Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (797. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.232
Cevap
90
Favori
459.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arada %30-35 fark var. Ben 280X alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fx 8320 cpu için 480 fazla olacağı kanısına vardım ki zaten bütçemi aşıyor 4gb rx470 alayım diyorum.Ama marka konusunda kararsızım 900 tlye mal olacak gibi. msı asus sapphire xfx modelleri için ne dersiniz.Bu back plate çok mu önemli? Msı aklımda ama bilemedim.Kullanıcılar ne derler.

arkadaşlar rx 470 aldınız mı?
  • Voltajı manuel mi 1.25 verdiniz hocam
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    hocam ben yılbaşı gibi alacağım, aklımda %55 sapphire %45 Msi var Msi 'ın gpu su stabil sıcaklıkta çalışıyor yaptığım araştırmaya göre ancak çok ısınan başka kısımları var.Backplate metal olması itibari ile ısı dağılımını sağlaması açısından önemli.Zaten önemli olmasa Msi rx480 de kullanmazdı.470 e gelince fiyattan kısabilmek için feragat etmişler backplate' den.
  • kasa güzelmiş. hangi model acaba?
  • fractal design define s
  • İyi akşamlar forumdaşlar.Ekran kartını denedim.Sizce sonuç nasıl
    Saphirre nitro rx 480 8 gbAMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gscarbon -- 23 Kasım 2016; 20:43:21 >

• Kasanın altından Ekran kartına Direkt üfleyen fanı ben de kullanıyorum.
    1500rpm sabit çalışıyor altında toz filtreside var kart kasanın sıcak havasını değil alttan gelen soğuk hava ile soğutuluyor
    fanı kapatıp açtığımdaki sıcaklık farkı 3-4 derece(gpu) kadar var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar daha önce yazildimi bilmiyorumda rx480 için filan oyun kampanyasi yapiliyormus bu ürünü yeni alanlar icinmi geçerli, önceden alınan kartlar da geçerlimi

• arkadaşlar hepsiburada.com pc bileşenler için bugün %15 indirim uyguluyor rx 470 almayı planlıyorum xfx rx 470 black edition almayı planlıyorum nasıldır. tavsiye edermisiniz kullanan var mı? forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleHawk

Back plate yorumlarını kart üreticileri görse;
    en dandik kartına bile 5 tl etmeyen plakadan taktıp satılacağını düşünür.

Boş muhabbet yapma, konuyu takip edenler bilir Msi RX470 serisinde vram soğutma konusunda bazı sıkıntılar var ve backplate olmadığından dolayı diğer üreticiler bu konuda bir adım önde, sapphire,xfx vs.

Geri sayfalarda bununla ilgili çeşitli alıntılar, görseller ve açıklamalar bulunmakta.

Her zaman msi tavsiye eden biriyim ama kimseyede yanlış tavsiye verecek kadar da düşmedik sanırım forumdaki fanboylar ile karıştırdın bizi.

Bundan sonrada bir konuda ortaya laf atmadan önce git ilk önce araştır sonra burda laf cambazlığı yapmayı deneki rezil olmuyasın.

Ayrıca backplate konusunda cahilliğine değinmiyorum bile, kartın üzerinde oluşan ısıyı dağıtarak daha iyi soğumasına yardımcı olan ve her türlü darbeye karşı arka kısmı koruyan bir ekran kartının olmazsa olmazlarından birşeye aklınca laf atıyorsunya sana direk blok atıp geçmek lazımki öyle yapıyorum.

Allah akıl fikir versin ne diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Martin -- 25 Kasım 2016; 1:38:06 >

• ibrahimrt27 kullanıcısına yanıt
    yeni alanlar için geçerli
    yanlış bilmiyorsam 15 kasımdan sonra alanlar için

• 1080p 60hz monitörüm var r9 290 dan rx 480 8gb modeline geçmeli miyim güç tüketimi farkı harici farklar için soruyorum yoksa rx 490 veya seneye çıkacak olan rx 500 serisi kartları mı beklemeliyim?

• uguroz89 U kullanıcısına yanıt
    r9 290 yaklaşık gtx 970 gücünde

ve 1080p 60hz için yeterli ben olsam geçmezdim

gtx 980den 980ti a geçmek gibi arada büyük fark yok

• zargana_11 kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama ilk paragrafta söyledikleriniz alakasız.
    Arkadaş 144 hz en ideal monitörlerden birini ve bir f/p ekran kartı alacak. Bunun için Rx480 düşündüğünü söylüyor. Siz 4k monitör öneriyorsunuz. Bunu söylerken de 1080p nin eskidiğini söylüyorsunuz.UHD nin çıkışıyla 1080P eskimiş görünüyor olabilir ama ideal oyun oynayabilmek için 3-4 sene daha çok rahat ömrü var. Şu an piyasanın en iyi ekran kartını alın, 4k çözünürlükte tüm ayarlar açık oynayamayacağınız onlarca oyun bulursunuz. Yeni grafik kartlarının 10 bit rengi desteklemesi illaki verimli olduğu anlamına gelmiyor. Arkadaş oyun oynayabileceği en uygun monitörü seçmiş ve bütçesine uygun bir ekran kartı düşünmüş. 144hz 1080p monitör yerine herhangi bir ultrahd monitör önermek son derece anlamsız.
  • realthing kullanıcısına yanıt
    Eğer pc kullanıyorsanız mönitörünüzü kaç yıldan beri kullandığınızı söyleyebilir misiniz? Ben neredeyse 10 yıldır aynı monitörü kullanıyorum HD bile değil.

Evet yeni grafik kartları 4k'da oyunları max detayda oynamanızı sağlayacak kapasitede değil bunda hemfikirim. Ama 4k monitörün getirdiği düşük nokta aralığı ve diğer özellikleri, 1080'de max detaylarda oynadığınız oyunlarda orta bir düzeyde dahi çok net görüntü almanıza imkan verecektir. Bu sebeple gidip 1080 yerine 4k mönitör almak çok ama çok daha cazip. Üstelik 4k mönitörde 1080 olarak yine istediğiniz oyunu full çözünürlükte oynarsınız hemde çok daha kaliteli bir görüntü ile, ama 1080 monitörde 4k monitörden yine 1080 çözünürlükte alacağınız görüntünün kalitesinin yanına bile yaklaşamayacaksınız.. Çünkü birisinide nokta aralığı 0,155-0,17 arasında diğerinde ise en düşük 0,22-0.25+ arasında.

Diğer özelliklere dahi girmeyi gereksiz buluyorum.

Saygılar

• boras06 kullanıcısına yanıt
    Backplate çok önemli.

Bu kartı, bir önceki kullandığım Sapphire 7950 3gb'lık kartta backplate olmadığıdan dolayı sıcaktan yamulduğu için aldım. Evet 490 çıkmış olsaydı niyetim oydu ama durum artık dayanılmaz bir hale geldi. Bir dönem kartı iple kasaya bağladım öyle kullandım.

Ayrıca OC falan işin içine girince sıcaklık = genleşme = pcb'de yamulma olarak size geri dönüyor. Haliyle bir süre sonra kullanılmaz bir hal alıyor. Tabi bnm kullandığım kartın uzunluğu da vardı. Belki kartlar uzun değilse böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Ama yine de alacağınız kartta şiddetle backplate olmasını tavsiye ederim.
  • Merhaba arkadaşlar. 3500 TL civarı bi masaüstü toplamak istiyorum, tamamiyle oyun amaçlı.Açıkçası Pc bileşenleri hakkında çok fazla bir bilgim yok ama size şunu sormak istiyorum. RX 480 & GTX1060 & GTX 970 arasında ne gibi bi farklar var? Her yerde RX 480 için en iyi fp kartı diyorlar ama bu yukarda yazdığım kartlardan eksiği yada fazlası var mı? Yani neden tercih etmeliyim? Bi arkadaşım sayesinde 750 liraya kartı getirtebilirim.
  • Msi Rx480 Gaming X 8gb ekran kartım geçen gün kargodan geldi. Dün kurdum bilgisayarı ekran kartını yada bilgisayarın performansını ölçebileceğim program önerir misiniz?
    Kesin yükle dediğiniz programlar neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorwegianWood -- 26 Kasım 2016; 11:33:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NorwegianWood

Msi Rx480 Gaming X 8gb ekran kartım geçen gün kargodan geldi. Dün kurdum bilgisayarı ekran kartını yada bilgisayarın performansını ölçebileceğim program önerir misiniz?
    Kesin yükle dediğiniz programlar neler?

Valley Benchmark
    Heaven Benchmark

Sırayla bunların güncel sürümlerini kur ve çalıştır bakalım performansı nasıl olucak.

Benim Ramler sonunda cuma günü geldi amazondan, sistemi yarın aktif edip performansına bende bakacağım.

2 Haftadır kart kuzu gibi yatıyor kutuda zor dayandım.

• 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.