Şimdi Ara

AMD RS690G yongası ve MSI K9AGM2 anakart video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD, RS690 ile yonga seti pazarına uzun bir süre ardından tekrar merhaba dedi. Kısa bir süre önce lansmanı yapılan yeni yonga seti, entegre HDMI desteğine sahip çoklu ortam yetenekleri oldukça zengin grafik kartı, harici ekran kartlarına izin vermesi ve düşük fiyatıyla oldukça iddialı. Bu videomuzda RS690G yonga setini taşıyan MSI K9AGM2 anakartı ve RS690G yonga setini ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

AMD, RS690 ile düşük bütçe ile PC toplamak isteyen kullanıcılara büyük bir iyilik yapmış. Gelişmiş çoklu ortam seçenekleri yanısıra kabul edilebilir bir oyun performansı da sunan entegre grafik kartı aynı zamanda HDMI çıkışına da sahip olmasıyla RS690'ın değerine değer katıyor. AMD Athlon 64 X2 işlemcilerin son dönemde düşen fiyatları da göz önüne alındığında RS690 yonga setini taşıyan sistemlerin oldukça fazla rağbet göreceğini tahmin etmek zor değil.

Model :

• MSI K9AGM2 (AMD RS690G)

Teknik özellikleri :

• Yonga Takımı : AMD RS690G + SB600
    • İşlemci Desteği : ATHLON 64 X2 / ATHLON 64 FX / ATHLON 64 SOKET AM2
    • Soket Tipi : Soket AM2 (940 pin)
    • Ekran Kartı : HDMI çıkışına sahip entegre X1250 (512MB a kadar paylaşımlı) + VGA (D-SUB) çıkışı
    • Bellek Desteği : Dual Channel DDR-2
    • Bellek Hızı : 800/667/533MHz
    • Bellek Kapasite : 4GB (2 yuva)
    • PCI Yuva : 2 (32bit), 1x PCI-E x1
    • PCI Express x16 : 1 adet PCIe x16
    • Ethernet : 1 adet Gigabit Ethernet
    • Tümleşik Ses :REALTEK ALC888 7+1 HD
    • ATA : 2xATA100, 4xSerial ATA II (Raid 0,1)
    • USB : 10 x USB2.0 (480Mbit/s)
    • Firewire : 1 adet

Daha fazla bilgi için :

Sayfanın Linki : http://www.amd.com.tr

• güzel inceleme elinize saglık.

ama Sapphire RS690G slot dizilişi ve 4 bellek slotu ile daha hoş duruyor. DVI çıkışı için bir kart ta cabası.

http://img340.imageshack.us/img340/1858/genel1lh6oz0.jpg

AMD RS690G yongası ve MSI K9AGM2 anakart video incelemesi

• güzel bir inceleme. teşekkürler. ben de bu anakartı almayı düşünüyordum ve tam sorularıma karşılık verdi.
    fiyat konusunda düşüş olacak mı ben yazın alsam daha mı iyi olacak?
  • evet inceleme güzel f/p sistem kurucaklar için amd hala lider konumda oyüzden bu inceleme biçok kişinin işine yarıyacaktır!
  • arkadşlar x700 sm2 destekli idi bu X1250 sm3 desteği varmı?
  • malesef yok sm2.ob desteklıyor buda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: recaro

malesef yok sm2.ob desteklıyor buda.

avivo felan var denilince bende dedim sm3 de vardır tühh olsun yine güzel
  • Bu anakartı merak ediyorum. Almayı düşünüyorum fakat takıldığım nokta overclock konusu. Yapmam desem de biraz uğraşacağım kesin. Asus ve Sapphirenin modelleri overclock konusunda iyi detaylar sunuyor ve tatminkar overclock ediliyorlar. Acaba msi'de durum nasıl?? İkinci bir k9ngm2 vakası yaşamak istemiyorum. İnsan hiç mi overclock seçeneği koymaz biosa???? Laptopumda görmedim ben bir tek...

Bir de 1200 ile 1250 arasındaki farklar tam olarak ne?? Sadece hdmi mi yoksa frekans ve performans farkı da var mı??
  • sm3.0 olmaması en kötü yanı.sm3.0 olsa süper kart olacakmış..Belki bir sonraki modelde gelir sm3.0...
  • güzel bir kart....
  • Nedense bu video incelemeler çok hoşuma gidiyor

İnceleme için teşekkürler.
  • çok güzel bi inceleme olmuş teşekkürlerrr. msi bu kartı da oyun oynamayan arkadaşlar rahatlıkla alabilirler
    amd işlemci indirimleri sonrasında ramler zaten ucuz alın alın birkaç tane yedekte bulunsun arkadaşlar
  • Elinize sağlık güzel inceleme olmuş.

Aklıma takılan bir kaç nokta var;
    -Anakart o.c. için ayar barındırıyormu biosunda
    X2 3600+ brisbane ile uyumu nasıl olur acaba?
  • speed step hocam.konuyla biraz alakasız olacak ama, TT mini typ kullanmışsınız.Nasıl bilirsiniz bunu?Kısada olsa üç beş fikrinizi alabilir miyim?Teşekkürler.
  • video incelemelerin artisi disinda birkac negatif yani var bence:

- incelemeyi takip etmen icin videonun bitmesini beklemen gerek. yani "iki satirda bir okiyim, burayi pas geceyim" diyemiyorsun
    - yazili incelemelerde istedigin yere bir daha donup, yaziyi bir daha okumak daha rahat
    - yazili incelemelerde karsilastirma grafigine istedigin kadar bakabiliyorsun (videoda o yere donup bakmaya useniyorum :) )
    - Iki gun sonra incelemeye donup bakmak istediginde (ve temporary internet files klasorunu temizlediysen) yuklemeyi bir daha beklemen gerek
  • @ozturert

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim,

Yazılı metinleri okumaya bir çok kişi vakit ayıramadığı için video incelemelerde anlattığımız yerlerden sorularla daha az karşılaşıyoruz. Yazılı incelemelerdeki yorumlar, genelde yazının içerisinde yer alan ilgili kısımları okumayan kullanıcıların ürünle ilgili sorularından oluşuyor. Video incelemelerde ise anlatmadığımız özelliklerle ilgili sorulara daha fazla rastlıyoruz. Bu konunun gelişmesine katkıda bulunan verimli bir şey.

Videolarda inceleme grafiklerine videoları durdurarak istediğiniz kadar bakabilirsiniz.

Temp klasörünü temizleme konusunda ise bir şey diyemiyeceğim. Internetde fazlaca vakit geçiren insanların en son silmesi gereken klasör olduğunu düşünüyorum.

Elbet yazılı ile görüntülü medya arasında farklar olacaktır fakat Videoların yazılı olanlara göre çok daha faydalı olduğu düşüncesindeyiz. bu hiç eksikleri olmadığı anlamına gelmiyor fakat ileriki zamanlarda tüm eksikleri kapatarak video incelemeleri daha verimli hale getireceğimizden emin olabilirsiniz.

• -bu anakartın entegre VGA sinin direcX 9 desteği varmi?? Vistaya uyumlumu??
  • Evet, vista premium logosu taşıyor ve vista testlerinden 3 ile 4 arası bir puan alıyor. SM2.0 desteği bulunuyor.
  • Teşekkürler...Çok güzel..Birde biraz overclock imkanı veriyorsa ben kesin alırım bu anakartı..işlemci indirimlerinden sonra özellikle...MSI K9AKM +X2 3600+512 DDR-800 ram tamamdır...
    Hepsi 200 dolar..o kadar.. abartmadan biraz FSB yi atlatıp overclock ettikmi bu fiyata canavar gibi olur hepsiKeşke video incelemede overclock potansieli için birkaç cümle söylenseydi..
    Geriye kalanlar eski parçalardan kullanılır..IDE 40GB harddisk ve DVD..
  • @KYSER

Bu anakartlar ne yazık ki hız aşırtma düşünülerek üretilmiş anakartlar değiller. Taşıdığı özelliklere rağmen düşük fiyatları düşünüldüğünde bu pek yadırganacak bir eksik değil tabi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.