan aldım ve sattıgıma da pısmanım, ancak bu olayı takım tutmaya,dın mensupluguna kadar goturen var neredeyse yapmayın etmeyın, herkes kalkıp 1500 lıra 2000 lıra verıp alamaz ve amd ye laf atan arkadaslar 9** serısındekı cw,bakır borunun normal versıonlarda ramlere degmeme ve uzerıne ftw cıkarmaları ve bu farkı kullanıcıya yansıtmalarına nedemelı, kım nederse desın yıl 2016 , 128 bıt kart cıkarıolar teknolojısı ne olursa olsun, 4gb dedıklerı 970 3.5 olarak calısıo, karalamak ıstersenız dunyanın sebebını bulursunuz , nvıdıa surucde cok basarılıyken ben amd de drıver kaldırmadan kuramamanın ezıyetını cok cektım bıktım nvıdıa bu acıdan bu ısın mercedesı dır.

ınsanların beklentılerı zaten kısıtlı bır para bırıktırılıyor onuda heyecan ıcınde hata yapmadan alabıleceklerı max verılerı alabıleceklerı bır karta yatırmak ıstıyorlar.
    1000 lıra cıvarı hala nvıdıanın adam gıbı kartı yok, 9** serısı sıkıntılı, alt segment 128mbıt, ust segment 1.7k lardan baslıo fıyatlar,
    1.5 lıraya kart mı alsın 300 e ıslemcı alan 200 e anakart alan 2x4gb ram ı 150 ye alan ogrencı arkadaslarımız yada hevesı yuksek ımkanı kısıtlı arkadaslarımız,cogunda ssd bıle yok,

elestıreceksenız once kendınıze bakın,kendı ımkanınız cercevesınde konusmak kolay, 700 800 e kı bu bıle cok buyuk para, alabıleceklerı en ıyı kartı almanın hayalını kuranların penceresınden bakın ve eger amd bunu basarırsa, 1000 -1500 arası adam gıbı kartı olmayan nvıdıa yı mı savunursunuz yoksa bunu basaran amd yımı.

eskıden 500 600 e mıs gıbı kartlara harıka ısler cıkarırdı makıneler. sımdı cıkan fıyatlara bakın hele. kur farkı vs tamam ama, herkes 5bıne pc toplayamaz.

• Bir kere şuna açıklık getirelim. Amd ucuz değil!, Nvidia pahalı...

• hakıkaten sasırmıs bunlar, nvıdıa cok cok pahalı. r9 380 770 tl. orta sınıf 1080p oynayan bırıne yetıp artacak bır kart. yok bunun alternatıfı nvıdıada.
    ınsallah 480 basarı yakalar talep acısından da nvıdıa tarafı da artık fıyatları asagı cekme yoluna gıder.

• quote:

quote:

quote:

AMD bebeleri hemen +'lamış puhahhah.

Ben yazdıgım şeylerde amd alanların maddi durumunu mu yazdım? yoksa amd alıyorlar fakirler diye aşağıladım mı?

Dediğim tek şey 200 dolarlık karttan 500 dolarlık kartın performansını beklemesi ve boş bir umutla beklemeleri.

Yoksa umrumda değil benim kimin hangi kartı aldığı.

Sadece beklentilerinizi evereste çıkartmayın diyorum.

Okuma-anlamada zayıflılık vardır belki diye teker teker yazdım cümleleri belki böyle anlarsın yazdıklarımı.

Blok.

Sen bence burada birşeyleri yazmaktansa ne demek istediğini bir öğren bence.

Daha konuşmasını,düşündüğünü iletememe sıkıntın var.

Hayır onu geçtim AMD bebeleri nedir arkadaş ?

Küçük kardeşim olmasa bu dediğin sözcükten ben utanırdım.

Birşeyler ile övüneceksen eğer bilgin ile övün,terbiyesizliğin ile değil.

Bu kadar şey anlattım burada ama nVidia kullanıyorum ve senin gibi yapmıyorum.

Şirazemi kaydırmıyorum.Neyse ben burada sana ne kadar laf söylesem sen hoş laftan da anlamazsın.

Tamamen yaşına veriyorum

• Yav kartı amd açıkladı işte 970-980 arası olacak diyor fazla beklentiye girmeyelim birde nvidiacı gelmiş 500$ lık kartla aynı şeyi beklemeyin diyor ama bilmiyorki aslında o kart 500$ değil nvidia nın sizi öptüğünün farkına varın.

• filojistoN kullanıcısına yanıt
    Kartın performansı fiyatına göre olmuyor ne yazıkki birisi yeni birisi eski teknoloji testler gelip 970 980 tokatlandığında buradan hatırlatırım

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

quote:

Adam haklı yanlız, 200 dolarlık karttan gtx 980ti performansı bekleyen üstüne bide bunu savunan var, sen beklemiyorsan görmezden gel geç o sana konuşmuyor zaten, hiç olayı fakirliğe vurup tartışma çıkarmanın lüzumu yok.

Hayır bu zaten bilinen bir hadise.Orta seviye bir kartın üst seviye bir kart ile mukayese edilmesi saçma.

Ama olay F/P olduğu zaman işler değişir.

Hayır söylenecek 2 söz var.

"Ya inşallah söylenen gibi bir kart çıkar da biz de rahatlarız piyasa biraz daha düşer"

Bu yanı.Bunu demek çok mu zor ?

Yok 970 i geçecekmiş hahahihohogohwhehahhaha
    Yok 980Tİ tokatlıyormuş ahahahhaohogogoşdşdşşd

Benim burada fakir edebiyatı vs yaptığımda yok.

Bu konuda ki herkes bütçesine en uygun kart olarak bunu görüyor.Ve bende bunu anlatmaya çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Geçtiğinize değer

1440x900 de oynayacagım oyunları suanlık hocam.
    yeni cıkacak olan BF1 i Kasmadan, 50fps 'nin altına düşmeden high da rahat oynar mıyım bu çözünürlükte ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SW4RTHY -- 26 Haziran 2016; 17:45:01 >
  • 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.