Şimdi Ara

AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.245
Cevap
21
Favori
206.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tg2601

cpu load line cabilration ayarı varsa eğer disable yap , işlemci voltajını manuel verebiliyorsan 1.4 e sabitle o voltajla 3.8 görür eğer işlemcin çok takoz değilse, anakrat işi garantiye almak için biraz fazla voltaj verir otomatik ayarlarda.

"cpu load line cabilration" ayarı bios umda mevcut değil.. 3.8 ghz için çarpanı x19 yaptıgımda biostan minimum 1.520v verebiliyorum.Otomatikde dediğim gibi 1.480 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zweihanderr

quote:

cpu load line cabilration ayarı varsa eğer disable yap , işlemci voltajını manuel verebiliyorsan 1.4 e sabitle o voltajla 3.8 görür eğer işlemcin çok takoz değilse, anakrat işi garantiye almak için biraz fazla voltaj verir otomatik ayarlarda.

"cpu load line cabilration" ayarı bios umda mevcut değil.. 3.8 ghz için çarpanı x19 yaptıgımda biostan minimum 1.520v verebiliyorum.Otomatikde dediğim gibi 1.480 civarı

sıcaklıklarda sorun yoksa 1.48v kullanabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

Yardım için çok teşekür ediyorum 1.480 v ilerisi için bi sorun yaratmaz değilmi işlemciyi bozmaz yani ?

• Bu konu hala yaşıyormu ya duygulandım :)

Abi naber nasılsın uzun zamandır görüşemiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar konuyu biraz geç fark ettim böyle bi konu açılması gerçekten çok güzel olmuş öncelikle konuyu açana ve yardım edenlere teşekkür ederek problemimi yazıyorum aslında konu açmıştım keşke daha önceden fark edebilseydim direk buraya yazardım.

işlemci: amd phenom II x4 955
    anakart: asus m4a88td-m evo
    psu: cooler master 620w

arkadaşlar benim amd " phenom II x4 955 " işlemcim var ve buna bios dan OC yapmak istedim ama biraz karışık gelince bende overdrive'ı indirip auto clock yaparak işlemcimi 3.8 ghz e kadar çıkarttım ve sonrasında overdrive'ın stability testine 30dk kadar bıraktım çıkan sonuçlardan pek birşey anlamadım açıkçası yani başarılımı değilmi hala bilmiyorum. 2. işlem olarak prime 95 i indirdim ve torture test ile 1 saat test ettim. yine prime 95 overdrive'a göre daha bi anlaşılır gibi ama yinede tam emin olmadığım ve daha önceden kullanmadığım için yine şüpheye düştüm. öncelikle elde ettiğim sonuçları sizinle paylaşmak istiyorum resimleri aşşağı koyacağım. lütfen bana sonuçların iyimi kötümü olduğunu ve bu testlerin yanı sıra başka testler yapmam gereklimi ? eksik yaptığım birşeyler varmı yada bilmem gereken birşeyler lütfen yardımcı olurmusunuz.

dipnot: overdrive ile yaptığım OC her bilgisayarı açışımda eski haline " 3.2 ghz " dönüyor. bunun kalıcı olması için programın ayarlarından her başlangıçta yaptığım ayarların uygulanmasını istiyorum gibi bir seçenek var orayı işaretleyerek kurtulabileceğimi düşünüyorum ama bu programı oc ile işim bittiği için bilgisayardan kaldırmak istiyorum ama kaldırırsam OC yapmak için sanırım tekrar kurmam gerekiyor yani işin içinden çıkamıyorum. bir diğer sıkıntım voltaj olayı 1.4v olarak görünüyor 3.8 ghz için 1.4v yeterlimi değilmi yani atacağım resimlere bakarak bana yardımcı olursanız sevinirim cidden kafam çok karıştı.

AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ

overdrive 30dk'lık stability test sonucu.

AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ

prime 95 1 saat lik test sonucu ( ısı max 65 dereceyi geçmedi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrpanda -- 3 Nisan 2015; 22:38:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yardım için çok teşekür ediyorum 1.480 v ilerisi için bi sorun yaratmaz değilmi işlemciyi bozmaz yani ?

Sicakliklari kontrol edin , 1.5 in uzerune cikmamaya calisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: BuĞrA

Bu konu hala yaşıyormu ya duygulandım :)

Abi naber nasılsın uzun zamandır görüşemiyoruz.

Iyidir kardesim ugruyorum arada , senden naber.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sicakliklari kontrol edin , 1.5 in uzerune cikmamaya calisin.

sıcaklıklarda sıkıntı yok maksimum 55 derecede voltaj değeri düşmüyor amd overdrive ile düşürdüm fakat bilgisayarı yeniden başlatınca 1.480v dönüyor şu an 3.6 ghz de bu şekilde kullanacağım.Yada 3.4 e geri döneceğim çok saolun

• Benim işlemcim :)
  • Benide alin x4 var tam kodunu unuttum askerdeyim suan

• Voltaj vermeden 3,7'ye ulaştım işlemcim 1055t

Anakartım ga-880gma.

Baya bir okuyup araştırdım kazasız belasız becerdim sanırım Ayarlarıma bilenler bi bakarsa sevinirim.

AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ

• Beyler bi sorum olacak benim 965be cpuz de tdpyi 123.9w gösteriyor. Bide anakart msi g46 ram corsair vengace 8gb 1.388v da 3.7ghz kullanıyorum fakat çarpanı 20 yaptığımda 1.499v da donuyor bsod veriyor. 4ghz ve üstünde nasıl stabil kullanabilirim.

• X6 1100T işlemcime bir türlü stabil bir oc yapamıyorum sizlere sormak istedim bu değerleri nasıl girmeliyim ? Ayrıyetten 4.0ghz üstüne çıkabilir miyim?

Anakart= Gigabyte 870A-USB3L
    Fan= Zero Therm BTF90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methous -- 19 Haziran 2015; 5:23:15 >

• Arkadaşlar işlemci ve ram overclock için ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: x3x

Voltaj vermeden 3,7'ye ulaştım işlemcim 1055t

Anakartım ga-880gma.

Baya bir okuyup araştırdım kazasız belasız becerdim sanırım Ayarlarıma bilenler bi bakarsa sevinirim.

AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ

Sanirim anakartiniz gigabayte bende ma785gmt ush2 kullaniyorum islemcim 1100T anakartim ddr2 ekran alintinizda ht ve nb frekanslarinizi dusurdugunuzu gordum mesajin altina resimler ekleyip size aciklamaya calisacagim once anlatmak isterim ht link basitce haberlesme hizi yuksek tutmalisiniz ancak nb vid voltajini yukseltmeden stabilite zor ben bunu 1.30 a ayarliyorum hizi 2. 6 ghz ve yukarisinda sistemin en stabil oldugu en yuksek degerde tutuyorum ancak bunu yapatken ramlere o.c. islemi yapmaktan sakininiz nb frekansi ben 2800+ tutuyorum ramlerin performansini direct etkiliyor islemcime hic voltaj vermeden qq acik turbo core acik olarak 18.5 carpan turbo frekansinida girerek 20.5 carpan olarak 3725 turbo devreye girdiginde otomatik 4125 oluyor sistem stabil kaliyor tabi bunun icin hyper 212 sogutucu aldim stock fanla stabil olmaz ayrica patriot viper cl5 2.1v sogutuculu ramlerim var kullandigim inanmayacaksin ama 3 takim ram var en stabil bunlar islemciden voltaj vermeden max alabildigim degerler anakartim eski 785 cipset olmasina ragmen sizinki sanirim 880 degerler daha yuksek olacaktir ayrica tum konuyu okudum bu sekilde kimse aciklayici olmamis maalesef....

• 1055t 14X kilitli çarpan sanıyordum fakat A9DA-S foxconn anakartın foxone programı stabil auto overclock çalıştırdığımda direkt 16,5 çarpana çıkıyor (biostan manuel max 14X)

Acaba phenom II X6 nın foxone programı turbo coreunu mu açıyor ??? O zaman Müthiş bir anakartmış Maşallah.

Manuel fan max umda 5000rpm i geçiyor witcher 3 yükte 3,7 ghz ile 41 dereceyi geçmiyor Maşallah işlemci...

Oyunda darboğaz göremedim...fps işlemci ,gpu yük değerlerine daha bakmadım ama oyun full hd high grafik gayet akıcı...

•  AMD PHENOM II OC KULÜP -EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR-- 4.93 / 4.54 GHZ

İslemcinin sinirlarini olcmek adina iyi bir test oldu 4322 ye kadar ciktim ama stabil olmadi 1.472 v verdim turbo core ozelligi acikkende anakartim islemciye bu voltaji veriyor 20 22 carpan arasi acmasina ragmen stabil olmadi fsbden yukseltip ram frekansini dusurmek zorunda kaldim belki anakardim ddr2 oldugu icindir bu hiz benim icin yeterli tam yukte 52 derece anakart 53 dereceyi gecmedi ayrica cpu vid 1.3 v ht link 1.8 fsb den dolayi 2.150 civari oldu nb yide 2350 civari tuttum bu sekilde 1.5 1.525 vererek denedigimde 4.4 e cikti ancak sicakliklar yuksekti stabilite testi yapmadan eski degerlere dondum bu arada hyper212 evo sogutucu kullaniyorum saygilar.....
    Edit:)yuksek isi nedeniyle Bu degerlerinde altinda 1 saatlik occt testi yaparak stabil 4 ghz 1.472

benim gibi takoz bi islrmciye denk gelip hele hele bu isi 7 sekiz yillik bi anakartla yapiyosaniz dinleyin black islemcide olsa carpanla asla stabil olmuyo en fazla 18.5 yapabilirsiniz voltaj verince stabil olmuyo yeni anakartlarin aksine bu boyle 1075 1090 larla 4 4.2 gorenler gercekten sansli 7950 alacagim icin 4 e cikartmak istiyordum ve tam 3 hafta ugrastim o.c. ye yabanci biri degilim 2003 ten beri amd kullanirim yuksek ihtimal bendeki 1100 takoz otesi ayrica f12f beta biosla kullandigim anakartlada bu isi yapmak beni mahvetti dogrusu bildigim hemen hemen tum yollari denedim ya anakart carpan kirpti yada stabil olmadi tam umudu kesmisken eski bi arkadasi aradim tlfda destek oldu yanima geldi vs kendide stabil yapamadi ciddi profesyoneldir kendisi en son youtubeye baktim daha eski bi anakartta fsb ile ht nb frekanslarini cok asagiya cektiklerinde +0.2 v stabil 4 ghz yapiolardi internette hicbi bilgi bulamadim bu tarz bios update seklinde x 6 kullananlara yardimci olmak adina sanirim 760 785 790 cipsetlerle thuban kullananlara tamamen ayarlari anlatiyorum asagi yukari fsb ile 250 gorur kartlariniz anca stabilite adina 240 248 arasi buraya dikkat ramlere+01 v ddr2 ise ddr3 e daha az vltaj verin benim islemcim 1100 16.5 carpan verdim nb ht 2186 ya ayarli vcore voltaj normal islemci 1.472 v turbo core acikken verilen voltaj + bi voltaj veriyormus hissine kapilmayin turbo core kapali c1 acik qq acik ramlerim 5.33 ten 4 e indirdim zamanlama auto masa ustune gelin teste baslayin islemci modelinize gore carpani secin cok sacma ama asla stabil olmuo baska turlu 1100se 16.5 1090 sa 16 x gibi fsb ile ayarlayin hizi 250 ust sinir gecmeyin kolay gelsin saygilar tekrardan..........
    Hd 6750 kar var degistirmeden en guncel surucusunu yukledim catalyst cpu overdrive bolumune girdim ve tikladim resimlerde gozukuyo stabilmi test etmedim ama yaklasik 2 saar RE0 oynadim ne mavi ekran ne cokme o.c. ile gelsigim degerlere daha az voltaj vererekk geldi bi yasima daha girdim dogrusu anakartim islemcim bu carpanlarla biostan o.c. uyguladigimda asla stabil olmuyor bu konuda bilgisi olan lutfen aydinlatsin kafayi siyircam yoksa......

İlk otomatik ayarlamada 4.1 de kesti daha sonra biostan 0.50 verdigimde 4.3 e ayarladi islemciyi 2 saat re0 oynadim 4.3 ken cok ilginc ayni ayarlar vltajla biostan ayarlayinca oyuna girmiyo bile

1100t stock voltajsiz 4.127 ghz buyrun resim aidadan benc aldim windows deneyimi puanini guncellestirdim stabil duruyodu sistem en kisa surede kararlilik testi yapicam 1.5 4322 mhz + 0.50 v 2 saat oyun oynadim cakilmadi sistem....
    kici krk hd 6750 ddr3kart cpu overdriveden internette hicbir aciklama bulamadim bu konuda yabanci forumlar dahil lutfen beni aydinlatin

Stabilite testi yaptim yarim saat kadar aida daha sonra kapatip occt actim daha saglam yuklensin diye stabil duruyo

Catalyst ayarlar bu sekilde kademe kademe test edicem ayrica biostan ufak ufak voltaj verip cikabildigi son degeri gormek istiyorum akabinde stabilite testi yapip en yuksek degerde kullancam kismetse....

4026 ghz te stabil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RPDiFOR -- 11 Şubat 2016; 14:48:26 >

• Arkadaşlar 3.5 ve üstü mhzde prime95te işlemci hızı anlık olarak 1800lere düşüyor 4 denemesinde ise reset yiyorum . ayarlar burdaki abimiz gibihttps://www.youtube.com/watch?v=5a7AxZJ7tWc Cpu bus 286 dram 1525 diğerleri auto. cpu voltage 1.45 dram voltage 1.65 diğerleri auto. 1055t için hangi ayarlar uygundur bir fikri olan var mı? Asus m4a88td-m evo-8 gb corsair xm3-1600mhz ram-hyper evo 212 soğutucu. Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iar -- 11 Nisan 2016; 22:56:02 >
  • iar İ kullanıcısına yanıt
    1800 e düşüyorsa cool and quiet açık. Onu kapatman lazım
  • C&Q yü biostan disable yaptım ama değişen bir şey olmadı. 1.45 voltaj 3.8 de 4dk dan sonra dakikada 3 kez olmak üzere 2 lere düştü 3.7de 6dk sonra yine ortalama dakikada 3 kez 1.9 lara düştü 3.6ta 10 dakikadan sonra dakikada bir defa düştü voltaj vermeden 3.5 altında ise hiç düşmedi . En fazla sıcaklık 45 derece gördüm. Psu 550w. Artık yüksek hızda gerekli voltajı alamıyor mu diye düşünmeye başlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iar -- 12 Nisan 2016; 14:11:17 >
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.