Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçtiğinize değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Haziran 2016; 15:50:25 >
  • Kocaman kasaya neden mAtx Anakart alıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Fark soylr oluyor vram yetmediginde fps dusuyor hele hele onlinw oyunda fps dusmeleri basladimi oyun zevki die bisi kalmiyor takilmalarda fps dansoz gibi oynuyor vram yetinmeyince.Ornek bende 1440p monitor var r9 380 vrami yetmiyor gta5te Full ultra herseyi actiginizda 6gb yakin vram harciyor oyun .Yeni cikan oyunlar hep vram yusek istiyor 4gb altinda isteyen yok goremedim ben 2016 younari arasinda bf1 almayi dusunen biri olarak 8gb alcam kafam rahat olur ama monitorum 1080p olsaydi 4gblik modelinden alirdim .Baksana tombridere 7gb yakin vram yiyor

Ekran çözünürlüğü önemli dediginiz gibi

Ben aslında 1080p için yorum yapmistim

Ama dediğim gibi su önemli

Bu kartın 4 ve 8 gb modelini aynı oyunda test edip bakmak lazım aynı sistemde

Eğer gpu gücü o kadar rami işlemeye yetmiyorsa faydasız kalacaktır

Ama denemeden bilinmez

Vramin miktarı darboğaza etki eder mi

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam 980 ve 390x kartlarıda 13 bin civarlarında alıyordu ; video doğruysa ürün tam bir f/p canavarı , az enerji yiyor ve 240 dolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

quote:

Orijinalden alıntı: Kaan OZ

quote:

Orijinalden alıntı: Major Meto

arkadaşlar evga 970ftw var alıcısı var satıp 480x e geçmeyi düşünüyorum ne diyorsunuz çok anlamıyorum ondan sordum?

gtx 970 ten cok farki yok o kartin en fazla yuzde 10-15 cunku r9 390 bile bircok oyunda eziliyor 970e karsi

R9 serisi farklı mimari RX serisi tamamen farklı bir mimari.

%10-15 fark için ne diye millet bu kadar yanıp tutuşuyor o zaman.

Kaldı ki 200$ kart sizin deyiminizle %10-15 azcık fark atıyorsa zamanında 1500 küsür TL lere alınan karta.Bence iyi birşey.

Sonuçta orta sınıfa konumlandırılmış bir kart ve GTX970 üst sınıf bir kart zamanındaki muadillerine göre.

Yoksa sizinde mi GTX970 niz varda satmayı düşünüyorsunuz ?

O yüzden mi böyle pohpohlamaya çalışıyorsunuz??

Gerçi şurada kaç gün kaldı yayın yasağı kalksın göreceğiz forum ahalisi olarak RX480i.

Ciksin grsrz tekrardan fakat cok yuksek beklentileriniz olmamasi iyidir sonra hayalkirikligi kacinilmaz gtx 970 kullandim suan titan kulaniyorum eet

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

çift RX480 tek 1080'den daha çok Fps vermiş ama puan düşük neden ?

• Arkadaşlar rx 460 turkiye ye ne zaman gelir?
    Temmuz 20ye kadar sistem toplayacağım.
    Athlon x4 840 ile kullanacağım darboğaz olur mu?

Fiyat olarak rx460 kaç gelir turkiye ye tahmini olarak.Benim en fazla 400 butcem var.
    Cevaplarsaniz sevinirim iyi forumlar.

• quote:

fx 9590 güzel bir işlemci değilki 3dmarkta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOM94

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Fark soylr oluyor vram yetmediginde fps dusuyor hele hele onlinw oyunda fps dusmeleri basladimi oyun zevki die bisi kalmiyor takilmalarda fps dansoz gibi oynuyor vram yetinmeyince.Ornek bende 1440p monitor var r9 380 vrami yetmiyor gta5te Full ultra herseyi actiginizda 6gb yakin vram harciyor oyun .Yeni cikan oyunlar hep vram yusek istiyor 4gb altinda isteyen yok goremedim ben 2016 younari arasinda bf1 almayi dusunen biri olarak 8gb alcam kafam rahat olur ama monitorum 1080p olsaydi 4gblik modelinden alirdim .Baksana tombridere 7gb yakin vram yiyor

Ekran çözünürlüğü önemli dediginiz gibi

Ben aslında 1080p için yorum yapmistim

Ama dediğim gibi su önemli

Bu kartın 4 ve 8 gb modelini aynı oyunda test edip bakmak lazım aynı sistemde

Eğer gpu gücü o kadar rami işlemeye yetmiyorsa faydasız kalacaktır

Ama denemeden bilinmez

Vramin miktarı darboğaza etki eder mi

Gpu darboganiza etki etmez

Bir kamyon maks 5 ton cekebilirken ona 10 ton kasa yüklemek hiç fayda vermez

Aynisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Cimbomlu Enes

Arkadaşlar rx 460 turkiye ye ne zaman gelir?
    Temmuz 20ye kadar sistem toplayacağım.
    Athlon x4 840 ile kullanacağım darboğaz olur mu?

Fiyat olarak rx460 kaç gelir turkiye ye tahmini olarak.Benim en fazla 400 butcem var.
    Cevaplarsaniz sevinirim iyi forumlar.

Bence 400veya altına gelmesi çok muhtemel çünkü rx 480ben 800tl civarı bekliyorum

Tabi en az 10 firma getirmesi sart

• quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

quote:

çift RX480 tek 1080'den daha çok Fps vermiş ama puan düşük neden ?

Toplam puanı safi grafik puanı belirlemiyor.

• Vram konusunda 3 e 5 e bakmayıp 8 olanı alın. Yeni nesil konsollar çıktığı günden beri vram ihtiyacının artacağı belli ama forumda nedense hep az vram öneriliyor. 2 GB 680 den beridir takipteyim.fazla vram li kartlar hep daha geleceğe dönük oldular. Seneye ne tür oyunların geleceği belli değil.üstüne şu an bile 1080p de 4 GB vram dolduran oyunlar var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_96

quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Tamam da uyduruk olduğu ne malum? 480'in 1080'i geçtiği testlere falan itibar etmiyoruz zaten ama burada paylaşılan her teste de birileri muhalefet oluyor.

3-4 kişiden sızıntılar geliyor ve ortaya çıkmış puanlar birbirleriyle çok benzer seviyede fakat ardından bu konuda biri çıkıp da "bunlar fake, inanmayın, kartların çıkışını bekleyin, ne sabırsızsınız, beklentileri boşuna yükseltmeyin" falan gibi saçmalıyor. Biz 480'in 980ti veya 1070, 1080 performansındaki testleri kale bile almıyoruz ama mantıklı testleri konuşup, tartışmanın bazı kişilere niye dokunduğunu çözemedim bir türlü. 14nm ile üretilmiş bir karttan beklenecek 250-300mhz hız aşırtma beklentiyi yükseltmek oluyorsa başka da birşey demiyorum.

Ben sadece 3-4 kimliği belirsiz kişiye güvenmeyin üzülürsünüz diyorum. Ayrıca referans kartın 1400MHz seviyesine ulaşamadığı ortaya çıktı zaten. Ha bu da yetmiyor inanmıyorum 14nm ye geçildi ben +250MHz yapacam diyorsan AMD nin şu ana kadar overclock ile ilgili bir şey söylemediğini ve AMD nin tek söylediği şeyin performans/watt için çalıştıkları olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bunlar(470,480) orta seviye kartlar bu kartlardan çok oc beklemek saçmalıktır. Belki referans olmayan özel soğutmalı kartlarla aşılır bu durum fakat dediğim her şey zaten referans kartlar içindi.

Ek olarak bana hiç bir şey dokunmadı kardeşim ben rx480 alma niyetindeyim fakat üstüne basa basa söylüyorum sadece uyarı yapmak istedim herkes istediğine inansın ama 4-5 gün sonra bu konu ağlamalı mesajlarla dolacak gibi bir his var içimde.

Sen ne değişik bir insansın, bu nasıl tutarsız bir yorum? Diyorsun ki 3-4 kişiye bakmayın üzülürsün, bu kaynaklar doğru olmayabilir falan diyorsun sonra kartın 1400 mhze dahi çıkamadığını söylüyorsun. Senin kaynak neresi diyoruz, gidip eleştiridğin kaynaklardan link veriyorsun. Bu nasıl çelişkilerle dolu saçma bir yorum olduğunun farkında mısın? Trolluyor musun, ciddiysen bu yorumda durum vahim.

Çok oc beklentisi içinde olmak niye saçmalık olsun 1.6 ghze çıkabilen ek kartlar üretilecek bunlarda 299 dolardan satılacak, kaynak istiyorsan git computex, e3 şovlarını izle arama motorlarında araştır. Bir sürü kaynağa ulaşırsın zaten, dikkat edersen burada konuştuğun insanlar bu işler için yıllarını vermiş insanlar neyin ne olduğunun farkındalar zaten, bazı şeyleri yeniden keşfetmiş gibi yorum yazma komik oluyor.

4-5 gün sonra konu ağlamalı niye mesajlarla dolsun, bu nedir ya? İnsanların senin uyarına ihtiyacı va rmı? 3 aşağı 5 yukarı bugüne kadar ne görüysek onlar çıkar belki biraz daha düşük performans olur belki biraz daha yüksek performans olur. Biraz konuyu okuyun, insanların akıllarıyla dalga geçmeyin, burada bu iş on yıldan fazla yapan insanlar var, ben 2002'den beri oyun oynarım, bir o kadar da donanım dünyasını takip ederim benim gibi onlarcası var bari buralarda yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Haziran 2016; 16:35:18 >

• bugün vatana sordum ayın 1.de kart gelir dedi fiyatını sordum 900 veya 1100 civarı olacakmış. Adamın bilgisinden bende emin olamadım kesin birşey diyemiyorum ama alt limitin 900 tl olduğunu bilin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadmanku

bugün vatana sordum ayın 1.de kart gelir dedi fiyatını sordum 900 veya 1100 civarı olacakmış. Adamın bilgisinden bende emin olamadım kesin birşey diyemiyorum ama alt limitin 900 tl olduğunu bilin.

Yalnız bu 8 gblık model için 4 gb model daha düşük fiyata satılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

bugün vatana sordum ayın 1.de kart gelir dedi fiyatını sordum 900 veya 1100 civarı olacakmış. Adamın bilgisinden bende emin olamadım kesin birşey diyemiyorum ama alt limitin 900 tl olduğunu bilin.

Yalnız bu 8 gblık model için 4 gb model daha düşük fiyata satılacaktır.

100 lira fark olur 2 kart arasında. Almışken 8 alınmalı çünkü şu anda bile 4 gb vram kullanan oyunlar var piyasada.
  • quote:

Hocam diğer rx modellerini sordunuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

A10 7850K APU ile RX460 darboğaz yapar mı?

yapmamasi lazim.
  • 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.