Şimdi Ara

Amd Phenom X4 955 Fan problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta belirttiğim işlemcimin fanı kendiliğinden devir düşürüyor kendiğiliğinden yükseliyor.
    Bilgisayarı açtığımda başlangıçta cpu fan ile ilgili hata verdi. Sonra f1 basın devam edin dedi.
    Sebebi ne olabilir. Fanın farklı devirlerde kafasına göre çalışması normal midir?

• bios ta qfan(smartfan da olabilir) ile ilgili bir ayar vardır..
    oraya bakabilirsiniz..
    ısıya göre otomatik olarak hız ayarlar..
  • Tam Olarakda Benim Sorunum Bu Bunun Bir Otomatik Ayarlama Olduğunu Biliyorum Fakat Nereden Disable/Enable Edeceğimi Göremedim :S
  • Bios ayarlarında apm monitör hardware monitör kısımlarından birinde olması lazım.
  • anakartın modeli ne dostum...bende x4 955 aldım ve anakarttan değiştirdim ayarları olay çözüldü...

model yaz yardımcı olayım
  • ASUS M4A785TD-V EVO Anakartımın modeli dostum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Tam Olarakda Benim Sorunum Bu Bunun Bir Otomatik Ayarlama Olduğunu Biliyorum Fakat Nereden Disable/Enable Edeceğimi Göremedim :S

Hardware monitor yada healt status menüsü içersinde ''smart fan'' vardır.Bunu disable yap.
  • aslında sorun deilm fanın devirini düsürp düsrmemesi eger amd cpu alıpta stok fan kullanıyorsan bu sorunlar olacak bedne x4 965 var bedne o sorunu cekiorm ama fanımı deistirecem....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alexandar

aslında sorun deilm fanın devirini düsürp düsrmemesi eger amd cpu alıpta stok fan kullanıyorsan bu sorunlar olacak bedne x4 965 var bedne o sorunu cekiorm ama fanımı deistirecem....

Stok fanla alakası yok.Bir önceki mesajımda yazdığım gibi bios ayarları ile bu düzenlenebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mchll

ASUS M4A785TD-V EVO Anakartımın modeli dostum .

Forumda Phenom 940 hakkında bir konu var orda, Cool'N Quiet ayarlamasından bahsedilmiş.

Ben BIOS tan bunu aktif hale getirdim, gerçekten de yaklasım 6 derecelık bir fark oldu şimdi işlemcim boştayken 33-34 derecede çalışıyor yük altında 42-44 derece arasında ve fanlardan ses gelmiyor. Sende çözümü bu ayarlardan yapabilirsin.
  • Arkadaşlar ben şunu yaptım. Biostan HW monitör den Smart fanı enable yaptım.
    Sorunum ortadan kalktı. Cpu belli sıcaklıpa gelince fan otomatik olarak artıcak.
    Eskisi gibi zamanlı zmansız çoşmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.