Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
18.243
Cevap
103
Favori
426.753
Tıklama
Giriş
    2831 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Caperz

quote:

Orijinalden alıntı: lnsurgent

quote:

Arkadaşlar çok büyük bir problemim var. ASUS M5A97 LE R2.0 - AMD FX 8350 Black Edition - GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 8x4 - Sapphire RX480 GDDR5 8GB 256Bit - Kingston SSDNow V300 120GB - Western Digital 7200 Rpm 1 TB HDD - Cooler Master CM693 Siyah Atx Kasa - Cooler Master Seidon 120V Sıvı Soğutma - Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 500W şu anda bilgisayarımda kullandığım sistem bu şekilde. Fakat oyunlarda anlayıp çözemediğim FPS drop problemi yaşıyorum. Araştırmadığım yer kalmadı. Belki pc ye virüs bulaşmıştır dedim formatladım tekrar kurdum fakat yok hep aynı. 60 fps de oyun oynarken birden 40 fps ye düşüyor. Tabi oyunda anlık takılma yaşanıyor. Darboğaz mı yaşıyorum acaba? Resimde GPU %0 da duruyor bir süre sonra %100 çıkıyor %0 iniyor %5 çıkıyor bu şekilde işliyor.

Psu 500w yetersiz sanırım

Ama bu zaten vardi

bu zaten vardıdan kastınız nedir acaba anlayamadım hocam k.bakmayın. Power değiştirsem problem çözümlenir mi? Can sıkıcı bir durum var oyun oynarken ani donmalardan nefret ediyorum.

1-2 incelemede görmüştüm.. technopat inclemesinde vardı. benimde deli olduğum şey 3000 tl sisteme veriyoruz donuypr
    |
    |

• Yarbay
    2040 Mesaj
    470 efsane olmuş. Pc piyasasını alır süpürür. Yüzde 85 lik kesime hitap eder. Bütün oyunlarda full HD ayarlarda tatmin edici performans.

2k monitörü olmayanlar için 2-3 yıl full HD üst seviyede oynatır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

meraklısı izlesin en doğru sonuçları veriyor her zaman.

470 çok iyi olmuşta 480 cok sacma suan fiyat kırması lazim amd nin yada onu vr kartı diye sunacaklar bilemiyorum benide ilgilendirmez.

470 bu performans ile dx12 ninde yaygınlaşmasıyla ve amd nin sonradan oturan driver desteği ile alınası cidden yeterki fiyat saçmalamasın.

|
    |

https://www.amazon.com/Sapphire-Radeon-NITRO-Graphics-11257-02-20G/dp/B01J1M4HDS/ref=sr_1_6?s=pc&ie=UTF8&qid=1470336227&sr=1-6&keywords=rx+470

Edit: 170$'a yükselttiler.

Bu fiyatlar doğru olursa Sapphire acayip uçmuş oluyor. RX470 4GB ve 8GB ise 250$ ve 280$. Yani RX480 ile aynı. Tamam bunlar şişirilmiş fiyatlar ama Sapphire'İn bunu yapıp prestijini düşürmemesi lazım. Normal fiyatlarından satmalı ilk andan itibaren.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 4 Ağustos 2016; 21:55:06 >

• Yüzbaşı
    317 Mesaj

Sevgili kardeşler,
    Satıcısı Amazon haricinde ise, bu fiyatlar doğruysa demeyin. Aklın alıyor mu doğru olmasını?
    |
    |
    VYC Majoris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yazdığım mesajı sonuna kadar okudun mu?

Ayrıca 4GB 460'ın referans modelinin 119$ veya 129$ ile çıkması bekleniyordu. Bu durumda Nitro modeli 150-160$ fiyatlardan gelebilir. Tabi kimse almaz ama olasılık dahilinde. Akıl almayacak bir durum yok yani. Bu kartların oluşturduğu hype'tan herkes faydalanmak istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 4 Ağustos 2016; 21:52:43 >
    |
    |
    Sir Wilde kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Araya girmek istemem lakin yanlış bilgi veriyorsunuz. Başından beri RX480i takip eden ve can-ı gönülden al ak isteyen biriyim. Hatta sapphire ön sipariş açtığında 25 Temmuz günü ilk sipariş verenlerdenim.

960TLye denk geldi fakat 9 gün geçti, daha stoklarda yok ve ne zaman geleceği belli değil.

1-2 gün önce yine amazonda Gigabyte G1 Gaming GTX 1060, indirime girdi. 1060TLye her şey dahil sipariş verdim ve 7 Ağustosta kargoya verilecek.

Ekran kartsız bir şekilde pc yatıyor, doğal olarak 1060dan yana şansımı kullanıyorum. Yani 1060 fiyatı abartıldığı kadar değil, lütfen yanlış bilgi vermeyin.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    The Man in the Suit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj

Aynen dediğin gibi faydalanmak istiyor. Oradaki fiyatın hiç bir resmiyeti yok, o yüzden söz konusu bile olmamalı. Gerçekten çok uzak fiyatlar. GTX 1080 için 2000-3000 dolarlar yazıyorlardı, bu da ondan farksız.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Mustafa

Araya girmek istemem lakin yanlış bilgi veriyorsunuz. Başından beri RX480i takip eden ve can-ı gönülden al ak isteyen biriyim. Hatta sapphire ön sipariş açtığında 25 Temmuz günü ilk sipariş verenlerdenim.

960TLye denk geldi fakat 9 gün geçti, daha stoklarda yok ve ne zaman geleceği belli değil.

1-2 gün önce yine amazonda Gigabyte G1 Gaming GTX 1060, indirime girdi. 1060TLye her şey dahil sipariş verdim ve 7 Ağustosta kargoya verilecek.

Ekran kartsız bir şekilde pc yatıyor, doğal olarak 1060dan yana şansımı kullanıyorum. Yani 1060 fiyatı abartıldığı kadar değil, lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Gigabyte da uluslarası garanti kapsamı varmı , az önce teknobiyotikden inceledim 1250 tl ye aynı kartdan var .
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: carlos1111

Çok güvendiğiniz kullanıcı dostu! AMD iyi kazık attı. Baktı bu kartı bekleyen çok hemen 149$ dan 179$ doğru yapıştırmış. Surat ifadelerini çok merak ediyorum bu şekilde firmaları savunanların. İnatla hala Haziran ayının haberlerini atıyorlar "ama 150$ olacaktı yaa " tadında.

Anlamadığınız ve belki hic anlayamayacağımız sey fiyatlari piyasanın belirlediğidir. Ne Amd ne Nvidia tek başına fiyat belirleyemez. Kartların fiyatının bu denli yükselmesi ki aslında okadarda yükselmesi talebin beklenenden fazla olmasındandır. İşin kazıkcılık kısmı arzı kasıtlı olarak olabildiğince kısmakta ve fiyatı tutabileceği en yüksekte tutmakta başlıyor.

Sanırım onuda kimin yaptığımız biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 4 Ağustos 2016; 22:04:48 >

• Yarbay
    7271 Mesaj

e dostum o indirime girdiyse rx 470 de indirim yiyecek illa ki bi süre. hesap hep aynı kapıya çıkıyor oran olarak.

ben normal fiyatları kiyasladim.

indirimi sadece 1060 almiyor ki hepsine belli araliklarla indirim oluyor.

|
    |
    Mustafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence yanlışın var, 99 ve 119 olarak bekleniyordu. Öyle de olur.
    Ama Nitro 150 nin üstüne mümkün değil çıkmaz.
    |
    |

Kesinlikle öyle, yalnız amd yi şuan zor duruma sokan stok durumu kesinlikle. Bu ne zamana kadar devam eder kim bilir, ama görünen köy kılavuz istemez. Amd bu konuda kesinlikle çuvalladı.

ukayl06; Uluslararası garanti bulunmuyor hocam.

|
    |
    Bahsedilenler: ukayl06 , The Man in the Suit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    316 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Hocam en basittinden MSİ Afterburner'de ayarlar->genel-> en altta enable unifed GPU usage monitoring'i tıklayın (gerçek gpu kullanımı yansıtmak için gerekli oluyor)

Oynarken ısı deperlerini de ekrana yansıtın ve izleyin, bakalım kaçlarda

60 fps.. hmm V-sync'i kapayıp denediniz mi?

Msi'dan power limiti artırmayı denediniz mi? (ayrıca win0S ve radeon sürücü arayüzünden de power ayarlarını yükseltin)

OC veya tersine çekirdek hızı düşürmeyi denediniz mi?

Başka versiyon sürücü yükleyip denediniz mi? (DDU ile silerek)

Her oyunda oluyor mu bu, peki Furmak denediniz mi? (gpu_z msi, bunlar hep doğru şekilde ısıyı yansıtmıyor, furmark doğru yansıtıyormuş)

Umarım problem psu değildir, bir arkadaştan alıp denemek lazım imkanınız varsa.

Isı değerleri izledim. Isıyla ilgili bir problem pek olmadı. Yani bilgisayarı yeni açmış olsamda bu problem oluyor. 2-3 saat oynasam ısınmadan kaynaklı olsa tamam diyeceğimde öyle bir durumda yok. VSYNC kapalı konumda oynuyorum oyunları. OC veya onun tarzında bir şey yapmadım. İşlemcide overclock yaptım ama overclock yapmadan öncede bu problem oluyordu. Daha sonra tekrardan eski hızına düşürdüm işlemciyi. Çok ısınıyordur diye düşünerek. Sürücüleri 3 kere sildim. Her oyunda hemen hemen oluyor. Furmark denemedim.
    |
    |
    MSI B350 PC MATE AM4 AMD Ryzen™ - AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz 16MB 65W 14nm İşlemci - Kingston 8 GB (1x8GB) HyperX Predator Black DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram - Asus Rog RX480 GDDR5 8GB 256Bit - Kingston SSDNow V300 120GB - Western Digital 7200 Rpm 1 TB HDD - Cooler Master CM693 Siyah Atx Kasa - Xigmatek Vector S 80Plus Silver 750W

• Yarbay
    11788 Mesaj
    RX480'in önünü kesmemek adına RX470'i beklenilenden yüksek fiyata satarlarsa Nvidia'nın ekmeğine yağ sürülecek. Bu durumda AMD fiyat kırıp da bizi beklentiye soktuğu fiyat aralığına çekecektir bu kartı. Olan yine fiyatı yüksek bulup bekleyen vatandaşa olacak. Yaz bitti sayelerinde.

Şu Polaris ürün gamındaki satış stratejisini neresinden tutsan elinde kalıyor. Adamlar Nvidia'nın hamlelerini görmemiz için uğraşıyorlar resmen.
    |
    |
    1500 Tl verip 1060 almaktansa 470 alıp OC yapmayı tercih ediyorsam ben AMD için çalışan fanboy mu oluyorum? Veya Amd nin 150-200$ bandında piyasayı sallayan kart çıkarması mı yanlış? Bence Amd nin hatası şurada kartları size özel 2000 Tl ve üstüne satmalı belki değeri artar..
    |
    |
  • Yarbay
    7271 Mesaj

bu yeni üretim teknolojisi işleri zora soktu ondanda fiyatlar șișik tabi biraz. stok az talep çok. nvidia da aynı sorundan muzdarip ama amd daha beter halde.

|
    |
    Mustafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: lnsurgent

quote:

Arkadaşlar çok büyük bir problemim var. ASUS M5A97 LE R2.0 - AMD FX 8350 Black Edition - GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 8x4 - Sapphire RX480 GDDR5 8GB 256Bit - Kingston SSDNow V300 120GB - Western Digital 7200 Rpm 1 TB HDD - Cooler Master CM693 Siyah Atx Kasa - Cooler Master Seidon 120V Sıvı Soğutma - Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 500W şu anda bilgisayarımda kullandığım sistem bu şekilde. Fakat oyunlarda anlayıp çözemediğim FPS drop problemi yaşıyorum. Araştırmadığım yer kalmadı. Belki pc ye virüs bulaşmıştır dedim formatladım tekrar kurdum fakat yok hep aynı. 60 fps de oyun oynarken birden 40 fps ye düşüyor. Tabi oyunda anlık takılma yaşanıyor. Darboğaz mı yaşıyorum acaba? Resimde GPU %0 da duruyor bir süre sonra %100 çıkıyor %0 iniyor %5 çıkıyor bu şekilde işliyor.

Psu 500w yetersiz sanırım

Ama bu zaten vardi

bu zaten vardıdan kastınız nedir acaba anlayamadım hocam k.bakmayın. Power değiştirsem problem çözümlenir mi? Can sıkıcı bir durum var oyun oynarken ani donmalardan nefret ediyorum.

125w tdp fxler biraz anakart seçiyor diye biliyorum.Isınma problemi yaşıyor da olabilirsiniz.

500w xigmatek tauro da öyle iyi bir model değil.Xigmatek psu pek tavsiye etmem, bunun gibi düşük modellerini hiç tavsiye etmem.

• Emekli Yönetici
    3330 Mesaj

Aynen öyle. Bakalım, amd stoğu ve fiyatı oturduktan sonra 1060ı satar dönerim amd'ye. Tutan mı var

|
    |
    The Man in the Suit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11788 Mesaj

Ben 1-2 ay boyunca RX460 için 120$ gibi bir fiyat göreceğimizi hiç sanmıyorum. Hatta 2GB için bile 120$ zor bence. Umarım yanılırım da 99$ ve 119$ olur.

150yi bulursa hiç çıkarmasınlar bu kartı. O fiyata RX470 beklentisine soktular milleti. Adam akıllı satış yapmak istiyorsa 2GB 100-110$ olacak en fazla. 130$ fiyatla GTX950 var zaten. Yakında biraz daha indirim de gelir GTX950'ye.
    |
    |
    Sir Wilde kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
haberler
SEO
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.