Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
506.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caseymert -- 4 Mart 2021; 3:4:24 >
  • caseymert kullanıcısına yanıt

Kapatıp deneyin belki sorun ondan kaynaklı olabilir. RAM markaları nedir.

• OssiiE kullanıcısına yanıt

birde saf driver kurulumu yapın, adrenalin olmadan, afterburner ile de fan vs ayarlar çekebilirsiniz. Adrenalin bişeylerin içine ediyor anlamadım bende. Ddu ile güvenli modda silip recommended sürüm kurun adrenalinsiz, öyle sorun kalmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Burda birisi 750w bronz psunun yetmediğini ayni sorunu psu değişimi ile çözdüğünü yazmış. Sizin psu dan güç kablolarıni iki ayrı hat olarak çekmeyi deneyin. Birde anakart biosunu cmos clear yapıp xmp kapali default deneyin.

https://www.reddit.com/r/AMDHelp/comments/l182tt/6800_xt_crashing_on_warzone/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

Baktiniz düzelmiyor farkli ram ile veya psu ile deneme sansiniz yoksa güvenli modda silinerek bir önceki drivera dönmekte çare olmuyorsa servisle iletisim kurun.

Birde oyunu komple silip baştan kurdum düzeldi diyenler var siz mutlaka bunuda denemeye çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 1 Mart 2021; 5:13:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: By_ChatLaK35

5600x 6800xt ekran kartım var yeni aldım kartı fakat oyunlarda bazen sistem kendini resetliyor wattman hatası mı var yine bu serilerde anlamadım :( Oyundayden 2 saat sonra sistem reset atıyo bilgisayar tekrar başlıyor napmam lazım ?

Bu sorun bios ile alakalı olabilir ve işlemci ile alakalı muhtemelen. Amd işlemci chipset driverını en son çıkana güncelleyin, biosu da aynı şekilde ve windows güncellemesini de yapın. Yine yaparsa bu reset'i aşağıdaki voltaj ayarlarlarını bios üzerinden manuel olarak yapın.

VDDCR SOC VOLTAGE 1.1V

VDDG CCD VOLTAGE CONTROL 0.900V

VDDG IOD VOLTAGE CONTROL 0.950V

Bu ayarları yaparsanız birdaha reset atmaz.

Birde ram veya işlemci oc yaptınız mı? veya xmp açık mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 1 Mart 2021; 11:5:11 >
  • 6800 düz model ile tam yükte güç tüketiminiz nedir ? Benim kart 180w geçmedi.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 2 Mart 2021; 10:32:55 >
  • XFX Merc 6900XT kullanıyorum.

2500-2400 MHz / 2100 Memory (1.100 V) çalıştırıyorum

TimeSpy veya OCCT testlerinde her hangi bir sorun yaşamamaktayım. OCCT testini 5 DK yaptım 0 error.

Metro 2033 oynarken, direk oyundan atıyor. Sorunu çözemedim. PSU güç değerlerine baktım. Sistem taş çatlasa 700W anca çekiyor. 750W 80+GOLD psu kullanmaktayım.

RTX3070 den geçerken Güvenli modda DDU ile sildim nvidia driverini.

Aklıma gelenleri denedim. Sizin bir öneriniz olur mu ?

@REDSTONE

@Timeguard

• Uefi moda alınmış bios ile windows 2004 sürümüne format atmayı deneyin. Önerilen psu 850w psu dan gelen güç kablolarını mutlaka ayrı ayrı çekin.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Denedim hocam bunları, projede kullandığım için sistemi tekrar w10 yaptım. UEFI modda çalışıyorum.

Güç kablolarını ayrı 2 PCI-E den çektim. Çatal kabloyu kullanmadım bu zamana kadar kurduğum sistemlerde hiç hocam.

Adrenalin son versiyon kullanıyorum.

• "RTX3070 den geçerken Güvenli modda DDU ile sildim nvidia driverini." Böyle demişsiniz format attım dememişsiniz tekrar söylüyorum önerilen 850w. Her neyse ram ve işlemci oc ayarlarını iptal edip hatta cmos clear yapıp deneyin.. Bazı durumlarda oyunu yeniden kurmak işe yarayabilir deniyor bunları deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 2 Mart 2021; 13:16:51 >
  • Siyah ekrana düşmeden direk oyundan atma işlemci ve ram kaynaklı oluyor genelde onlarda oc varmı.

• Klinikteyim hocam aklımdaydı yazmadan geçmişim kusura bakmayın. Yapılan işlemleri yazayım size;

1- Format Win 2004 denedim. Sonra Proje için W10 a geri yükledim sistemi.

2- DDU ile driverlar silinip tekrar yüklendi.

3- Ekran kartı Standart fabrikasyon ayarlanında denendi.

4- Ekran kartı UV/OC uygulayıp OCCT 5 DK testi yaptım.

5- Benchmarklar'da da her hangi bir sorun yaşamadım UV/OC sonrasında

6- Şuan ki psu dan ayrı 2 kablo olarak çektim.

7- Driverları güncelledim.

Şuanlık ne yazık ki PSU alacak bütçem yok, onun dışındakileri deneyip en son PSU'ya yönelmek zorundayım.

Sizinde önerileriniz olan

• Ram OC yi iptal etme
    • Cmos reset
    • Oyunu tekrardan kurma
    • Oyunun grafik ayarlarını değiştirme
    • Başka oyunlarıda deneyeceğim. Oyun bazlı bir sorun mu diye

Hiç hata vermeden direk masaüstüne atıyor çünkü. Belki oyun bazlı da olabilir.

Şuanlık bunları denemeyi düşünüyorum. Ekstra birşey yaparsam sizide bilgilendiririm.

Bütçe olduğunda da 1000 W 80+ Gold bir PSU alacağım.

@C.E.L.L. evet hocam crucial ram kullanmaktayım 3200'luk normalde 3600'e OC yapmıştım. Onuda 3200'e geri düşüreceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StamP0fRadiation -- 2 Mart 2021; 13:26:14 >

• Arkadaşlar 6800xt için red Devil mi yoksa xfx merc mi daha başarılı. Birini kullanıp diğerini satacağım
  • darkprince kullanıcısına yanıt

Red Devil adamdır

• Oyunu sil bütün dertlerin bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Oyunu sil bütün dertlerin bitiyor.

İşte beklediğim çözüm anlayışı.  

• Metro ile rx6000 serisinde problem var, benzer sorunları bende yaşamıştım 6800xt ile. Yeni çıkan bir driverın ayrıntılarında bu durumda yazıyordu sanırım. Boşuna psu değişimine gitmeyin, bende 1200w tier a psu ile aynı sorunu veriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -kanunadamı- -- 2 Mart 2021; 20:33:41 >
  • 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.