Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
506.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş
    Valla hocam benim kart xt. Valhalla 2k her şey en üst ayarlarda veya açık dediğim gibi. Üstelik benim işlemci düz 3600. Cpu kullanımı %45 55arasında hep. Gpu %99 98. Darboğaz takılma yok. Radeon ayarları da önceki mesajımda resimdeki gibi. Bence tereddüt etmeyin 2k kullanacaksanız. Ben de ileride upgrade edeceğim en azından 5600x'e ama bu şekilde de üzmez gibi görünüyor.
  • 5600x düz 6800 kombosu olan bir arkadaş özelden yazabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka oyun açmadım tabii bu oyunu beklediğim için aylardır 😅 ama death stranding de denerim bir ara, indiriyorum şu an.
  • 2 saatlik Apex legends ve Pubg ultra 2k ayarlarda

360R MSİ sıvı soğutma

Amd 5900x 68

Xfx 6800xt sıcaklık 77 derece

Kasa içi Tsensörün ölçtüğü sıcaklık 46 derece

Kasamda 1 tane egzos fan var, bu nedenle 2 tane daha egzos fan takmak şart. En azından sıcaklıklar için bir fikir verebilir almak isteyenlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: uchanmimar

Başka oyun açmadım tabii bu oyunu beklediğim için aylardır 😅 ama death stranding de denerim bir ara, indiriyorum şu an.

Denedikçe bildirirseniz sevinirim hocam. Bende 6800 xt alırım olmadı.

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt

Ses kişiden kişiye göre değişir. Herkesin duyma eşiği farklıdır. Noctua u14s vs noctua u12s fanlarını kullandım. Performans yönünden birşey demiyorum, ama sesliler. Noctuanın tüm fanlarında göbek tıkırtı sesi var zaten.

Sessizlik benim göbek adım gibi birşey. Emin olun çok fan geldi geçti elimden. Eğer tamamen sessizlik diyorsanız be quiet silent wings 3.

Benim psikopat bir tarafım vardır. Fanı alırım kasaya bağlamadan bir çalıştırırım.Fanın göbeğine kulağımı dayarım. Tıkırtı geliyor ise o fanı kasaya sokmam.

Sessizlik konusunda önerebileceğim fanlar:

1) Be quiet Silent Wings 3: Premium bir fandır. Gerek hava üflemesi gerekse motor ömrü bakımdan çoğu fandan öndedir. Sessizdir

2) Akasa viper 12 ve 14 sarı kanatlı. Bu fanda göbek sesi yoktur. Ancak fan kanat yapısından dolayı 1200 rpm de uğultu yapar.

3) Thermalright TY-147 : Bu çok performanslı ve sessiz bir fandır. 12 cm lik yuvaya oturur. Eski bir fandır artık bulunmaz.

4) Noise Blocker NB eloop: Sessizdir. Göbek sesi yoktur. Ama hava akımı çok zayıfdır.

5) Artic f12 ve f14. Pwm olan modeli sessizdir. Çok az göbek sesi vardır. Performanslıdır. Hava akımı iyidir. Ucuz idi bir zamanlar. Yani Fp ürünüdür. Ama şimdi TR deki fiyatı 110 TL olmuş.AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] Ben bir zamanlar tanesi 20 TL den 5 adet alıp kullanmıştım. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

6) Scythe Kaze Flex 120 PWM Fan : Bu fanda çok sessiz. Mugen 5 soğutucumda var. Çok kulak dayadımAMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] Ama bir şey duyamadım.Piyasada zor bulursunuz. Yurtdışından getirtmek zorundasınız.

Noctua, corsair,phanteks,coolermaster fanlar hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bu üç markanın bazı modellerini kullandım. Beğenmedim.

Ucuz çin malı fanları zaten yazmama gerek yok. Tamamen boş yere israf.

Su zamanda fanlarda görsellik moda olduğu için kimse kaliteye bakmıyor. Ses varmış yokmuş çok önemli değil.

Şimdiye kadar kullanığım fanların bir kısmını yazdım arkadaşlar. Ama içlerinde en kalitelisi be quiet silent wings 3 tür.

Fan bir zevk işidir. Kimisi sessizliğe önem verir, kimisi görselliğe önem verir, kimisi marka fanatikliği yapar,kimisi için fan olmuş olmamış çok da önemli değildir.

• MetronoM M kullanıcısına yanıt

Sıvı soğutma yukarı takılıyorsa, onu egzos olarak kullanabilirsiniz.

• XFX RX6000 serisi iyi satacak anlaşıldı.

https://www.incehesap.com/ekran-karti-fiyatlari/ozellik-53690/sayfa-2//

Nvidia'da Palit :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Kasım 2020; 0:58:45 >
  • Aerospace kullanıcısına yanıt
    O durumda da ısınan havayı radyatöre aktarıyor bu nedenle önde konumlandırdım.

2 tane 14 cmfan siparişi verdim bakalım.
  • Çıta yükseldi derken fiyatlar da feci yükselmiş AIB kartlarda. 6800XT için Nitro, Red Devil vs. kartlar MSRP 770-820 USD gibi fiyatlar ile çıkış yaptı. Referans tasarım üzerine çok fazla fark var. Bir de az bulunma durumu eklenince bu kartların TR fiyatları 9-10K olur. Referans kartı 7500TL'ye alanlar çok doğru yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 26 Kasım 2020; 1:12:2 >
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt

2 dakikalık iş, hem cpu, hem ekran kartını 5-10 dk stres teste sokun, değeri not alın, bir süre sonra ters çevirip farka bakın. Ekran kartı serinler, cpu sıcaklık artışı olur mu acaba :) Siz zaten fan almışsınız, o şekilde daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

2 dakikalık iş, hem cpu, hem ekran kartını 5-10 dk stres teste sokun, değeri not alın, bir süre sonra ters çevirip farka bakın. Ekran kartı serinler, cpu sıcaklık artışı olur mu acaba :) Siz zaten fan almışsınız, o şekilde daha iyi.

Elbette öyle ama ne gerek var en azından oyundaki günlük kullanımına baktım :)

İnceleme yapmıyoruz sonuçta tecrübelerimizi aktarıyoruz. Günlük güncel kullanımda bu şekilde seyrediyor. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Tamam güzel kart çalışıyor iyi iş yapıyor da uzun süreli kullanımda ne gibi sorunlar baş gösterecek birde bu şekilde bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 26 Kasım 2020; 1:48:47 >

• 900€dan listelemisler red devil Limited Edition modelini ama bilemedim. takibe alayim hemen

https://www.pccomponentes.com/powercolor-amd-radeon-rx-6800xt-red-devil-limited-edition-16gb-gddr6

• quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

900€dan listelemisler red devil Limited Edition modelini ama bilemedim. takibe alayim hemen

https://www.pccomponentes.com/powercolor-amd-radeon-rx-6800xt-red-devil-limited-edition-16gb-gddr6

Bunun kdv ve gönderim masrafları dahil olunca kaça gelecek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: bosgezenadam

Bunun kdv ve gönderim masrafları dahil olunca kaça gelecek ki.

Alıntıları Göster

20€ civari gonderim ucreti vardi. Fiyatlara kdv dahil. Yani toplam 920€. Turkiye icin ne olur bilemem. Ben turkiyede degilim.

• Benim gibi rekabetçi oynayanlar için Warzone'da bir oynanış videosu yükledim. Geniş kapsamlı bir video değil sadece genel olarak rekabetçi ayarlarda ne kadar performans verdiğini göstermek. Umarım ilgilenen arkadaşlara bilgi verici düzeyde bir video yüklemişimdir.

• 4x8 xmp sonucu ile 2x8 subtime sonucu horizon zero dawn 1440p 2fps kazanım sağladık. 16gb ram'den olduk.

Bu da testin ilk 1.5dk'sı sensör dökümü;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 26 Kasım 2020; 4:4:19 >

• 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.