Şimdi Ara

AMD Phenom II 955 X4 QuadCore Mi İntel Core i7 920 mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
6.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masaüstü işlemlerini çok kullanıyorsan(encode,render,masaüstü çoklu işlemleri vs) i7 920 yok genellikle oyun arada masaüstü işlemleri kullanırım diyorsan 955 x4 yeterli olacaktır
    benim tavsiyem i7 920 d0..Yanına birde thermalright ultra 120 extreme lga 1366 eklersen günlük işlemcinin durumuna göre(takozluk durumu) 3-6 ile 4.2 arasında olarak kullanırsın ki buda farkı büyük ölçüde açacaktır tabi kaliteli bir anakartla
    genel olarak i7 920 daha iyi bir işlemcidir
  • Masaüstü pek kullanmıcam oyun aradada masaüstü bende core i7 920 almayı düşnüyorum ama anakart 400 tlden başlıyo yani yaklaşık 300 tl fark oluyo amd sistemle sanırım amd tercih edicem ama kullanan olsada yorum yapsa
  • amd oyun için 920 den daha iyi fsb açısından daha iyi bildiğiniz gibi fiyat açısındanda fena değil bence
  • İşte herkez tavsiye ediyo ama kullanan yok herkez internet sitelerindeki sonuçlara göre tavsiye yapıyor yalnış deildir ama ben forumda kullananların yorumlarını istiyodum ama neyse artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darbaz34

İşte herkez tavsiye ediyo ama kullanan yok herkez internet sitelerindeki sonuçlara göre tavsiye yapıyor yalnış deildir ama ben forumda kullananların yorumlarını istiyodum ama neyse artık

evet nedense yok bende geçenlerde alan bir iki kişiden bir overclock çalışması istedim yapmadılar oc bölümünde bir tane x4 955 yok. alanlar ortadan kayboluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: RoyalForce

quote:

Orjinalden alıntı: Darbaz34

İşte herkez tavsiye ediyo ama kullanan yok herkez internet sitelerindeki sonuçlara göre tavsiye yapıyor yalnış deildir ama ben forumda kullananların yorumlarını istiyodum ama neyse artık

evet nedense yok bende geçenlerde alan bir iki kişiden bir overclock çalışması istedim yapmadılar oc bölümünde bir tane x4 955 yok. alanlar ortadan kayboluyor

Aynen sistem tavsiyeleri bölümünde herkeze tavsiye ediyorlar ama millet ortada yok arkadaş bi kişi bile olmazmı millette bilip bilmeden tavsiye edip duruyolar işlemciyi ama bi kişi bile nasıl çalıştıgını bilmiyo demiyoki ya arkadaş ben bunu öneriyorumda bunun performans ı nedir diye

• Honda Civic Nickli bir akadaşımız yeni topladı.Son derecede memnun.Görürseniz kendine sorun
  • Amd phenom II x4 955 oyunlarda sana yeter kalan parayı ekran kartına yatır.
  • bugn gelcek pc ben sana dicem kardeşim sıkıntı yapma :))
  • Tamam beyler bekliyoruz
  • x4 955 daha çıkmadı ama benim E8400 o.c yapmadan şimdiden tokalıyor o işlemciyi gerisini düşünün artık :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ferhat_onair

x4 955 daha çıkmadı ama benim E8400 o.c yapmadan şimdiden tokalıyor o işlemciyi gerisini düşünün artık :)

daha çıkmadımı çıkalı aylar yıllar oldu
  • haklısın ben II X4 945 ile karıştırdım :P
  • bugun X4 955 arti MSI 790FX-GD70 canavar bir sistem kurduk teste tabi tutacagiz bu aksam. hayatimda boyle bir anakart gormedim X58 lerin yarisindan daha guzel goruntusu var : ))
  • amd yi tercih ederim i7 ye
  • arkadaşlar bütün mesajları okudum ama hakikaten soruyu ben sormuş olsam teşekkür etmeme rağmen sinirlenirdimyani arkadaşda testlere bakmayı biliyorki bakmış,incelemiş ama istediği kullananların söyleyeceği şeylerbizim donanımhaberde her zaman kullanıcı incelemesi istememizde bu sebepten değilmineyse umarım kullanan arkadaşlar birşeyler söylerde arkadaşın almadan önce içi rahat olur...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RapscallioN -- 20 Haziran 2009; 1:57:27 >
  • sana yardımcı olurmu bilmiyorum ama benim imzamda bulunan phenom 2 920 işlemcim var günlük 3.6 3.7 kullanıyorum şimdiye kadar nerdeyse son dönemde cıkan çoğu oyunu oynadım hiçbir sıkıntı ve kasma oluşturmadı ama sunu belirtmejk isterim ekran kartının enson limitine kadar kullanabilirsin burda bir şüphen olmasın test ypacak vaktim yok koyamadım ama alırsan pişman olmazsın hele kalite bir anakartla tavsiyem asus Crosshair II Formula ile ocz reaper 1066 kit ile birlikte başın ağrımaz şuan için amd de ddr3 e gerekyok enson gta 4 oynadım hd4850 ile yüksek ayarlarda 56 fps ile oyunu tamamladım
  • quote:

Orjinalden alıntı: wormhole

arkadaşlar bütün mesajları okudum ama hakikaten soruyu ben sormuş olsam teşekkür etmeme rağmen sinirlenirdimyani arkadaşda testlere bakmayı biliyorki bakmış,incelemiş ama istediği kullananların söyleyeceği şeylerbizim donanımhaberde her zaman kullanıcı incelemesi istememizde bu sebepten değilmineyse umarım kullanan arkadaşlar birşeyler söylerde arkadaşın almadan önce içi rahat olur...

edit:imla

Aynen öyle ama halen kimseden ses çıkmadı

• quote:

Orjinalden alıntı: g.adr

bugun X4 955 arti MSI 790FX-GD70 canavar bir sistem kurduk teste tabi tutacagiz bu aksam. hayatimda boyle bir anakart gormedim X58 lerin yarisindan daha guzel goruntusu var : ))

Yapıcagınız testi bekliyorum
  • arkadaslar i7 920 ve GTX 285 AMP 1600mhz 3*2 tri channel Corsair XMS3 CL8 ve AMD Phenom II X4 955 MSI 790FX-GD70 2*2 Corsair XMS3 1333mhz CL9 GTX 275 AMP makine arasinda git gel yapmis bulunmaktayim. iki makinede de cok az oyun oynayabildim ama masaustu islemler kurulumlar rar extract etme durumlari falan acisindan i7 920 nin gozle gorulur bir hiz farki var. yani baya baya fark ettiriyor direk anliyorsunuz aradaki farki. 275 amp ile 285 amp arasinda da minimum fps lerde gozle gorulur bir fark var.. oyle bir sey ki ayni monitor uzerinde test etme sansi da buldum arkadasima da ayni monitoru alinca.. islemci performanslari acisindan oyunlarda i7 920 ile kafa kafaya olduklari belli.. ekran karti siyriliyor aradan sadece. eger oyun oynayacaksaniz ve diger islemler icin 300-400 tl ekstradan vermeyi dusunmuyorsaniz ( rar , render ) tarzi, DDR3 Dual Kanalli AM3 sistem cok agir olmayan masaustu , grafik tasarim uygulamalari ve oyunlar icin oldukca ideal. ama islemler yogunlasinca ne yalan soyleyeyim , i7 direk kendini one atiyor. WinRAR icin en azindan durum boyle. digerlerini de tahmin edebiliyorum. sonucta tri channel'in da bir farki var agir islemler icin iyi bir teknoloji. Oyun pc si icin ise son derece gereksiz. X4 955 Tum QUAD islemcilerden daha ustundur ve DDR3 sistemde cok iyi performansi vardir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.