Şimdi Ara

Amd Phenom II x4 955 ve Evga GTX 960

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amd Phenom II x4 955 işlemcim ve Evga GTX 960 ekran kartım var.

Bu sistem bana darboğaz yaratır mı ve ne kadar süre işlemci değiştirmem gerekmez ?

• Overclock yaparsan bazı oyunlarda görürsün darboğazı ancak. 1-2 yıl daha götürür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    Overclock yapmazsam eğer ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CerDown

Overclock yapmazsam eğer ?

Darboğaz görülen oyun sayısı artar, öyle her oyunda yapmaz yine de.

Yapmam lazım o zaman öyle mi overclock ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CerDown

Yapmam lazım o zaman öyle mi overclock ?

İlla yapman gerek demiyorum, yaparsan darboğazı azaltırsın.

OverClock yapmayı bilmiyorum nasıl yapabilirim?
  • Abartı bir darboğaz olmaz. Yine de arkadaşın dediği gibi hızaşırtma yaparsan belli koşullarda faydasını görürsün.
  • Gta 5 gibi oyunlarda bazı yerlerde işlemci yetişemeyeceği için %5-10 luk çöküşler olursun.İdare edersin o kadarda.Tabi oc yaparsan çok daha iyi olur.

• PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Abicim nasıl yapacağım hiç bilgim yok oc ile ilgili yardım edebilir misin ?
  • Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapabilirim hiç bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ?
  • Anakartın bilgilerini tam atarmısın.Cpuzun tüm sayfalarını tek tek çekip atarmısın?

Ek olarak soğutucun nedir 80-100 liralık bi soğutucu alırsan çok daha verimli sonuç elde edersin ilerde uprate edersen soğtucu yine lazım olur hem.

Amd Phenom II x4 955 ve Evga GTX 960

Buyrun abi , Bi de kasadan çok ses çıkıyor 5 tane fan bulunuyor kasayı da temizledim tozlardan ama sebebi nedir?
  • CerDown C kullanıcısına yanıt
    5 fan nedir ya 5 fanla 5 pc kurulur

Eğer işlemci fanı psu fanı dahilse 5 fana 1-2 tanesi sök derim gerek yok.yada eğer kasa fanı isede 3 pinli olarak anakartta bağlılarsa biosdan hızlarınıda düşürebilirsin benim kasada psu işlemci fanını saymassak 2 fan var biri 800 lerde diğeri 1000 lerde işlemci sıcaklığı yükde 55 derece tabi xigmatek gaia2 var onunda etkisi.

Anakartla ramlarda iyi anakartın faz değeri bi tık düşük ama zaten üst düzey bi oc yapmayacaksın o yüzden o işlemci 3.7-8 leri rahat görür.

Ek olarak xigmatek soğutucu demişsin soğutucu blokmu fanmı? Tam modeli nedir biraz daha açarsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 26 Haziran 2017; 18:46:27 >

Kasa fan'ı sanırım abi , OC ' yi nasıl yapacağım bir bilgi verebilir misin kaynak felan bide oc yaparken o min max değer yazan alana en fazla kaç yazmam gerekir yardımcı olabilirsen çok memnun olurum. Xigmatek fan galiba tam bilmiyorum bende bi arkadaşdan almıştım :)
    Googledan araştır senin anakart ve işlemcinle kaça çokan olmuş o değerleri yakalamaya çalış youtubeden oc ile ilgili videolar izle.

Tamam abi çok teşekkür ederim son bir sorum olacak ben daha monitor alamadım kasanın güç kablosunu normal prize bağlıyordum sıkıntısız fakat bugün 3 lü prize bağladım kasanın ışıkları bi an açıldı sonra geri kapandı şuan normal prize takınca da kasa çalışmıyor sizce kablo mu yanmış olabilir?
    kardeşim süpersin.

Bios kendinide kapatmış olabilir bios pilini biliyosan onu çıkarıp güç düğmesine bas fiş takılı değilken yapıyosun tabi bunu bi dene sonucu yaz bekliyorum

• Bir süre o ikiliyi kullanmış biri olarak konuşuyorum. Darboğazın kralını yaşayacaksın gpu kullanımının sabit olarak %99 gördüğüm zamanlar beş elin parmaklarını geçmez :))))))
  • X4 965 ve Rx 460 ikilisini kullanirken dahi darbogaz yasiyorum. Senin de bazi oyunlarda mutlaka basina gelecektir. Sistemi yakin zamanlarda mi topladiniz? Eger yeni topladiysaniz Gtx 960 gibi guclu bir ekran kartiyla neden X4 955 gibi yillar oncesinin islemcisini aldiniz ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.