Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

eleman yeni üyelik açmış buraya mesaj yazıyor trollemek için hey allahım işsizlere bak ya. 900 serisi olanlar delirdi cidden.

Hesabı 2014 aralık ayında açtım bu 1. 2. si Trollemek için yazmıyorum sonuçta burası kart hakkında tartışma konusu öyle değil mi? 3. sü 900 serisi kartım yok şuan GT 430 a sahibim. 4. sü rx 480 i ben de bekliyorum çıktığında direk alacaktım hatta ama şu son gördüğüm değerler pek iç açıcı değil. 29 Haziran gelsin neyin ne olduğu belli değil. Ben burada Nvidia fanboyu felan değilim. Sen tam bir AMD fanboyusun ama. Konuyu açıldığından beri takip ediyorum. Hiç bir eleştiriyi kaldıramayıp direk troll , 9xx sahibi , nvidia cı damgasını yapıştırıyosun. Hayırdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

youtube dan https://youtu.be/hCvXB3QnLm0 testine bakarsan
    aynı sahnelerde verdiği değerler

örneğin
    960 57
    480 64
    970 82
    fps değer veriyo

ama driver ın nekadar sağlıklı olduğu tartışılır.
    örnek bikaç kare

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Ama ayarlar farklı. 480'de msaax2, nvidia kartlarda kapalı. Zaten neyin ne olduğu henüz belli bile değil. Birileri 380x ayarı falan demiş. Yok öyle bir şey. Kartın olabilecek en kötü hali 290 seviyesi. Onu zaten geçer de daha aşağısını kimse beklemesin. Yani 380x'ten kafadan bir %30 hızlı olacak. Daha fazlasının olmasını da bekliyoruz. Yalnızca 980'e göre durumu ne olacak, o merak konusu. Yoksa 380x performansında demek çok abes olur. 470 bile 380x'ten %10 kadar hızlı olacak durumda. Hatta onun da daha fazla olması muhtemel.

• Sensei Splinter kullanıcısına yanıt
    İlk testlerde 980 geçmesi demek sürücüler oturunca ve özelleştirilmiş modeller çıkınca 980ti performansına yaklaşacak demek oluyor bir bakıma. Daha polarisle hiç alakası olmayan driverlar kullanıyor bu elemanlar. Yasaktan dolayı polarise uygun sürücü yollanmamış bu kişilere. Kaldı ki youtube'da veya inceleme sitelerinde gördüğümüz 980'ler fabrika çıkışlı hız aşırtılmış modeller. Bu 480ler ise en düşük saat hızında çalışan referans modeller. Bunları düşünmüyor çoğu kişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sensei Splinter

quote:

Orijinalden alıntı: Kebabs

Yoo bence gayet iyi driverlar ile gtx 980 seviyesi alabilir hatta belki bi tık önde olur siz ne bekliyodunuz bu fiyata bi gtx 1080 mi ?

Aynen Titan x'i geçemedi diye şuan ağlıyorum.Nasıl olurda 1000000 fps vermez?

GTX 980 siparişi verdin mi Amazon'dan?
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde o çoğu kişiden biri de benim.Teşekkür ederim izahınız için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdim sana da alayım mı bir tane yoksa rx 480 cf mi söyleyeyim

• Sağol almayayım ben, kart komple kaça geldi sana vergiler dahil?
  • Sensei Splinter kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Yani bugün çıksa kart ve hemen alıp eski sürücülerle kullansak bile 970-980 arası performanstayız. Zaten beklenilen yer burasıydı. Uyumlu sürücü ve özelleştirilmiş modellerle beraber 980'i de geçebilir gibi duruyor şu anda. Benim beklediğimden daha iyi yani açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Sağol almayayım ben, kart komple kaça geldi sana vergiler dahil?

Seni alakadar etmiyor işte burdan sonrası :) farz edelim ki 1.000.000 dolara geldi sizene?Para benim para ister kazık yerim ister yakarım.

• Firmaların yaptığı şeylerin bir çoğuna uygun mantık yurutebiliyorum ama bu nda olayını bir türlü anlamıyorum. Neden?

Aklıma gelen iki şey var. Kart beklenenden kötü ise satışları olumsuz etkiler. Beklenen şekilde veya beklenenden iyiyse insanlar sabırsızlanır?

Var mı uygun cevaba sahip bir arkadaş?

• "Eğer gerçekse bu para durum vahim."

Blok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gravelyn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gravelyn

Ne gümbür gümbürü hocam? 480 390 dan bile daha düşük fps vermiş. Görünen o ki 380x seviyesinde bir kart olacak ve yine o fiyatlarda satılacak. Buna mı seviniyorsunuz? Şahsen gtx 980 seviyesinde gelmesini beklerdim. Testler gerçekse ( ki umarım değildir) bu alıcılar açısından çok kötü bi tablo . Daha 3 gün önce r9 390x sapphire 1221 tl ye satılıyordu Vatan'da. Şimdi 390x den bi hayli kötü karta ~1000 tl civarı vermek koyar şahsen.

390x'den kötü olduğunu kanıtlar mısın? Hadi buyur bakalım.

https://www.youtube.com/watch?v=3-pWzEbm_6c = 390 X
    https://www.youtube.com/watch?v=fQ69NZzrB2E = RX 480

Üstteki r9 390x de AMD CHS açılmış ki bu en azından 10fps daha düşük değer gösteriyor. RX 480 kullanan kişi ise Softer seçeneğini açmış. Şimdi bunu da göz önünde bulundurarak söyleyin bakalım, hangisi daha iyi ?

Ayarlar farklı. Amd kartlar zaten ultrada sorun yaşıyorlardı. 390x testinde ultra kapatılmış. 480 diye yapılmış olanda ultra açık. Post fx de açık. Kısacası farklı ayarlarla olmaz o iş. Zaten adı geçen testin 480'e ait olup olmadığı da belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Firmaların yaptığı şeylerin bir çoğuna uygun mantık yurutebiliyorum ama bu nda olayını bir türlü anlamıyorum. Neden?

Aklıma gelen iki şey var. Kart beklenenden kötü ise satışları olumsuz etkiler. Beklenen şekilde veya beklenenden iyiyse insanlar sabırsızlanır?

Var mı uygun cevaba sahip bir arkadaş?

Yanlış bilgi verilmemesi ve haksız hit alınmaması için yapılıyor.
  • quote:

"Eğer gerçekse bu para durum vahim."

Blok.

Olamaz.Beni blokladı. :(

• Gtx 1080-1070 konusunu ne trolleyen gördüm ne de fanatiklerin oralarda cirit attığını gördüm. Şurada iki dakika düşüncelerimizi yazamıyoruz hep birilerine bir şey anlatmak durumunda kalıyoruz arkadaş. Yönetim lütfen artık el atın şuralara.
  • simbolmina kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum.
    daha iyi sonuçlar bekliyorum ben 480 içim
  • simbolmina kullanıcısına yanıt
    Ben şöyle düşünüyorüm; Eğer kart beklenen de çok iyiyse Non-Disclosure Periyodunu ne kadar uzatırlarsa testler ortaya çıktığında yaratacağı şok etkisi daha büyük olur. Belki böyle bir sebebi olabilir. Çünkü ürünün piyasaya sürüldüğü tarihe kadar inceleme yayınlanmaması benim daha önce karşılaştığım bir şey değil...
  • quote:

quote:

Seni alakadar etmiyor işte burdan sonrası :) farz edelim ki 1.000.000 dolara geldi sizene?Para benim para ister kazık yerim ister yakarım.

Rahatsızmısın herhangi bir hastalığınmı var ? gerçekden samimi soruyorum millete garip garip cevaplar veriyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

quote:

quote:

Rahatsızmısın herhangi bir hastalığınmı var ? gerçekden samimi soruyorum millete garip garip cevaplar veriyorsun.

Rahatsız oluyorsan blocklarsın ya da şikayet edersin sonra çekilip köşene izlersin

• ilk iki hafta driverlar ile kartın stabil temel performansını oturturlar , 1 ay sonrasında kart olması gerektiği aralığa yerleşir.

Bu muydu kart diyenler , bu kart orta sınıf , GTX 1070 ve GTX 1080'in karşısına rakip diye konmadı.Hiçbir zamanda bu amaçlanmadı.Hayır Computex'te , e3'de yapılan tanıtımları izlemiyorsunuz , sonra da bu muydu GTX 1070'in karşısına çıkacak kart diyorsunuz.

RX 480'in Nvidia karşılığı GTX 1060.Bu kadar basit.

Burada yorumlamadan önce , kartların sınıfları hakkında doğru düzgün bir bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 23 Haziran 2016; 20:13:55 >
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.