Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil3 Android
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Acaba 1440p filmic smaa 2taa açık warzone oyununda, plunder maçında kaç fps alıyorsunuz? Bir de mümkünse rdr 2, tomb raider, gta, world war z, bunlardan olanların benchmark sonuçlarını verir misiniz?

Ryzen 3600 ve rx 6800xt enterasan bir ikili, sonuçlara göre ben de ryzen 3600 ve rtx 3070’den 6800xt’ye geçebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metalchesh M kullanıcısına yanıt

2.el bölümünde vardı 7.5 a 6800 X

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA06FE1EE

3080 le fena darboğaz yedim 2 k da bile , genelde %80 lerde gpu , ileriki dönemde kartı 3070 veya 6800 ile takaslarım muhtemelen , işlemci anakart upgrade etmek şu dönemde Baya zorlar beni,https://www.youtube.com/watch?v=f6lc2CsCP4k&feature=share rtx performansı gayet iyi de darboğaz olayı bozuyor , 6800 xt taksam muhtemelen onda da darboğaz yerim , 3070 almaya değicek bir kart değil o yüzden güzel bir 6800 idare eder beni herhalde 2 k da

Ben yazdım bunu üst taraflarda 2k için en iyi Kart 6800 dür

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Rtx 3080 i ezip geçen onu yok eden bir karttan bahsediyoruz. 3080 e tanıtım sırasında ağzının suları akan 10-12.000 tl basıp geçen 500-550w bios modlarla uğraşan 3 ayrı kablo çekmek lazım diyen ki doğrudur en iyi oc başarımı için ama sonuçta bu şekilde gezen o dev kitleyi gördükten sonra şu mucizevi hızlarda oc potansiyeli olan 16gb kart için 7500tl bu ekran kartı kıtlığında normal fiyat.. Ha tabi msrp hesaplarına ve Türkiyede ki alım gücüne bakarsan çok pahalı o da ayrı maalesef. 4 ay önce bunun yavrusundan çok daha güçsüz 2080ti lere 10.000 tl civarı paralar veriliyordu bunuda unutmamak lazım.

İşte benim. 2 k da 6800 için anlatmaya çalıştığım in özeti

Tespit gibi tespit

• bosgezenadam B kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullan, FPS'en bol olsun ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoSebo -- 29 Kasım 2020; 7:41:50 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Her hafta görüş değiştiriyorsun rüzgar ne yöne eserse mi😅 yanlış anlama da taze daha şimdi girdim ilk defa godfalla , şuradaki 2 k fps ini 4 k da alıyorum ben😂(gigabyte 3080 ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA06FE1EE -- 29 Kasım 2020; 8:12:57 >
  • Oyna oyna güzel güzel güzel oyna hayırlı olsun.. Nvidia önden yarım kartları çıkarttı 8-10gb büyük ihtimal super veya ti ler 16-20gb gelecek aldığınla kalacaksın yarım kart olmuş olacak bu ilk çıkanlar oyna oyna güzel oyna.AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Bu arada ben bu kartları bekliyordum zaten herkes de biliyor.. Son gün videocardz dikkat sinyali verince biz de verdik. Yoksa beklediğim kartlar bu seriydi 6800/6900xt serisiydi herkes de biliyor.

Kimsenin iyi kart gelmesinden 3080 i falan geçmesinden umudu yokken bende vardı hatta öyle söyleyeyim sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 29 Kasım 2020; 10:2:3 >
  • CrowRider kullanıcısına yanıt

Kraldan çok kralcılar vardı amd yapamaz amd edemez.. Amd nvidia ya ile yarışacak kart çıkartamaz imkansız olamaz mümkün değilciler vardı nerdeler nerdeler?? Soğan donanımcısı diyorum ben onlara aylarca söyledik bak 7nm geliyor bak şöyle 80cu bilmem ne.. En fazla 2080ti ye rakip olur diyen soğan donanımcısı bir kitle vardı nerdeler? Amd yi küçümseyen kendini nvidianın arkasına saklayıp onunla dev aynasında gören kitle nerde? Akşama kadar burda ahkam kesen çok bilmiş kitle nerde?AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Ama ray ta x de daha yavaştan başka ellerinde oyuncak kalmadı oda dlss ile ağaçları sulu boya gibi yapıyormuş watch dogsda falan rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 29 Kasım 2020; 10:14:35 >
  • quote:

Her hafta görüş değiştiriyorsun rüzgar ne yöne eserse mi😅 yanlış anlama da taze daha şimdi girdim ilk defa godfalla , şuradaki 2 k fps ini 4 k da alıyorum ben😂(gigabyte 3080 ile)

Çünkü 12.000 Lik 3080 in 2k da 7000 Lik 6800 den tokat yiyor o yüzden 4 k FPS 2k ile aynı 2k da 6800 mükemmel seçim o yüzden

• AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]
    Dostum imzanda m.2 yi gb yazmışsın. Tb olması gerekiyor gibi geldi bana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seko.tr

Dostum imzanda m.2 yi gb yazmışsın. Tb olması gerekiyor gibi geldi bana :)

Doğru TB ;)

bunu üşenmeden kaydedip senin için upload ettim. sistemde %10 %15 civarı darboğaz var işlemci kaynaklı. totalin üstüne +15 fps eklenebilir güçlü bir işlemci ile. 6800 bile geçiyor dediğin 2 k da youtube testlerine de baktım gördüğüm en yüksek değerler 105 110 fps oluyor. 12 bine değil ayrıca 8 bine aldım ben kartı, fiyat yönüylede vuramazsın çünkü referans tasarım 6800ün 7500 civarından gidiyor ortalama... rtx ve dlss performasını karıştırmıyorum bile işin içine. ha böyle savunuyor gibi görünsemde savunduğum bir kısım yok . sadece kulaktan dolma 2 tane test videosu görüp gaza gelenler için birşeyler göstermek istedim. zaten ekonemik anlamda bir kaç ay sonraki dönemde 6800 bana yeterli olur o karta geçerim muhtemelen. fanboyluk her zaman herkese zararlıdır derim :)

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Al bitane 6800 xt 9000 bine de gözlerimiz şenlensin görelim nasılmış performansı canlı canlı video test isterim ama. Amd daha beter çıktı 650 dolarlık kart 8-9 bin şaka gibi , neyse ordan bir Asus msi modelleri gelsin burada herkes daha fazla sövmeye başlıcak😂
  • Almak zorunluluğu mu var? Almayın düşsün fiyatlar alırsak destek oluyoruz bu fiyatları çekmelerine bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 29 Kasım 2020; 14:13:18 >
  • quote:

bunu üşenmeden kaydedip senin için upload ettim. sistemde %10 %15 civarı darboğaz var işlemci kaynaklı. totalin üstüne +15 fps eklenebilir güçlü bir işlemci ile. 6800 bile geçiyor dediğin 2 k da youtube testlerine de baktım gördüğüm en yüksek değerler 105 110 fps oluyor. 12 bine değil ayrıca 8 bine aldım ben kartı, fiyat yönüylede vuramazsın çünkü referans tasarım 6800ün 7500 civarından gidiyor ortalama... rtx ve dlss performasını karıştırmıyorum bile işin içine. ha böyle savunuyor gibi görünsemde savunduğum bir kısım yok . sadece kulaktan dolma 2 tane test videosu görüp gaza gelenler için birşeyler göstermek istedim. zaten ekonemik anlamda bir kaç ay sonraki dönemde 6800 bana yeterli olur o karta geçerim muhtemelen. fanboyluk her zaman herkese zararlıdır derim :)

Hayırlı olsun.. evet fanboyluk zararlıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrowRider -- 29 Kasım 2020; 14:35:48 >

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

XT yok ama :( Düz 6800 var. 6900'e almadık, şimdi 7500 vermeye değmez.

Bu arada ekşisözlükte başlığımız debe'ye üçüncü sıradan girdi ve bayağı gündem oldu.

Mücadeleye devam :)

https://eksisozluk.com/28-kasim-2020-fahis-ekran-karti-fiyatlari-rezaleti--6747743

Aynen aşağıda 2 k da düz 6800 3080 i Tokat manyağı yapıyor diyen elemana söyle sen onu, kullanıcı testi görmek isteriz böyle algı şeyleri boş geliyor , aç YouTube git istediğin testi izle o videoda , gel bana ben sana darboğazlı istediğin çözünürlükte çekeyim beraber kıyaslayalım. + 4 k da sabit 75 80 fps alıyorum ben o fotoğraf 60 🥺 edit fotoğraf düz kemiksiz 2k fps değeri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA06FE1EE -- 29 Kasım 2020; 15:12:42 >

• Artık 10 bin lira psikolojik sınırına geldik bence, fiyat düşse de yüksek olacaktır, 3060ti bile geçtiğmiz nesil fiyatlarını mumla aratır, tabii görmek lazım her alanda fiyatlar arttı hatta 6 ay içinde bile çok şey değişti, bunun en çok yansıması ev araba teknoloji gibi sürekli müşteri potansiyelli alanlara yansıdı haliyle, gg wp

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metalchesh M kullanıcısına yanıt

Bu fiyat politikası şuanda sadece bizde değil hemen her yerde aynı yalnız hocam , stoga çıkan kartlar ilk ciktiklari fiyattan çıkmıyor ki gördüğüm kadarıyla, bu dediğim gibi arz talep oranıyla da ilgili.

RTX2000 sahibi olup kartını değiştirmeyeceklerin yüzünü güldüren bir durum var AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.