Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (899. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus Strix serisi 65 dereceye kadar fan açmıyor eğer 0db fan özelliği açıksa. Muhtemelen sizinde öyle bir durumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirgumussoy

Asus Strix serisi 65 dereceye kadar fan açmıyor eğer 0db fan özelliği açıksa. Muhtemelen sizinde öyle bir durumdur.

Asus değil MSI kartım. Önceden böyle bir sorun yoktu. Format atıcam kartı temizliycem ama 3 aylık daha yepyeni. Çalışmadığı halde niye ısınsın bu kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SeagateWD S kullanıcısına yanıt
    Bazen güncellemelerden sonra kart boştayken %100 activity sorunu oluşuyor

Size tavsiyem DDU (display driver uninstaller) ile driverı silip temiz kurulum yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleHawk

Size tavsiyem DDU (display driver uninstaller) ile driverı silip temiz kurulum yapın

Hocam işletim sistemi ve programlarla ilgili güzel bir kaynağım var. Windows 10 Performans sürümü yükleyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

• Bu seride kartlara ihtiyacı olanlar beni eklesin Vatan bilgisayarda çalışıyorum eğer ürünlerin stoğa düşeceği bilgisi gelir ve toplu ekran kartı satış yasağı kalkarsa komisyonu dahilinde size bilgi ve kart temini sağlarım. Bu kartların Türkiye'ye ne zaman geleceği bilgisi ilk bizlere geliyor mail yoluyla gelen tek tük ürünler de depodan satılıyor mağazaya bile girmiyor şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Beyler elinizde rx470 varsa iteleyin bitcoincilere 1500 den rahat gidiyor :D

5 serisi gelince hiç bir miningci almıcak çünkü 470 in yüzüne bakan olmaz o zaman bu fiyatlara bir daha asla satamazsınız ben size diyim

bitcoin derken, ben de var nasıl satacağım...

parabu.com

böyle bir site yok ama gerçekten merak ettim nedir bu işin sırrı..
    oyun falan oynamıyorum satayım gitsin 1000 liraya bırakırım alana msi rx470 4 gb...
    3 ay önce 800 liraya almıştım..

• quote:

55 derece hocam fark etmedi. En güncel driver kurulu yeni format attım.

• SeagateWD S kullanıcısına yanıt
    Referans soğutuculu kartım

Boşta %20 fan çalıştırıyor

Ve oda sıcaklığına bağlı olarak 45-55derece arası çalışıyor

Eğer fanlar dönmeden 55 derece ise bence normal sayılır

Kartı son 2 gündür acaba ne kadar getirecek diye merak edip mininge bıraktım

Kart kesintisiz 50 saattir %100 yükte ve sabit 89 derecece çalışıyor

Herhangi bir kapanma çökme vs olmadı

Ki bu referans kart

Kartınız 90 derecede bile stabil ve sorunsuz çalışabilecek şekilde tasarlanmış

• quote:

Referans soğutuculu kartım

Boşta %20 fan çalıştırıyor

Ve oda sıcaklığına bağlı olarak 45-55derece arası çalışıyor

Eğer fanlar dönmeden 55 derece ise bence normal sayılır

Kartı son 2 gündür acaba ne kadar getirecek diye merak edip mininge bıraktım

Kart kesintisiz 50 saattir %100 yükte ve sabit 89 derecece çalışıyor

Herhangi bir kapanma çökme vs olmadı

Ki bu referans kart

Kartınız 90 derecede bile stabil ve sorunsuz çalışabilecek şekilde tasarlanmış

Hocam biliyorum da, önceden bu kadar ısınmıyordu. Oda sıcaklığı iyi yani kartı böyle ısındırıcak birşey yok. %5 fan açsam bile ısı düşüyor test ettim.

• Arkadaşlar bugün rx 480 i 1850 TL den sattım oha... 1660 gelecek bana ama olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Arkadaşlar bugün rx 480 i 1850 TL den sattım oha... 1660 gelecek bana ama olsun

Hangi modeliydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Arkadaşlar bugün rx 480 i 1850 TL den sattım oha... 1660 gelecek bana ama olsun

Amazondan 2850tl'ye 1080ti aldım. AMD piyasaya yüksek miktarda ekran kartı sürmezse fiyatlar 1080ti'a yaklaşacak sanırım. Birde söyle bir sıkıntı var. Mininge ciddi yatırım yapan kişiler tanıdık araya sokarak 200 300 tane kart alıyorlar. Toplu alıp forumlarda satanlar var. Bu böyle devam ederse AMD kartları karaborsada satılacak.
    Elidenki AMD kartları satanlar NVDIA kartlar alıyorlar. NVDIA kartlarda da mining yapıldığı düşünülürse yakında NVDIA'da ciddi stok sıkıntısı çekebilir.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlısı olsun 1080ti hangi modelini bu fiyata aldınız.bende baktım ama fiyatlar çok yüksek geldi zotac amp 499 dolardı artı kargo ve vergi ile 608 kusur dolara alabildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Hocam hayırlısı olsun 1080ti hangi modelini bu fiyata aldınız.bende baktım ama fiyatlar çok yüksek geldi zotac amp 499 dolardı artı kargo ve vergi ile 608 kusur dolara alabildim.

https://www.amazon.de/gp/product/B06XT34X2T/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
  • Bendede Rx 470 Strix var, işlemcim p4560 , rx470'i satıp;

MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

alsam, dar boğaz yaparmı acaba.Genelde Witcher3,CSGO NFS,BF falan oynuyorum.Fps artışı olur gibime geliyor,işlemci darboğazı düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirgumussoy

Bendede Rx 470 Strix var, işlemcim p4560 , rx470'i satıp;

MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

alsam, dar boğaz yaparmı acaba.Genelde Witcher3,CSGO NFS,BF falan oynuyorum.Fps artışı olur gibime geliyor,işlemci darboğazı düşündürüyor.

470 ile 1060 arasında %15 filan bir fark olması lazım, sorun olacağını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 17 Haziran 2017; 12:47:46 >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/KFsrSCVgbCQ

Oldukça darboğaz var, ama yinede RX470'den iyi çoğu noktada.İleride Cpu upgrade yapmalı, Rx470'i kaça satarım şu anda ?
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    nvidiada da CUDA var ama

GTX1080 ile RX 480 in mining Hızı neredeyse aynı olunca o fiyata 2 tane rx 480 alıp daha fazla kasıyor

• quote:

nvidiada da CUDA var ama

GTX1080 ile RX 480 in mining Hızı neredeyse aynı olunca o fiyata 2 tane rx 480 alıp daha fazla kasıyor

1080ti eth harici alternatifler kazılıyor. 2x rx480 in getirisi daha fazla olur fakat piyasada rx400 ve 500 serisi ekran kartı yok. Şuan 2. el rx480i 3binin altında bulmanız çok zor. Yeni gelecek stoklar gelmeden önce kara borsada bizim gibi normal kullanıcıların alması çok zor.
  • Amd driver işini hiçbir zaman adam akıllı yapamıyor.Mirror'edge Cat. oyununda CS'de Dirt3'de fullscreende freesync devredışı kalıyor,Pencere moduna alınca düzeliyor.Ama Witcher3'de problem olmuyor
  • 
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.