Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7970'in GPU'su 4.3 milyar transistöre sahip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
44
Cevap
0
Favori
6.544
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD Radeon HD 7970'in GPU'su 4.3 milyar transistöre sahip
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1046 Mesaj
    quote:

bu gidişle herkese 3d gözlük ve monitör aldıracaklar
    oyunlarda 200fps görmek yerine millet gidip 3d takılacak
    grafikte artık sona yaklaşılıyor o yüzden oyunlar da ağırdan almaya başladı
    konsollarda belki anlaşmalı olarak yeni konsol çıkarmıyorlar
    yani benim demem o ki artık yan unsurlar physx olsun animasyonlar olsun oyunlarda daha büyük önem arzedecek

şaka mı bu ya? :D grafikte sona yaklaşılıyormuş! daha 10 yıl geçse sona yaklaşılmaz sen neden bahsediyorsun? konsolların eli kulağında çıkacak. çıkmamaları da grafikler sona ulaştı diye değil kendi çıkarlarından kaynaklanıyor. yan öğeler iyi hoş da daha grafiğin g sini görmedik asıl grafiği gelecekte göreceğiz. insan hiç bilmez tamam bilmemek ayıp değil ama e bir de göz var insanda yahu sen hiç mi oyun oynamıyorsun? grafikler sona yaklaşıyormuşmuş!
    |
    |

• Yüzbaşı
    983 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Şu 32 Rop kafa karıştırıcı. 16 Rop eski nesil orta sınıf kartlara bile yetmezken, yeni nesil ve en güçlü gpu'ya 32 Rop nasıl yetecek acaba? İşler yolunda gitmese AMD hemen duyuru yapmazdı. İşler yolunda gidiyorsa transistör bazında %63'lük bir artış varken Rop sayısının aynı kalması bize artık oyun performansının önemsenmediğini mi gösteriyor? Şu lansman yapılsın da bakalım neler oluyor...

Bir bakıma haklısın, çünkü gerçekten oyunların performansı önemsenmiyor. Zaten önemsenecek bir oyun varsa o da BF3'tür. Diğer oyunların çoğu konsol için tasarlandığından PC'ye uyarlanması grafik kartlarını pek kasmıyor. Hatta buna en güncel örneği Elders Scrolls: Skyrim'i verebilirim. Elder Scrolls: Oblivion'la pc grafik kartlarının performansı test edilirken, Skyrim'in bugün isminden bile söz edilmiyor.

Ben 3870'le 2x2 ayarlarında geniş alanlarda sıkıntı vermeyen ufak takılmalarla oyunu çok rahat bir şekilde oynuyorum. Şimdi 6800-6900 serisini kullanan bir arkadaş, max ayarda hiç sıkıntısınız bu oyunu oynayabilir. Durum böyle olunca adamlar neden grafik işlemcilerin roplarını veya diğer özelliklerinde artırıma gitsin?

Ancak bir de şöyle bir durum söz konusu, bunları artırmamalarının diğer bir nedeni de gpuların ulaşması tahmin edilen işlem gücünün çok altında olması olabilir.

7 serisinin en göze batan özelliği enerji tasarrufu, o gizli olduğu iddia edilen broşürlerinde yazan destop'ta "<3w " yani max biçilen değer 3w. Şimdi gerçek testlerini görmeyi bekliyorum, 1,5 gün kaldı lansmana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zargana_11 -- 20 Aralık 2011; 11:41:31 >
    |
    |

Kullandığım sistem: Case: Thermaltake Suppressor F51 (E-ATX Mid-Tower), PSU: Super Flower 850W Platinum Black, Motherboard: Asus Sabertooth 990Fx r.1 (Bios 1604), CPU: AMD Fx 8370, Cooler: Arctic Liguid Freezer 240mm, RAM: Kingston HyperX T1 Series 8GB (2 x 4GB), GPU: XFX RX 480 GTR 8GB GDDR5, SSD: SAMSUNG 850 PRO 256GB, HDD1: Seagate ST3500418AS 500GB, HDD2: Seagate ST3500630AS 500GB, Ext. HDD: Seagate Central 3TB, Sound Card: Creative X-Fi Platinum Fatal1ty Pro, Monitor: Samsung, Home Cinema: Logitech Z5500

• Yarbay
    6395 Mesaj
    benim gibi saatlerce bf3 oynayan kişilere
    doğru dürüst bf3 oynamayan adamların
    oyunu şu kartla kaymak gibi oynuyorum iddiaları
    gıcığıma gitmeye başladı
    |
    |
    28nm üretim süreci görünen o ki transistör sayılarında artmayı beraberinde getirmiş. Transistör artışı performans artışına tek başına etken olarak kabul etmek oldukça zor, nitekim aynı mimari yapıya sahip gtx 480 ile gtx 580 arasında gtx 480 da daha fazla transistör olmasına karşın performans olarak gtx 580'nin gerisinde kalıyordu... Bakalım nvidia 28 nm de transistör sayıları hangi aralıkta olacak...
    |
    |
    Ama 7000 de hem GTX460 tan 560 a geçişteki gibi transistör verimi o derece arttıysa + olarak da transistör sayısı da epey arttığına göre karşımıza çok iyi bir kart çıkabilir.

Neyse 1.5 gün varmış. Bekleyelim de görelim. Ama AMD kartı bu fiyata sattığına göre demek ki kart kullanıcıları çok memnun edecek.
    Hem de tessellation açısından da...
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
Mobilya Takımları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.