Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
506.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: Harmonyt

Benim gibi rekabetçi oynayanlar için Warzone'da bir oynanış videosu yükledim. Geniş kapsamlı bir video değil sadece genel olarak rekabetçi ayarlarda ne kadar performans verdiğini göstermek. Umarım ilgilenen arkadaşlara bilgi verici düzeyde bir video yüklemişimdir.

Hocam size zahmet birde tüm ayarları kökleyip ortalama kaç fps aldığınızı paylaşır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

4x8 xmp sonucu ile 2x8 subtime sonucu horizon zero dawn 1440p 2fps kazanım sağladık. 16gb ram'den olduk.

Bu da testin ilk 1.5dk'sı sensör dökümü;

84 Dereceleri görmesi biraz kötü tabii 2700 küsür mhz. Ancak fanlar maximum kaç devirde dönüyor? Yani oradaki 800 rpm % kaçı oluyor?

• bosgezenadam B kullanıcısına yanıt

Hot spot temp gpu'nun sıcaklığı değil. Gpu sıcaklığı yanındaki sutunda. Aynı şekilde fan devri yanında bulunan sutun yine %kaç olduğunu gösteriyor.

%100 fan hızında 2900rpm civarı dönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 26 Kasım 2020; 4:17:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim uyku haliyle bakınca küçücük yazılara böyle oluyor :D Yine uzay kurulum +4 fan mı yoksa kasa içi değerler mi peki hocam?

• bosgezenadam B kullanıcısına yanıt

Uzay kurulum ve ek fan yok. Fan devri auto'da.

4k'da güç tüketimi 300w'a kadar çıkıyor ve fan devirleri 1300-1450rpm arasında değişiyor.

Genel olarak xmp dual rank'tan(4x8) single rank(2x8) +sub timing'e geçince 4k fpsleri 2-3 azaldı. 2k fpsleri 2-3 artış gösterdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 26 Kasım 2020; 4:46:45 >
  • Youtube da bütün ayarlar açık şekilde birçok test bulabilirsiniz. Ben rekabetçi ayarlar ile bulunmadığından paylaşmak istedim. Bu tarz rekabet içeren oyunlarda ayarları yükseltmenin hiçbir yararı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bosgezenadam

Hocam size zahmet birde tüm ayarları kökleyip ortalama kaç fps aldığınızı paylaşır mısınız?

Alıntıları Göster

Hocam ben tüm ayarlar full 140-180 arası alıyorum atladığım bölgeye göre değişiyor. Downtown ortalama 150.

• Arkadaşlar 6800 referans almaya karar verdim fiyatları şuan 900 Dolar civarı 580 dolarlık kart bu... Sizce alayım mı fiyatlar düşer mi düşerse ne kadar düşer makul alım yeri neresi 5800 6500 arası diye düşünüyorum ama..

550 dolarlık AMD 5900x 5500 liraya satıldı sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrowRider -- 26 Kasım 2020; 9:0:59 >
  • CrowRider kullanıcısına yanıt

Fiyatlar bir süre düşmez. avrupa kırılıyor kartsızlıktanAMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

Fiyatlar bir süre düşmez. avrupa kırılıyor kartsızlıktan 

Aralık 15 ine kadar düşmez mi

Referans 6800 hakkı max 6k hocam ama o fiyata bulabilir miyiz ? Biraz zor gibi.

• Noctua, be quite veya scythe fanlari gayet sessiz fakat min fiyatlari 200+ bandindan basliyor veya turkiye'de zor bulunuyor.

Bu sebeple onlara benzer performans veren Arctic P serisi f/p urunu oluyor, 3 markaya gore. Duz P modellerden kacinin PWM olan modellerini tercih edin. Bionic serisinin rpm'i daha yuksektir bu sebeple ses degeri biraz daha fazla oluyor.

Yani bence Türkiye şu an bu kartla ilgilenen adama düşen kart sayısı olarak dünya liderliğine oynar. Durumumuz iyi yani. Avrupa ve Amerikada çok çok az kart var. Adamlar test için AIB kart yollamamıs daha ne olsun.

Mesela simdi 3080 sinyali geldi

https://www.amazon.de/dp/B08K3PDL9K?tag=recursiveg0d3-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

946 euro idi, Buna shipping eklenicek tahminen 100 euro kadar. satıcı amazon. bassaydım vergi ile 10bin tl. Sadece Türkiyede fiyatlar yüksek sananlar yanılıyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 26 Kasım 2020; 9:34:31 >

• 2k için 6800 yeterli düşünüyorum sizce?

• 6800 şuan sinerji de 7000 aldım gitti Yeter artık benim kumarim burda biter
    6800 XT fazla güç tüketiyoruz gerek yok 7800 ile degustircem zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrowRider -- 26 Kasım 2020; 10:8:48 >

bi 500 lira daha inse ah bee :(

• quote:

Orijinalden alıntı: imfatalty

bi 500 lira daha inse ah bee :(

Valla hocam ayını kafada idim ama inmez çıkarsa bu seferde üzülürüm

Hayırlı olsun hocam, benimde limitim 5000 di 5500 oldu derken 6500 yaptık daha üstü evliliğimi bitirir :):):)

• 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.