Şimdi Ara

Amd R9 270x Turbo Duo Fps drop Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemimi yazarak başlayalım.

Amd fx 8150 8 core black edition 3.6ghz işlemci
    Amd R9 270x Turbo Duo
    2x4gb g skill 1333mhz ram
    samsung evo 850 250 gb ssd
    Asrock 990fx extreme 3 anakart
    Asus mg248q 1ms 144hz monitör
    Ocz fatality 500 wat psu

Sistemimden de anlayacağınız üzere ufak ufak yan parçalardan başlayarak güncellemeye başladım.Yakın zamanda gtx 1070 veya stoklara gelirse rx 480 ve skylake sisteme geçeceğim.Ancak bu aralıkta eskiden beri süregelen çoğu majör oyunlardaki ara ara gelip 5-6 sn süren fps droplardan kurtulamadım.Ekran kartı sürücüm amd nin çıkardığı son versiyon , bios 'um keza güncel , işlemci darboğaz ihtimali için msi afterburner ile bakıyorm işlemci kullanımı %60 ı geçmiyor ancak gpu kullanımı da %90 ları geçmiyor hatta gta v division gibi oyunlarda bile ekran kartı kullanımı çoğu zaman %70 lerde .
    Önerilerinizi bekliyorum , iyi forumlar...

• s_memocan S kullanıcısına yanıt
    fps dropları işlemcinin tek çekirdek performansının düşük olmasından kaynaklanıyor,elinde iyi bi sogutucun varsa 4.5 ghz e kadar overclock yap baya bi azalır , ama tam anlamıyla kurtulman için amd fx işlemcilerden uzak durman lazım
    oyunlarda iyi fps alabilirsin fark etmez bf4 yada ona benzer bi oyunu online oynadıgını düşünelim iyi fps aldıgını varsayalım tam düşman önüne geldi öldürüceksin tak fps drop adama sıkamadan o sana sıkıp öldürüyor,sen o ara bu oyun neden donuyor diye düşünüyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 26 Eylül 2016; 20:21:50 >
  • Single player oyunlarda 'da durum böyle ama dediğin genede mantıklı olabilir, elimde soğutucum fena değil akasa venom atto var boşta 33-34 derece tam yükde 55-60 ı geçmiyor şu an.Ancak gel gelelim oc ile ilgili çok bilgim yok detaylı bir rehber tarzı bieşey bulursam denemeyi düşünüyorum.
  • Yorum yapan arkadaşa katılıyorum.Amd işlemciler günümüz oyunlarına yeterli gelmiyor.Overclock ile de düzeleceğini sanmıyorum ama siz yine deneyin.O soğutucu ile stock haldeyken 60 derece oluyorsa overclock yapamazsınız.Yeni soğutucu almanız gerekli.
  • Freesync li monitöre neden 1070 alıyorsun 480 felan kesmiyorsa ve acelen yoksa vegaları bekle.
  • Açıkçası 480 kesecekde piyasada adamakıllı 480 kalmadı bide ilk gelen seri sıkıntılı falan diye bi duyum aldım ne kadar doğrudur bilmiyorum .Benimde ilk tercihim güzel soğutmalı bi 480
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.