Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
505.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Kesinlikle öyle yapmak lazım. Ben sırf ne olacağı belli olmadığından risk alarak biraz sorunlu bir model olan Sapphire rx580 Pulse aldım ikinci el. Tek amacım ne olacağının belli olmaması ve alabileceğim kartların 0 olmasına rağmen ray tracing desteği vermemesi ve giriş seviye kartlar olmasıydı. Hedefim bu kartın beni biraz idare etmesi ve önümü görmekti. Biraz maliyet azaltarak böyle bir kart aldım. Hala olaya tarafsız bakıyorum ve bu sürücü, Wattman sorunlarını çözmeden AMD'nin oyuna tam olarak giremeyeceğini söylüyorum. Umarım son kullanıcı olarak dediğiniz gibi hepimizi sevindirecek ve mutlu edecek haberler gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KurtBeğ -- 29 Ekim 2020; 14:6:50 >
  • KurtBeğ kullanıcısına yanıt

Hocam açıkçası Türkiye’de paranın konuştuğu bir düzen var. Bir yabancı donanım kanallarına bakıyorum bir bizimkilere aradaki fark çok fazla. Konuşma tarzı cümle seçimleri kartın iyi ve kötü özelliklerinin belirtilmesi. Yabancı kanallarla Türk kanalları karşılaştırmak bile baya hakaret adamlara. Ne yazık ki Türk kanallar sponsor ne derse papağan gibi onu tekrarlıyorlar. Mesut Çevik en göze batanı sadece. Ki açıkçası kendisini rezil ediyor ama pekte umrunda olduğunu düşünmüyorum nvidia hakettiğini veriyordur nasılsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • relling R kullanıcısına yanıt

Neyse hocam, bir ara ''AMD Radeon Geri Mi Döndü?'' diye bir video da atar kendi kanalına izlenme almak için. O zaman bir de oradaki düşüncelerine bakıp yorumlarız. :D

• Sözde Amd kullanıp Nvidia savunuculuğu yapan şahsiyet. :) RT yapan chip vardı taa o zamanlar diyorum, 20 sene önce, teknoloji yeni değil diyorum, kapiş? Sen bunu al istersen oyunlara uygula, istersen chipini

anahtarlık yap.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
  • Lansmanda 35 tane oyun yazıyordu hangi oyunlara Ray Tracing gelecek acaba sadece 5 tane oyun gösterildi. Nvidia'nın Ray Tracing ve DLSS destekli oyunlarında Ray Tracing veya DLSS alternatifi özelliğini kullanabilecek miyiz?

• 3 Kart için tflops başına verilen doları hesaplarsak;

6900xt (23.04)-999 --- 43,35

6800xt (20.74)-649 --- 31,29

6800 (16.17)-579 --- 35,80

6800xt 6900xt ye göre %38 fp de daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 29 Ekim 2020; 14:35:10 >
  • Skywalkerx kullanıcısına yanıt

seneye artık. 6aydan önce piyasaya düşmez. 5600xt yeni çıktı neredeyse.

• adamın1i kullanıcısına yanıt

Bu üç kart birbirine çok yakın olduğu için fark etmez pek. Siz kullandığınız programların AMD ve Nvidia'dan hangisinde daha iyi çalıştığına bakın.

• Gold Man kullanıcısına yanıt

Oyun için ise 500 dolar fiyat farkına 6900xt alınır da o da gereksiz. 6800xt daha mantıklı. çünkü ikisi birbirine çok yakın. %4-6 falan fark aralarında. 3090 oyun için alınmaz.

• Amd uzun aradan sonra şaşırttı. Ryzen ekibinin Gpu tarafına da destek vermesi olayın seyrini değiştirmiş. Dlss teknolojisine kafayı takmasam Nvidia yerine Amd alırdım. Umarım yazılım konusunda da yıllardır beklenilen o açığı da, Amd bu dönemde kapatır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woryx

Bu mesaj silindi.

Bi' bitmediniz...

*Bu kişi bugün üye olmuş ve para kazanma/dolandırma amaçlı yönlendirme usulü link paylaşımı yapıyor. Lütfen dikkat edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 29 Ekim 2020; 15:25:12 >
  • HaciTTOR kullanıcısına yanıt

DLSS takacak durum yok hocam atıyorum, biri dlss ile 80fps veriyor öteki dlss olmadan 85 veriyorsa zaten önde demektir.

özellikle 2k ve 4k da da taa oldukça başarılı çalışıyor.

• Şöyle bir karşılaştırma yaparsak amd'nin kartları için.

6900xt+rage mode+sam vs 6800xt

bf v: 122-113 +%8

B3: 73-63 +%13

Cod MW: 102-91 +%12

Div. 2: 81-74 +%10

Doom e.:150-138 +%9

Fh4: 169-138 +%9

Gow 5: 92-78 +%17

Re3: 129-117 +%11

Tomb raider: 96-88 +%9

Young blood: 160-142 +%12.5

Böyle bakınca 6900xt'nin değelerinde sorun var gibi. Zaten kafadan %11 fazladan cu var. Üzerine sam ve rage mode ile bu kadar fark olması garip. Bu oyuncaklar olmasa ne olacaktı? %4-5 fark mı?

6800xt alıp sam+rage mode açarak zaten kabaca bir 6900xt performansı alınır hani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 29 Ekim 2020; 15:34:34 >
  • Döviz bazlı fiyatları ne kadar güzel duruyor. Umarım gelecekte birgün bizim para birimimizde de aynı durur.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.