Şimdi Ara

AMD Radeon RX Vega Fiyatları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
6.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ankaragucu1910

1080 Ti şu an daha mantıklı. Fiyatı yüksek geldi bana bu kartların. Ki güç tüketimleri de oldukça yüksek. Bir savaşı daha nvidia kazandı gibi. Kartların hiçbir albenisi yok..

Savaşsaydı gene iyiydi, amd askerlerinin yolda ayağı takılıp kendi kılıçlarının üstüne düşmüş daha karşısına bile çıkamadan ölmüşler
  • Arkadaşlar fazla erken konuşmayalım. Belki Eylül'de asıl stoklar ve özel soğutmalı modeller gelince fiyatlar söylendiği gibi olabilir. Olmazsa da zaten kendisi bilir. Bu sonuçlara göre Nvidia Volta serisini epey geç çıkaracak gibi. Zaten Gtx 1080 ve Gtx 1080 Ti 'a doğru düzgün rakip çıkmadı. Vega 56 Gtx 1070'e rakip olmuş gözüküyor. Daha da iyi performans veriyor. Tabi şu anlık fiyatından haber yok. Eylül'de satışa çıkacak. O zaman onun da fiyatlarını göreceğiz. Umarım Gtx 1070'ten daha uygun fiyata ve ya da benzer fiyata çıkar da alınması için şansı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar madencilerden size kart falan kalmaz fazla ümitlenmeyin.
  • 22.08.2017 - Amazon.com - Amd Radeon Rx Vega 64 Fiyatları;

Sapphire RX VEGA 64 8GB HBM2
    $599,00 (TR için; + $123,10 Kargo ve Vergi Ücreti)
    https://www.amazon.com/gp/product/B074HCCWW9/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

• Madencilere ve donanım üreticilerine ne kadar bu kadar tepki var anlamadım. Örneğin ben AMD'nin yerinde olsam oyun kartlarına özel madenci sürücüleri çıkarırdım, sayısal kazıma performansını arttırmak için de sürekli sürücü güncellerdim. Kendimi onların yerine koyuyorum da madenciler gibi müşteri kitlesi bulmuşum öpüp de başımın üzerine koyardım. Rakibinden daha hızlı kart çıkarıp daha ucuza satarsın oyuncular yok sürücülerini beğenmiyorum, oyun desteği yok, vb mazeretlerle yine gider rakibinin kartlarını alır. İnceleme siteleri kartın enerji tüketimi, vb altından girer üstünden çıkar (hatta incelemesinde küfür edeni bile vardır) ama rakibin 4gb diye daha düşük bellekle kart çıkarır, üzerine bile gitmezler.

Ama madenciler öyle mi yahu, oyunlarda rakibinden geride olan bir kartı daha fazla enerji tüketse de, daha pahalıya satılsa da gidip onlarca alıyor (en düşüğü). Hiçbir şikayeti, dırdırı, önyargısı, çifte standardı yok. E şimdi örneğin Vega 64'ün özellikleri ve fiyatı ortada, kim kalkıp da oyun için bu kartı tercih eder Allah aşkına ama buna rağmen stoklarda kalmıyor, satışa acıktığı an kapış kapış gidiyor. E hal böyleyken oyuncuların hiçbir şekilde tercih etmemesi gereken bir kartı madenciler silip süpürdüğü için neden bu kadar tepki gösteriliyor anlamıyorum. Aslında çok iyi anlıyorum da neyse...

Bir sözüm de madencilik gelip geçici diyenlere, 8-10 sene önceydi yanılmıyorsam BitCoin ortaya çıktığında, o zamanlar da öyle diyorlardı, arada biraz ortalık duruldu ama hiç bitmedi, şimdi daha da beter bir şekilde patlayıverdi. Ve bazı ülkelerde yavaş yavaş resmi ekonomik düzen ve bankacılık sektörüne de giriş yapmaya başladı sayısal şifreli para birimleri, hal böyleyken daha yeni başlıyor diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Madencilere ve donanım üreticilerine ne kadar bu kadar tepki var anlamadım. Örneğin ben AMD'nin yerinde olsam oyun kartlarına özel madenci sürücüleri çıkarırdım, sayısal kazıma performansını arttırmak için de sürekli sürücü güncellerdim. Kendimi onların yerine koyuyorum da madenciler gibi müşteri kitlesi bulmuşum öpüp de başımın üzerine koyardım. Rakibinden daha hızlı kart çıkarıp daha ucuza satarsın oyuncular yok sürücülerini beğenmiyorum, oyun desteği yok, vb mazeretlerle yine gider rakibinin kartlarını alır. İnceleme siteleri kartın enerji tüketimi, vb altından girer üstünden çıkar (hatta incelemesinde küfür edeni bile vardır) ama rakibin 4gb diye daha düşük bellekle kart çıkarır, üzerine bile gitmezler.

Ama madenciler öyle mi yahu, oyunlarda rakibinden geride olan bir kartı daha fazla enerji tüketse de, daha pahalıya satılsa da gidip onlarca alıyor (en düşüğü). Hiçbir şikayeti, dırdırı, önyargısı, çifte standardı yok. E şimdi örneğin Vega 64'ün özellikleri ve fiyatı ortada, kim kalkıp da oyun için bu kartı tercih eder Allah aşkına ama buna rağmen stoklarda kalmıyor, satışa acıktığı an kapış kapış gidiyor. E hal böyleyken oyuncuların hiçbir şekilde tercih etmemesi gereken bir kartı madenciler silip süpürdüğü için neden bu kadar tepki gösteriliyor anlamıyorum. Aslında çok iyi anlıyorum da neyse...

Bir sözüm de madencilik gelip geçici diyenlere, 8-10 sene önceydi yanılmıyorsam BitCoin ortaya çıktığında, o zamanlar da öyle diyorlardı, arada biraz ortalık duruldu ama hiç bitmedi, şimdi daha da beter bir şekilde patlayıverdi. Ve bazı ülkelerde yavaş yavaş resmi ekonomik düzen ve bankacılık sektörüne de giriş yapmaya başladı sayısal şifreli para birimleri, hal böyleyken daha yeni başlıyor diyebiliriz.

Madenci kullanıcı kitlesi çok da kazandıran bir kitle değil. Ne yapacakları belli olmuyor. Çok yüksek olan talep birden sıfıra inebiliyor. Kartların birçoğu perte çıktığı için satılan kartlardan kar değil zarar edilebiliyor. Üstüne de ne zaman ne kadar üretim yapılacağı kestirilemiyor.

2014'te de Amd bunlara güvenip kart pompaladı. Ama o yılın sonunda yan bastı. 2015'te pazar payı %18'e kadar düştü. Madencilerin ipiyle kuyuya inilmez. En azından şimdilik. Zaten güven verseler, iki firma da o taraf için yardırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 23 Ağustos 2017; 16:40:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 22.08.2017

Sinerji Bilgisayar - Amd Radeon Rx Vega 64 Fiyatları;

3.029,72 TL.
    http://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx-vega-64-hbm2-8gb-256bit-pmu406403

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 22 Ağustos 2017; 14:27:52 >
  • Valla, ben artık bıktım bu AMD Ekran kartlarını beklemekten. Uygun fiyata bir tane GTX 1080 Ti sipariş ettim, 3000 Tl'den ucuza geldi. Kart resmen Gtx 1080 ayarında ama hem yurt içinde hemde yurt dışında fiyatlar maşllah "Gtx 1080Ti" ile yarışıyor. Ne halleri varsa görsünler yav.
  • MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    3.000 TL'den ucuza Gtx 1080 Ti alabildiysen güzel. Hangi marka-model?

Bu arada, hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 23 Ağustos 2017; 17:38:09 >
  • MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    Zaten 3 bin tl 1080ti almışsınız vega 64 bile olsa 1080ti nin yeri başka , hayrılı olsun marka model nedir acaba nereden aldınız

• TR'de bazı siteler ufak bir indirim uygulamış. Fakat fiyatlar yine yüksek. Eylül ayını beklemek gerek.

İlk mesaj güncellendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 24 Ağustos 2017; 23:01:09 >
  • 25.08.2017

İtopya Bilgisayar - Amd Radeon Rx Vega 64 Fiyatları;

İndirim
    3.073,62 TL.
    https://www.itopya.com/sapphire-rx-vega-64-8gb-hbm2-ekran-karti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 25 Ağustos 2017; 1:29:50 >
  • Akil isi degil su sacma sapan kartlari beklemek. Adamlar acikladigi fiyatlarin ustune 100$ daha ekleyip milleti enayi yerine koydu suan 600$ a 1080 dengi kart satiyor

Ulan giga 1080 3 fanli model daha gecenlerde .com da 500$ di millet enayi mi 100$ fazla vericek de vega 64 gibi bir elektrikli sobayi alicak?

İslemci konusunda her zaman AMD nin arkasindayim ama kimse kusura bakmasin ekran kartinda resmen ÇÖP.

Freesync destekli 144hz monitorum olmasina ragmen yine de AMD ekran karti almiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

İşte bunlar hep kullanıcıyı çok sevmekten kaynaklanıyor.

Tam 1 yıl önce 650 seviyesinde 1080 alan adam şuan gevrek gevrek sırıtıyordur. Ya da 3-4 ay önce 550 dolar seviyesinden alan adam... Hem daha önce alıyorsun, hem daha ucuza alıyorsun, hem de daha iyisini alıyorsun.

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    Evet,
    Gigabyte Gtx 1080 WF OC 8GB - $519,99

Bu da Gtx 1080 Ti;
    Gigabyte Gtx 1080 Ti Gaming OC 11GB - $719,99

Yalnız şunu unutmamak gerek; Rx Vega 64 için de özel soğutmalı modeller çıkınca onların da fiyatı Gtx 1080 özel soğutmalı modeller gibi olacaktır. Yani böyle referans model gibi $699 satılacağını sanmıyorum. Böyle Gigabyte Gtx 1080 WF OC modeli gibi uygun fiyatlı RX Vega 64 özel soğutmalı modeller de olacaktır diye düşünüyorum. Bunun için de Eylül ayı ortalarını beklemek gerek. Ha Gtx 1080 ile aynı fiyata olsa yine de RX Vega 64 tercih edilmez. Onun yerine Gtx 1080 alınır. Güç tüketimini dert etmeyecek ve Freesync monitörü olanlar yine Vega 64 alacak olabilirler. Bir de Vega 56 Gtx 1070' ten de uygun fiyata gelir ise Vega 64 satışlarını da baltalayabilir. Gtx 1070 ile aynı fiyatlara olsa da bu olabilir.

• bugün 599 dolara amazon'da sapphire vardı herhalde çok satıldı ki fiyatı 250 dolar artmış
  • valkyn skoria kullanıcısına yanıt
    Amd kartlarda Sapphire biraz daha çok tutuyordur. Arada stoklara 1-2 adet giriyor. Onlar da satılıyor demek. Baksanız ya Msi RX Vega 64 kaç gündür satış yapmıyor. Hala stokta 17 adet gözüküyor. Fiyatı da sabit değişmedi; $699,99

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B074V9ZK42/ref=mp_s_a_1_7?ie=UTF8&qid=1503583548&sr=1-7&m=ATVPDKIKX0DER&refinements=p_6%3AATVPDKIKX0DER&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=rx+vega+64&dpPl=1&dpID=41QS%2BnGz0FL&ref=plSrch&tag=donanimhaber-21&language=tr_TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 27 Ağustos 2017; 1:53:39 >

• İlk mesaj güncel. TR fiyatları güncellendi.

• Birkaç gün içerisinde RX Vega 56 satışları ve ya in siparişleri de düşmeye başlar. Bakalım fiyatlar nasıl olacak.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.