Şimdi Ara

AMD Radeon RX Vega ekran kartları tanıtıldı: İşte tüm detaylar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
4.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canguler917

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Kartlar tek satılmıyor sanırım. Radeon pack şeklinde satılıyor. Red pack 500 dolar hava soğutma Vega64 var mesela. Bunu alınca Samsung Freesync monitörlerde 200 dolar veya Ryzen cpu-mobo konvoyunda 100 dolar indiriminiz oluyor. AMD kartları tek tek satmak yerine böyle satmasının nedenini de şöyle açıklamış, kartların minerlara değil oyunculara gitmesini istiyorlarmış. Sıfırdan sistem kuracaksan bu radeon packler mantıklı ama benim gibi sadece kartı almak isteyenler fazladan para ödemek durumunda bu minerlar yüzünden. Vega56 radeon packsiz 400 yerine 300 dolar olsaydı müthiş olurdu.

aslında çok önemli bilgiler vermişsin ama forum gene hiç farkına varmamış

AMD Radeon RX Vega Card

2 Bundled Games (For US: Wolfenstein II and Prey)

$200 Discount: Samsung CF791 34-inch Widescreen Freesync Monitor

$100 Discount: Ryzen 7 + Motherboard Combo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• AMD Radeon RX Vega ekran kartları tanıtıldı: İşte tüm detaylar

AMD Radeon RX Vega ekran kartları tanıtıldı: İşte tüm detaylar

AMD Radeon RX Vega ekran kartları tanıtıldı: İşte tüm detaylar

Düşüncem şu 399dolar olan vega56 her türlü 1070 den daha alınabilir birkart..

499 dolar olanıda yeni mimari kullanmak isteyen 1080 ayarında kart arayan ve powerı sorun etmeyen herkes alabilir freesync gibi nedenlerden dolayı ve son olarak bu kartlarla 3 sene kafanız rahat olur onu düşünüyorum.

Ama GTX1080 alırsam volta çıktığında artık performans optimizasyonu almıyacak onu biliyorum.

kaynakhttps://www.techspot.com/news/70357-amd-radeon-rx-vega-64-rx-vega-56.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 31 Temmuz 2017; 18:37:36 >

• şöyle bir durum var arkadaşlar:piyasada kart sıkıntısı olduğundan çıkacak her kart velinimet,bunu böyle bilin

• enerji tüketimleri fazlaymış ,ay sonunda fazladan 100tl yazdırır bu kartlar , kaliteli bir power kullanılıyorsa da senede 1 defa da power supply değiştirtir.

• sendemail kullanıcısına yanıt
    VEGA 56 210W gayet alınabilir bu kartların DP birimlerinin çıkarılmadığını ve asenkron shader özelliklerinin olduğunu dikkate almak lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinterSoldier10

quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen

quote:

Çöp bir mimari. Özellikle TDP değerleri inanılmaz yüksek. Allahtan o sızıntılardaki gibi 375 WATT değil. AMD neyi amaçlıyor bir türlü anlamadım. Gelmişler kartları Fury X ile kıyaslıyorsun. Doom ne alaka abi. Doom'da zaten RX 580 bile GTX 1080'e kafa tutuyor.

Rakibin var senin = Nvidia. Rakip 180 Watt ile veriyor sana o performansı. Sen gelmişsin 300 Watt'lara. Yeminle HBM 2 belleklere yazık. Nvidia'da olacaktı ki o bellekler. Adamlar GTX 1080 Ti performansını 150 Watt'a düşürürdü.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1080-ti,4972-6.html hocam iyi misin yük altında 1080 ti 300 wattı geçiyor bile

Hocam kafan güzel. Attığın yerde bile max 294 watt çekmiş. Ki GTX 1080 Ti nere RX VEGA 64 nere. GTX 1080 Ti tokatlar tüm RX VEGA kartları. AMD'de gtx 1080 ti rakibi yok. RX VEGA 64'te gtx 1080 nin rakibidir.

ben vegadan bahsetmedim beklediğimize değmedi çöp ama nvidia kartlar sandığın kadar masum değil onu diyorum

• Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    Oldukça basit, kartların tek başına satış fiyatı;

Vega 56; 399 dolar

Vega 64; 499 dolar

Vega 64 su soğutma ; 599 dolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vega 56 ya bakabilirim, sonuçta elimde FreeSync monitör mevcut. AMD kartlarının ilerleyen zamanda daha iyi performans verdiğini düşünürsek kötü bir tercih olmayacaktır hali hazırda 1070 den daha ucuz olacaktır. Vega 64 e gelirsek olmamış. Vega 56 için HBM yerine GDDR5 kullanıp 320 dolar civarına verselerdi çok güzel sweetspot olurdu.

• Hatırlarmısınız 290x çıktığında ne kadar kötü bir karttı bazısının deyimiyle çöp bir karttı ısınıyordu perfomansı yeterli değildi?

şimdi sıfır özel soğutma 290x veya revizesi 390x e (segmentinde) kim hayır derki ? hala güncel bir kart..

Bence Vega da öyle olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 31 Temmuz 2017; 19:38:35 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Çöp bir mimari. Özellikle TDP değerleri inanılmaz yüksek. Allahtan o sızıntılardaki gibi 375 WATT değil. AMD neyi amaçlıyor bir türlü anlamadım. Gelmişler kartları Fury X ile kıyaslıyorsun. Doom ne alaka abi. Doom'da zaten RX 580 bile GTX 1080'e kafa tutuyor.

Rakibin var senin = Nvidia. Rakip 180 Watt ile veriyor sana o performansı. Sen gelmişsin 300 Watt'lara. Yeminle HBM 2 belleklere yazık. Nvidia'da olacaktı ki o bellekler. Adamlar GTX 1080 Ti performansını 150 Watt'a düşürürdü.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1080-ti,4972-6.html hocam iyi misin yük altında 1080 ti 300 wattı geçiyor bile

Hocam kafan güzel. Attığın yerde bile max 294 watt çekmiş. Ki GTX 1080 Ti nere RX VEGA 64 nere. GTX 1080 Ti tokatlar tüm RX VEGA kartları. AMD'de gtx 1080 ti rakibi yok. RX VEGA 64'te gtx 1080 nin rakibidir.

ben vegadan bahsetmedim beklediğimize değmedi çöp ama nvidia kartlar sandığın kadar masum değil onu diyorum

Neden masum değil ? Biraz açıklar mısın ? Bilmediğim bir şey olabilir ?

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    O zaman standart vega 64 ve limited edition 64 ikisi de 499 dolar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 31 Temmuz 2017; 19:46:50 >
  • yanında güç kaynağını bundle yapıp satarlar artık 350W nedir

• stok sıkıntısı çekmese bari, amd önlemini almıştır umarım
  • Bune ya millet performansı bırakıp watt değeriyle kafayı bozmuş. Allah akıl fikir versin

Daha ortada oyun testleri bile yok

• rambetiko R kullanıcısına yanıt
    Sen teknolojiyi çok yanlış anlamışın

• Fiyat biraz yüksek gibi ama yakında indirim olur bundle ile de biraz daha alınası bir hal alırsa olabilir kimse almazsa madenciler alır denmiş herhalde fiyat pek olmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

Fiyat biraz yüksek gibi ama yakında indirim olur bundle ile de biraz daha alınası bir hal alırsa olabilir kimse almazsa madenciler alır denmiş herhalde fiyat pek olmamış

Kardeşim, korkarım indirim olmayacak gibi bu ekran kartı kıtlığında, geçen hafta abd merkez bankası madencilik hakkında düzenleme getirdi kısaca resmi olarak kabul ettisayılır bu da bitcoin VS. Re fiyatlarını coşmasına epey katkı sağlayacak, demedi demeyin madencilik yüzünden sıfır aldığınız bir kartı daha yüksek fiyattan satma olasılığı doğdu...

• daha piyasaya sürülmemiş testleri ortaya çıkmamış kartı hemen kötüleyin zaten. Bunları kötüleyenlerde rx460 veya 1050ti almaya gücü yetmeyen liselilerle, en son kartı pahalı fiyattan alıp yeni kart çıkmasını kıskananlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Kartlar tek satılmıyor sanırım. Radeon pack şeklinde satılıyor. Red pack 500 dolar hava soğutma Vega64 var mesela. Bunu alınca Samsung Freesync monitörlerde 200 dolar veya Ryzen cpu-mobo konvoyunda 100 dolar indiriminiz oluyor. AMD kartları tek tek satmak yerine böyle satmasının nedenini de şöyle açıklamış, kartların minerlara değil oyunculara gitmesini istiyorlarmış. Sıfırdan sistem kuracaksan bu radeon packler mantıklı ama benim gibi sadece kartı almak isteyenler fazladan para ödemek durumunda bu minerlar yüzünden. Vega56 radeon packsiz 400 yerine 300 dolar olsaydı müthiş olurdu.

aslında çok önemli bilgiler vermişsin ama forum gene hiç farkına varmamış

İnsanlar genelde işin magazin kısmıyla ilgileniyor, burada konuşan çoğu insan almayı bile düşünmediği bir ürün hakkında konuşuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Oldukça basit, kartların tek başına satış fiyatı;

Vega 56; 399 dolar

Vega 64; 499 dolar

Vega 64 su soğutma ; 599 dolar

Limited edition 599$.

Su soğutma 699$.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.