Şimdi Ara

AMD Radeon HD 6470M (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
39.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yazılımsal olma sudurmu yok g6 serisi ısınan bir seri arkadaşın yüksek çıcaklıktan dolayı performansı düşebilir kaldıki 6470m giriş seviyesi bir karttır mw3 okadar sistem gereksinimi gerektiren oyun değil yüksek ayarlarda ortalama 25 fps'de oynatabilir bf3,crysis gibi oyunlarda sahnesine göre 15-22fps arasında değişir idare eder akıcı olmasada,bu durumda kart aşırı ısınma yaparsa,işte takılmalar budurmda meydana geliyor.
  • Hp pavilion g serisi çok ısınmıyor. Kafalardaki ön yargıları atalım. Bu yargının oluşmasına sebebiyet verenler, laptopun altında kasanın içine hava çeken bir fanın daha bulunduğunu fark etmeyip aleti halı, yatak vb. üzerinde kullananlardır. Aynı makineyle internette dolaşırken işlemci 30 derece üzerine çıkmıyor. Oyunlarda ise 75 derece civarı. Kasanın içini ve fanları servise temizletin. Bahsettiğiniz ayarlarda AA kapalı şekilde kasma olmaması lazım.
  • ben bu serinin peşpeşe 3 farklı modelini kullandım arkadaşlarımda var düz masa üzerinde üstelik stres testine tabi tuttum sıcaklıklar kısa sürede yükseldi biride kendini kapattı.1 tanede olsa bişey demeyeceğim 3 tane fazla değilmi aynı anda,önerdiğim bir seri değil.fan seside çok çıkıyor benimkini 2 metreden bastırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 29 Mart 2012; 18:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

yazılımsal olma sudurmu yok g6 serisi ısınan bir seri arkadaşın yüksek çıcaklıktan dolayı performansı düşebilir kaldıki 6470m giriş seviyesi bir karttır mw3 okadar sistem gereksinimi gerektiren oyun değil yüksek ayarlarda ortalama 25 fps'de oynatabilir bf3,crysis gibi oyunlarda sahnesine göre 15-22fps arasında değişir idare eder akıcı olmasada,bu durumda kart aşırı ısınma yaparsa,işte takılmalar budurmda meydana geliyor.

Hocam bisey sorucam bu ekran karti guncel oyunlari kaldiramazmi? Kotu bi ekran kartimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy11

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

yazılımsal olma sudurmu yok g6 serisi ısınan bir seri arkadaşın yüksek çıcaklıktan dolayı performansı düşebilir kaldıki 6470m giriş seviyesi bir karttır mw3 okadar sistem gereksinimi gerektiren oyun değil yüksek ayarlarda ortalama 25 fps'de oynatabilir bf3,crysis gibi oyunlarda sahnesine göre 15-22fps arasında değişir idare eder akıcı olmasada,bu durumda kart aşırı ısınma yaparsa,işte takılmalar budurmda meydana geliyor.

Hocam bisey sorucam bu ekran karti guncel oyunlari kaldiramazmi? Kotu bi ekran kartimi?

şımdikileri kaldırıyor sorun yok ama arkadaşın dediği gibi giriş seviyesinde hemde 64bit yani pek ileriye dönük değil ama bana şu anda yetiyor
  • hellboy@oyunları bf3,crysis2 gibi ağır oyunları 1366x768 çözünürlülükte orta ayarlarda ortalama 25-30 fps de oynatır yüksek ayarlarda genelde fpsler 15-20 arası pek akıcı olmuyor ama oynanabilir.diğer oyunları yüksek ayarlarda açabiliyor nvidia'da 520m'yle aynı seviye bir kart her ikisinide denedim aynı sonuçlar.2-3 oyun harici yüksek ayarlarda iyibir şekilde oynanabilir.
  • Bak kardeşim bendede hp pavilion g6 var hd6470m + hd3000 şimdi bu bilgisayarlarda özel ssistem var
    resimdeki gibi sağa tıklayıp seçilebilir grafikten oyunun simgesinde yüksek performasn secilecek

AMD Radeon HD 6470M
  • arkadşlar ben hackintosh kurmak istiyorum. Biraz hortlatmak gibi olacak ama :)

Şimdi ben nette araştırdım bu sistemi kurmak için ATI serisi çift kartlar uyumsuz dendi. Ben de Nvidia kart almayı planlıyorum. Pc mhttp://www.hplaptoptr.com/hp_laptop_pavilion_g6_1215et_a9h79ea.htm bu. Bu pc de ekran kartımı dğeiştirebilir miyim ? Ve değiştirirken 'sadece ekran kartı' mı almayılıyım yoksa 'anakartla beraber ekran kartı' mı almalıyım. Biri net birşey söylebilir mi ? eğer sadece ekran kartı alacaksam sorun yok ama anakart la beraber komple değişecekse.. sorun var demektir..
  • her zaman söylüyoruz nvidia gt540m yada gt640m den aşağı kartları oyun için almayın, ati de ise hd5650 yada 6550 den aşağı kartları almayın!!
  • Pc ye bğlıydı bu kart hocam. Bierşey diyin üstteki dediğime. Ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tovbekar Hacker

Pc ye bğlıydı bu kart hocam. Bierşey diyin üstteki dediğime. Ne yapmalıyım ?

o ekran kartını cıkaramassın yapacak birşeşy yok,bence sen bu laptopu sat 2.el , kendine yukarıdaki söylediğim ekran kartlı bir laptop al
  • Medal of honor oynarken 90 derece gordum fazla degilmi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6470 bir işe yaramaz.
  • arkadaşlar bende hp pavilion g6 1040et var normalde dxdiag'ı açtığımda atı readon hd 6470 m yazıyodu şimdi ise intel hd graphics laptopta sorun mu var servise gitmesine gerek var mı yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.