Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Hocam aslında bende gayet beğendim PSU'yu sadece projedeki programlarla bazen 1 hafta aşırı sistemin açık kalması gerekebiliyor.

Bu yüke girdiğinde sıkıntı yaratır mı ondan emin olamıyorum.

Ama şuana kadar yaptığım testlerde bir sıkıntı yaratmadı.

Sadece bugün ekran kartının güç girişindeki led yanıp pc kapanmıştı. Yan paneli açıp kabloları iyice kontrol ettim. Sonra bir sorun olmadı.

Bugün aralıksız 4 5 saat oyun oynadım.

Özellikle bir kaç gündür Metro 2033 Redux ile sorun yaşıyordum. Oyundan atıyordu. Sonra sonunun Physx ile alakalı olduğunu fark ettim. Kapatınca sorun çıkartmadı.

Oyun sırasında da kart 2400MHz çalışırken 120 W civarına anca çıkıyordu.

Sıcaklık 55-60 arasında fanlar ise 1600 RPM civarında çalışıyordu. 50'nin altına düştüğünde fan RPM 0 lara kadar düşüyordu hatta oyun sırasında.

• Yoizhik kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Miningde kullanıyorum şu an 6800 ve 6800XT merc'leri, fan ayarını elle ayarladım hocam 60 dereceyi geçmiyor kartlar. Gerçekten güzel yapılmış.

Ama diğer kartlarla karşılaştırılması nasıl onu bilemediğim için sordum.

%42-43 fan ayarıyla miningde 54 dereceyi geçmiyor 🤔 kasa yan kapağını kapayınca 2 derece yükseliyor.

Core clock 2584 mhz

Vram 2088 mhz

1,100v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 7 Mart 2021; 11:36:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

%42-43 fan ayarıyla miningde 54 dereceyi geçmiyor 🤔 kasa yan kapağını kapayınca 2 derece yükseliyor.

Core clock 2584 mhz

Vram 2088 mhz

1,100v

Alıntıları Göster

Bu değerlerde kazma hızınız nedir hocam ?

• @-erna- linkteki sürüm benim pcyi pek sevmedi, betaya devam ediyorum.

• DeGetBe kullanıcısına yanıt

yoo aynı durum bunda da var, size verdiğim linkteki kırmızıyla işaretlenmiş alana bakarsanız, verdiğiniz linktede aynı yerde termal pad kullanmamışlar.

Edit: Ayrıca Strix 3080-3090 aynı soğutma bloğunu kullanıyor, 3070'i bilmiyorum bakmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 7 Mart 2021; 14:10:24 >
  • Solid State Disk kullanıcısına yanıt

Ortalama 60-61

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    İsmail hocam bende anlamadım haddimizi ve seviyeyi bozmadan yorum yapıyorduk baktım mesajlar silinmiş üyeler cezalandırılmış.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt

Ne coil whine ne de ısınma sorunu ile karşılaştım. Bakalım ilerde durum neyi gösterir. İncelemede termal kamera raporunda aşırı sıcak bir durumda oluşmamış.

• referans tasarım alınır mı arakadaşlar. ?

• amazon.it hala tarih girmedi red devile bakalım ne zaman tarih verecekler veya ne zaman :)

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

referans tasarım alınır mı arakadaşlar. ?

xfx 6800xt ref kullandım şimdi de xfx ref 6900xt kullanıyorum. Hatta bir çok AİB karttan çok daha güzel görünüyor bence.

2k ayarlarda call of duty cold war, 5900x işlemci ile SAM açık GPU time ve CPU time gecikme değerlerine dikkat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 8 Mart 2021; 11:22:30 >

• 6700 xt ön sipariş verdik çok şükür. inşallah sıkıntısız gelir.

• Omara kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, inşallah zamanında, sıkıntısız gelir

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.