Şimdi Ara

AMD Oyuncu Sistemi [FPS Sorunu ve Performans]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkeze bu konuyla ilgilendiği için teşekkür ederim, Yaklaşık 3-4 gün önce bir sistem topladım ve bütün bileşenleri kendim monte ettim, Monte etmek konusunda zaten bir sıkıntım yok bilgi olduğu için ragat bir şekilde becerebildim açıkcası :), Şimdi soruna gelecek olursak sistemi toparladım herşey tamam ancak oyun testlerine gelince bir sıkıntı varmış gibi hissettim başta testler ve sistemim şu şekilde;

SİSTEM:

İşlemci: AMD FX 8350 4.0GHZ ---> (İşlemcinin içinden çıkan stock fanı kullanmıyorum onun yerine Xigmatek'in fanı var üzerinde işlemcinin.)
    Ekran Kartı: MSI AMD R9 380 4GB
    Anakart: MSI 970 GAMING AM3+
    RAM: GSkill 1600mhz 8GBx2
    Monitör: Philips 23.6'' 1080p
    Kasa: Xigmatek Shockwave Gaming

Bütün Driverler Güncel Durumda.

Oyun testleri ve asıl problem:

Tomb raider,battlefield 4 gibi oyunlarda (Oyunlar Orjinal'') ''ULTRA'' ayarlarda rahatlıkla 60fps ve üzeri oynamam gerekirken ben bu oyunları ''High'' ayarda bile 35-45 FPS arasında oynuyorum. İnternet üzerinden videolara ve performans testlerine baktığım zaman adamların hepsi Ultra'da 80FPS'de oynuyor bu 2 oyunu, Tabi burdaki 2 oyun örnek diğer oyunlardada aynı sorun var melesef.

Yardımcı olacak birileri varsa çok sevinirim şimdmiden teşekkür ederim.

• Oyun içindeyken Cpu ve Gpu kullanımına baktınmı hiç ne durumdalar?
  • Hepsi kullanılıyor görünüyor, yani VSync kapalı iken %60 açık iken %0 kullanılıyor gpu çok tuhaf şeyler var açıkcası anlayamıyorum, Şimdi windows 8.1 pro'ya dönüş yapacağım Windows 10'dan bakalım bir değişiklik olacak mı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.