Şimdi Ara

AMD Phenom II X4 955 Sıcaklığı normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni bir sistem topladım. şu anda işlemciyi 20x200 ile stabil kullanıyorum. işlemcim için xigmatek balder soğutucu taktım ancak halen stokta sıcaklık 50 derece yük altında 70-75 derece. sizce bu normal mi?

• bende şuan 940 var normal oc'suz kullanıyorum 50 derece civarında geziyor oyunlarda 60 kadar çıkıyor stok fan ile :) sizinki 4 ghz olduğu

için biraz daha fazla ısınacaktır bence şuan 3.6-3.8 ghz düşürün yük altı bana fazla geldi fan iyi takıldığından fanın iyi oturdan emin olun aldığınız fan çok iyi bir

seçim değerler yüksek sadece birde frekansı düşürün derim normal 3.2 bile yeter size bu arada macun sürdünüz mü acaba ?
  • Eğer stabilse sıcaklığın çok bir önemi yok, ancak muhtemelen voltaj da verdiğiniz için işlemcinin ömrü azalacaktır.
  • hiç voltaj vermedim. termal macunu iyi bir şekilde yayarak sürdüm. sadece çarpanı arttırdım, 20'de stabil çalışıyor. kasam aopen nagas g6 ve sadece içeriye hava veren fan takılı, 5 fan daha takıp hava akımı oluşturursam sorun çözülür sanırım.
  • Kasada egsoz fan yoksa sıkıntı yaratır.Parçaların yayılımı ve kablolar ne halde bilmiyorum fakat sıcak havayı içerde döndürüp duruyor olabilirsin.
    Öyle bir sıkıntı varsa eğer çözdüğünde kasa içindeki hava 5-10 derece arası fark edecektir.Havalar çok sıcak onu da hesaba katmak lazım.
    Aslında 4ghz için çok yüksek değerler değil. Ama daha iyi olabilir tabi.Kasa içi önemli dediğim gibi.
  • yardımlarınız için teşekkür ederim, hemen bir egzos fan takviyesi yapacağım, sonra hava akımını güçlendiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marko Ramius

hiç voltaj vermedim. termal macunu iyi bir şekilde yayarak sürdüm. sadece çarpanı arttırdım, 20'de stabil çalışıyor. kasam aopen nagas g6 ve sadece içeriye hava veren fan takılı, 5 fan daha takıp hava akımı oluşturursam sorun çözülür sanırım.

Hiç voltaj vermeyip CPU voltaj değerini Auto da bıraktıysanız epey yükseliyordur voltaj. Hatta 1.5 ve üzerine çıkar rahatlıkla bir kontrol ediverin voltaj durumunu işlemci yükte iken. muhtemelen aşırı ısınmanın nedeni budur çünkü boşta 50 derece çok yüksek 4.0Ghz bile olsa. Yükte o civarda gezinmesi lazım sıcaklığın.
  • benim kasa aopen nagas g6 sadece onde bir tane egzos var stokta genelde 50derece ve yükte ise 73derece felan oluyor bence fanda bi sıkıntı var dostum ..
  • voltaj her zaman 1.4v. fanda problem yok, yükteyken 74 gördüm en fazla. ama bir problem var, şimdi tüm çekirdek sıcaklıkları 12 derece görünüyor. sensör sapıttı sanırım.
  • Gigabyte anakart degil mi?
    Kolay gelsin..
    islemciyi overclock ile kullanabilirsin ama bios ve Windows'un CoolnQuite modunu aktiflestir... bu arada sistemin islemcinin sicakligini degil, anakart kuzey koprusunun sicakligini goruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Gigabyte anakart degil mi?
    Kolay gelsin..
    islemciyi overclock ile kullanabilirsin ama bios ve Windows'un CoolnQuite modunu aktiflestir... bu arada sistemin islemcinin sicakligini degil, anakart kuzey koprusunun sicakligini goruyor.

hayır cpu sıcaklığını da görüyordum. şimdi yeniden başlattım tekrar geldi. kasanın arkasına 1 egzos taktım. şimdilik 50 derecede. 3 fan daha takacağım.
  • aynı ıslemcıden bendede var sıcaklgı sensor olmadan olçmenın baska yolu varmı bırde 3 gun once vatanda toplattm kasayı fakat ıslemcyı takarkan macun felan surmedı fan kendı fanı acaba macun fanda surulumuydu kafama takldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, işlemci alacağım zaman yaptığım araştırmalarda forumun demirbaşlarından birinin yorumuna gözüm takıldı. 955'lerin 65 dereceyi geçmemesi daha iyi gibi birşey demişti. Yanlış hatırlamıyorsam AMD'nin zararlı gördüğü limit buydu. Sıcaklık gayet normal bence. Hem yaz, hem 4,0 GHz. Ama tavsiyem 200 X 18 yapın 3.6GHz gayet iyi olur maximum 51 derecede kalır :)
  • amd overdrive 60 falan gösteriyor ancak speccy 45-55 arası gösteriyor.
  • benim durum budur dostum,stok fanla bi ps de sen alır mısın merak ediyorum hangi devirde o sıcaklıkta tutuyor ?

AMD Phenom II X4 955 Sıcaklığı normal mi?
  • yahu sinir krizi geçireceğim şimdi, cpu sensörlerini okuyamıyor bilgisayar. 0 derece görünüyor. kafayı yiyeceğim.
  • Arkadaslar konu islemci konusu degil..
    anakart ile ilgili sorunlariniz var..
    overclock yapiyorsunuz, anakart daha yeni cikmis bir anakart ve hava sicak.. en alt seviye 39 derece..
    normal sorunsuz bir sistem iyi bir sogutmayla 42-43 dercelik bir sicaklik goruyor bu havada..
  • quote:

Arkadaslar konu islemci konusu degil..
    overclock yapiyorsunuz, anakart daha yeni cikmis bir anakart ve hava sicak.. en alt seviye 39 derece..
    normal sorunsuz bir sistem iyi bir sogutmayla 42-43 dercelik bir sicaklik goruyor bu havada..

peki şu anda sensörler neden görünmüyor? bios'tan bakabiliyorum ancak windows'tan göremiyorum.
  • hayirli olsun tez zamanda eskitin. 990x model giga haric bir model gelse keske de su islemci serin serin calisirken sensordu biostu diye yanlis gosterdigi icin hararet yapmasa keske arkadaslarimiz.amd giga anakartlar bu yanlislarini anlasilan 990 modellerinde de hala devam ettiriyor.su anda x3@x4 720 1.35v cnq acik 3 ghz kullandigim c2 revizyon islemci bosta 42 derece olup sogutucu imzada ve uzerindeki fm121 fan 1040 devir donmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 19 Temmuz 2011; 6:48:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marko Ramius

quote:

Arkadaslar konu islemci konusu degil..

peki şu anda sensörler neden görünmüyor? bios'tan bakabiliyorum ancak windows'tan göremiyorum.

Anakart kuzey koprusu sicakti.. Mosfetlerde sorun oldugunu, yada hatali secilmis oldugunu ve voltajin yuksek geldigini dusunuyorum..
    diger taraftan bios'un windows tarafindan tanimlanan, isi degerleri, bios'un bunlari yanlis gostermesi sebebiyle sapitiyor... yani islemci diye gosterilen sicaklik, birgun harddisk, birgun kuzey koprusu, diger gun ekran karti sicakligi veya herhangi baska bir donanimin sicakligi olabiliyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.