Şimdi Ara

AMD Phenom II X2 565 Anakart Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bundan 2-3 yıl önce olsa tüm anakartları modelleriyle sayardım. Artık bu konuyu eskisi gibi takip etmediğimden bilgilenmem gerek.

2011 Yılından owerclock için aldığım AMD Phenom II X2 565 Black Edition işlemcisini değerlendirmek istiyorum.

Daha önce MSI 880G chpsetli anakartıyla Kurubuzla 5.3 Ghz de çalışabilen bir işlemci.

+ 2 Çekirdeği de sorunsuz açılıyor.

Lakin hafiften hız aşırtma (4Ghz kadar stok soğutucu ile) yapabileceğim, Çekirdekleri açabileceğim, Mümkünse DDR3 RAM ile kullanabileceğim Maliyeti düşük bir anakart almak niyetindeyim.

AMD SAPHIRE 5830 Ekran kartım şimdilik bana yetiyor kullanmaya devam edebilirim.

2. El bile olabilir.

NOT: Eski anakart buzlanma yüzünden çok ıslanmış ve arızalanmıştı. O zaman bu zamandır işlemci yatıyor.

Günümüz anakartların sanıyorum bazıları bu işlemciyi destekliyor.

Bu konuda kültürlü bilgili arkadaşların tavsiye ve yönlendirmesini bekliyorum.

• bulabilirseniz yine eski anakartınızdan alın,asus ile açtığım çekirdeğin gigabyte ta açılmadığı oldu yada tam tersini yaşayanlar var yada farklı markalarda,hatta aynı markanın farklı modelinde bile çıkabiliyor bu sorun..çekirdek amça düşünüyorsunuz diye belirttim,belkide hiç sıkıntısız farklı markadada açılır ama yazdığım gibi açılmadığı durumlarda olabiliyor
  • Size muhteşem bi 2.el anakart buldum. Sakın kaçırmayın. PM kutunuza bakın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.