Şimdi Ara

AMD Radeon R9 285 resmen duyuruldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazi mesajlarda kafa karisikligi gordum 7900 serisi core next 1.0 mimari, bu ise 1.1 mimari yani eski kartlari kakalamiyorlar bu kart yeni.bant genisligi konusunda da 1.1 olunca ne oluyormus testleri cikinca gorecegiz.280'den ucuz satiyorlar guya ama ulkemizde mi 280 ucuz satiliyor vatandaki?kilisten filan kacak gocek mi getirmis vatan? fiyat olarak 280'den ucuz olursa bence dusunulebilir 270x almak yerine.
  • 285 bakalim beklenileni verebilecek mi?Ayrica 280x ile 290 arasi yeni nesil bir 285x cikartacaklarmi bakalim.

• Kod ismi bile hoş değil. :)

• o değilde 30.yıldönümüne gelen herkese amd r9 290 hediye etmişler yeminle şaka gibi redditte bulabilirsiniz konuları.Ne şanssız bir milletiz biz
    Gencin birisi ailesiyle birlikte gitmiş 3 kişi oldukları için 3 adet r9 290 almışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clanox -- 25 Ağustos 2014; 14:12:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clanox

o değilde 30.yıldönümüne gelen herkese amd r9 290 hediye etmişler yeminle şaka gibi redditte bulabilirsiniz konuları.Ne şanssız bir milletiz biz
    Gencin birisi ailesiyle birlikte gitmiş 3 kişi oldukları için 3 adet r9 290 almışlar.

• Ekran kartın fiyatı fazla güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Clanox

o değilde 30.yıldönümüne gelen herkese amd r9 290 hediye etmişler yeminle şaka gibi redditte bulabilirsiniz konuları.Ne şanssız bir milletiz biz

Bir de bu başladı.

Ordakiler AMD çalışanlarıydı yahu.
  • fiyat güzel
  • Bellek bant genişliği GPU'ya darboğaz oluşturacak. Ayrıca fillrate 270X'ten de düşük. 3.2 TFLOPS diye olağanüstü dememek lazım. bw'E ihtiyacı bvr şekilde düşrümemişler ya da daha verimli kullanılmasını sağlamadılarsa ve bu ürün 270X'ten daha pahalı satılırsa anlamsız olur. Ama sonuçta rebranded bir GPU değil, detaylarda bir şeylerin değişmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

Bu R serisi Nvidia'yı alt üst etti

Yolun açık olsun AMD <3

aynen
  • isim sıkıntı 280x daha performanslı
  • AMD Radeon R9 285 büyük ihtimal 600 TL gibi bir rakamla çıkacaktır. Nvidia GTX 760'ın 700 - 800 TL Fiyat bandında satılıyor. R9 285'ın GTX 760'dan daha performanslı ve daha ucuz olduğunu düşününce R9 285 almak daha mantıklı.
    Böyle bir fiyatla çıkarsa bende kartımı yenilerim heraldi :D

Bu arada R.I.P. GTX 760

• quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

Bu R serisi Nvidia'yı alt üst etti

Yolun açık olsun AMD <3

o kadar kolay değil bu işler.

sadece gene fiyattan kırdığı için satılıyor.

770 / 280X seviyesinde öyle hiçte fark yok hatta bazı oyunlarda gene geçemiyor 4 ay sonra çıkmasına rağmen. %51 %49 bile değil. 900 lirası olan ve nvidia' yı bilen adam gene 770 alır. ama 400 500 600 tl civarları amd'de her zamanki gibi.

770' e kadar doğrudur daha f/p olduğu için kırmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Ağustos 2014; 23:43:08 >
  • yahu bir kerede ref. soğutusu değilde normal soğutusu koysalar saşıracam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asr98

Bence bu kart ölü doğdu r9 280 ile aynı güçte belkide daha az güçlü 50w tdp si az dx 12 ye hd 7xxx de destek veriyor r9 280 3 gb bram li 2 gb vram var 285 te hem daha pahalı bir kart insanlar neden alsın ki 280 yerine ben alamam şahsen bi kart fiyat olarak 650-700 bandında olacak 280. 640 lira vatanda başka yerlerde hala daha 600 altına var nova ya inventus a falan bakın bence bu kart ölü doğdu

bende merak ettim R9 280 varken araya bu kartı neden sıkıştırma gereği duydu Uygun fiyatlı çıkmadıktan sonra 280 - 280x şu an için yeterli seçenekler
  • 7870xt nin r9 hali gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: designr

7870xt nin r9 hali gibi

7870Xt'den memnunsun dimi?
    Ben memnunum da havamı atayım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsaac Newton

quote:

7870xt nin r9 hali gibi

Memnunum ya sadece arada ah ulan 3gb olsaydı diyorum o kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

Orijinalden alıntı: Asr98

Bence bu kart ölü doğdu r9 280 ile aynı güçte belkide daha az güçlü 50w tdp si az dx 12 ye hd 7xxx de destek veriyor r9 280 3 gb bram li 2 gb vram var 285 te hem daha pahalı bir kart insanlar neden alsın ki 280 yerine ben alamam şahsen bi kart fiyat olarak 650-700 bandında olacak 280. 640 lira vatanda başka yerlerde hala daha 600 altına var nova ya inventus a falan bakın bence bu kart ölü doğdu

bende merak ettim R9 280 varken araya bu kartı neden sıkıştırma gereği duydu Uygun fiyatlı çıkmadıktan sonra 280 - 280x şu an için yeterli seçenekler

Bence bu kart amd nin yeni seri kartlarının ilk i ama diğer kartlara göre çok erken tanıtıldı ve gereksiz bir kart ne bir performans artışı var ne fiyatı uygun zaten r9 280 f/p ta çok iyi bir kartti bu kartin tdp den başka bir artisi yok zaten tdp de çok düşük değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İsaac Newton

quote:

7870xt nin r9 hali gibi

Memnunum ya sadece arada ah ulan 3gb olsaydı diyorum o kadar

1080p için 2 GB bellek yeterli geliyor çoğu zaman.
    En azından öyle biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.