Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
18.243
Cevap
103
Favori
426.744
Tıklama
Giriş
    15828 Mesaj

Msi afterburner üzerinden hemen bir fan profili yaratın. Asus'un özelliği, fan başlangıç eşiğinin 0 olması. Diğer bir şekilde fana hedef gösterilen termostat ibresini 73'ten daha düşük bir değer olarak belirleyin.
    |
    |
    yuppie06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

msı afterburner da fanı 100 e ayarlıyorum çizelgede 100 de çalışıyor gösteriyor fakat hiç fanlarda ses seda yok bende bir arkadaşın yaptığı gibi sök tak yapacağım şimdi.

evet kasayı açtım fanlar dönmeye çalışıyo elimle biraz yol verdim şimdi çalışıyo msı afterburnerda 100 yapmıştım son sürat döndü 35dereceye düştü sıcaklık şimdi oto ya aldım bakalım ne olacak

edit furmark testi yaptım : 80 dereceyi geçmedi fan hızıda %57 geçmedi şuan 45 derecelerde seyrediyor sıcaklık msı afterburnerda fan speed auto olarak ayarlı.ama ben onu kullanmak istemiyor amd wattman dan kontrol etmesini istiyorum afterburner ı silersem wattman kontrollerine geçer değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppie06 -- 20 Ocak 2017; 21:17:43 >
    |
    |
    Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Origin :Dr_VlkN //Steam :j00x0 || Ryzen 5 1600 || ASUS Prime x370-PRO || Wraith Spire || MSI GTX1080 Gaming X 8G || GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z 3000Mhz CL14 || Samsung 1TB HD103SJ Sata II 32 MB(Yedek)-Samsung 750 Evo 120GB(Sistem)-2xSeagate Barracuda 1TB Raid0(Oyun) || Corsair RMx650 || NZXT S340 White || AOC G2460PF 24-Inch 144Hz FreeSync || Galaxy S6 ||||Yedek Sistem: || Intel Core i5 2500k @ 4.1 Ghz || MSI P67A-C45(B3) || Thermaltake Contac30 |||| Kingston 8GB (2x4GB) Hyperx 1600MHz CL9 || || Thermaltake Litepower 600W PSU || Thermaltake V3 Black Edition
  • Yüzbaşı
    747 Mesaj
    http://cdn.vatanbilgisayar.com/upload/PRODUCT/MSI/thumb/v2-79155-1_large.jpg
    Arkadaşlar fotoğrafta da göreceğiniz gibi bir micro ATX anakart alsam, ASUS RX 480 ile problem yaşar mıyım? Sanki ekran kartını takınca DDR4 bellek takılamazmış gibi duruyor. Mesafe çok dar. Ya da bu RX 480 için ATX anakart mı gerekiyor?

Bi benzer anakart var bende msi 150m bir sıkıntı olmuyor ... Ekstra cpu soğutma kullanıcaksanız ona daha çok dikkat edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    --Destroyer-- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    36 Mesaj
    Merhabalar. Ben bu forumda okuyup kendime
    MSI RX470
    i5-6420p 2.80GHz
    MSI H110M PROVD DDR4 2133MHz VGA 1151p
    Parçalarıyla sistem topladım. İlk topladığım bilgisayar bundan dolayı konuya çok hakim değilim. Ama GTA5, Assasin's Creed Syndicate ve Rise of the Tomb Raider gibi oyunlar oynarken ciddi fps sıkıntıları yaşıyorum. Özellikle gta da fps 20-30larda geziyor. Sorunum tam olarak ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: --Destroyer--

Arkadaşlar fotoğrafta da göreceğiniz gibi bir micro ATX anakart alsam, ASUS RX 480 ile problem yaşar mıyım? Sanki ekran kartını takınca DDR4 bellek takılamazmış gibi duruyor. Mesafe çok dar. Ya da bu RX 480 için ATX anakart mı gerekiyor?

Aşırı abartılı soğutuculu bellekler kullanmayacaksan hiç bir sorun yaşamazsın.

Orijinalden alıntı: hamlock

Merhabalar. Ben bu forumda okuyup kendime
    MSI RX470
    i5-6420p 2.80GHz
    MSI H110M PROVD DDR4 2133MHz VGA 1151p
    Parçalarıyla sistem topladım. İlk topladığım bilgisayar bundan dolayı konuya çok hakim değilim. Ama GTA5, Assasin's Creed Syndicate ve Rise of the Tomb Raider gibi oyunlar oynarken ciddi fps sıkıntıları yaşıyorum. Özellikle gta da fps 20-30larda geziyor. Sorunum tam olarak ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

http://www.gamersnexus.net/guides/2503-amd-rx-480-4gb-vs-8gb-benchmark-is-it-worth-it

Linkten incelerseniz, referans RX 480' in 4 GB' ye ayarlanmış hali, grafikteki gibi bir performans sergiliyor. Ortalamada 45 FPS, minimumda ise 30' un altına düşmeler var. Sizin kartınız RX 470 4 GB ise bundan daha düşük performans sergilemesi normal. Ha bir de bu adamların test sistemindeki işlemci vs. de daha kuvvetli. Bununla da alakalı olarak yine FPS kayıpları söz konusu olabilir.
    H110 yongaseti, diğer B150, H170 gibi yongasetlerine nazaran daha zayıf ama bunun çok performansa etkisi var mı bilmiyorum. (H110'da pci express 2.0 (6), DMI 2.0 5 GT/s , bir de belleklerde de fark vardı hatırlamıyorum. Diğer chipsetler DMI 3.0 8 GT/s , pci express 3.0 (8) ya da daha üzeri mesela pci ex. 3.0 (16) ... )

Kasan oyunlarda texture quality gibi ayarları Ultra' dan High' a düşürün. Gölgeleri biraz kısın.

• Yüzbaşı
    747 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LittleHawk

quote:

Orijinalden alıntı: --Destroyer--

Aşırı abartılı soğutuculu bellekler kullanmayacaksan hiç bir sorun yaşamazsın.

Kısa boylu bellek alırız o problem değil de sanki ekran kartı slotlara sıkıntı yapar gibi duruyor buradan bakınca. Bilemedim.
    Paintle işaretledim kırmızı olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Destroyer-- -- 21 Ocak 2017; 0:18:24 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    521 Mesaj

abarti derken? ben de bu parcalari dusunuyorum da normal bi sogutucu sorun cikarir mi

gercekten sanki ekran karti takinca ramle cakiscak gibi duruyo ama ciknaz diyolarsa dogrudur

|
    |
    LittleHawk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ve beyler rx 480 icin bu psu nasil 750 watt diyo fiyati cok iyi.bunun yerine aerocool kcas 600 watt mi yoksa high power 600 watt mi? hepsiinn fiyati 220 230 seviyesi hangisi iyidir kullanan memnun olan var mi? http://www.eksenbilgisayar.com/nagas-ao750-750w-80-bronze-aktif-pfc-guc-kaynagi

Orijinalden alıntı: sonerhac

abarti derken? ben de bu parcalari dusunuyorum da normal bi sogutucu sorun cikarir mi

gercekten sanki ekran karti takinca ramle cakiscak gibi duruyo ama ciknaz diyolarsa dogrudur

İzlediğim bir videoda Micro ATX anakarta , RX 460 takılmış. (https://www.youtube.com/watch?v=YVZdCGiQvRE)
    Demekki oluyor. Backplate de çok kalın birşey değil, sanırım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Destroyer-- -- 21 Ocak 2017; 1:45:4 >

ve beyler rx 480 icin bu psu nasil 750 watt diyo fiyati cok iyi.bunun yerine aerocool kcas 600 watt mi yoksa high power 600 watt mi? hepsiinn fiyati 220 230 seviyesi hangisi iyidir kullanan memnun olan var mi? http://www.eksenbilgisayar.com/nagas-ao750-750w-80-bronze-aktif-pfc-guc-kaynagi

Nagas, Aopen' e ait bir marka olması lazım. İyi araştırmak gerekiyor. Özellikle yetkili servis, garanti gibi durumları.
    Ben High Power alırım diye düşünüyordum. Forumdan bir arkadaş garantisi bittikten sonra sıkıntı yaşadığını yazmış.
    |
    |

• Yüzbaşı
    521 Mesaj
    https://www.webdenal.com/highpower-high-power-600w-80-bronze-guc-kaynagi-h12s_866056.html

ben de bunu almayi dusunuyom aslinda ama forum 504 w verebiliyo demisler daha detaylar var konuda ama 2011 basligi.o zamandan bu zamana guc ihtiyaci ne kadar azaldi bilgim yok o konuya bakmaniz faydali olur.ben simdiki alacagim parcalarin guc ihtiyacini o zamana uyarlayip netlestiremedim kararimi pek anlamadigimdan

|
    |

bu tarz abartı Soğutuculu bellekler kullanmadıkça hiç bir sorun çıkmaz

|
    |
    arkadaşlar sistemde bazen Msi Afterburner, Asus Gputweak II ile gpu hızlarını kontrol ettiğimde GPU'nun son hızda çalışdıklarını görüyorum. Buna benzer sorun yaşayan kişilerin konularını okudum hemen hemen hepsinde virüs olabilir botminer olabilir denmiş. Pc mi malwarebytes , kaspersky internet security 2017 ile tarattım her hangi bir virüse rastlamadım.

Proccesexplorer ile baktığımda gpu tam frekans da çalısmasına rağmen gpu kullanımı yüksek olmadığını görüyorum. Ne yapmalıyım ?

http://i.hizliresim.com/r6kQDN.png

neyapacam bunla ya arada oluyor kendim gpu yu 300e sabitlersem sürekli orda kalıyor normal zamandada gpu frekansda çok dalgalanma yapıyor neden olabilir ?

• Yüzbaşı
    835 Mesaj

bende neden sürekli memory clock 2000mhz de hiç düşmüyor problem nedir ?
    Origin :Dr_VlkN //Steam :j00x0 || Ryzen 5 1600 || ASUS Prime x370-PRO || Wraith Spire || MSI GTX1080 Gaming X 8G || GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z 3000Mhz CL14 || Samsung 1TB HD103SJ Sata II 32 MB(Yedek)-Samsung 750 Evo 120GB(Sistem)-2xSeagate Barracuda 1TB Raid0(Oyun) || Corsair RMx650 || NZXT S340 White || AOC G2460PF 24-Inch 144Hz FreeSync || Galaxy S6 ||||Yedek Sistem: || Intel Core i5 2500k @ 4.1 Ghz || MSI P67A-C45(B3) || Thermaltake Contac30 |||| Kingston 8GB (2x4GB) Hyperx 1600MHz CL9 || || Thermaltake Litepower 600W PSU || Thermaltake V3 Black Edition
  • Yarbay
    3291 Mesaj
    nvidia'da vsr bulanıklık yapıyordu, onu gidermek için ıvır zıvır bişeyler açıyorduk.
    onun yerine custom resolution kullanırdım, eski usul downsample olan.
    şimdi amd'de dsr var, o da sanki fxaa açmışım gibi blur katıyor.
    yoksa bana mı öyle geldi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reppu -- 23 Ocak 2017; 17:17:45 >

eski kart cortladı (5830 extrem) taktıktan sonra driver için neler yapiyim.

su anda üzerinde bir driver var ama 5830 uygun olan bir driver bunu unistall edip 470 göre olan ne varsa

onagöre yükliyim (beta falan istemem sorunsuz olan ne ise onu kurumak isterim)
    |
    |

son driverı kurun

ilk zaman ben de vardı

masaüstüne %100 activityden dolayı 80 derecede çalışıyordu

|
    |
    whitelated kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    GIGABYTE GA-Z170-Gaming K3
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14
    Sapphire RX480 GDDR5 8GB NITRO
    Sandisk 240GB Plus SATA 3.0 SSD
    EVEREST RAMPAGE TITAN 750W USB 3.0 MidT ATX KASA
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,062
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.