Şimdi Ara

AMD'nin Sempron 145 işlemcisi 6089MHz'de wPrime 32M rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çok çekirdekli işlemcilerin hızla yaygınlaştığı günümüzde, tek çekirdekli işlemciler yavaş yavaş unutulmaya yüz tutsalar da hız aşırtmacılar tarafından yapılan çalışmalar bu süreci uzatacak gibi görünüyor. Ryba rumuzlu bir hız aşırtmacı tarafından yapılan yeni bir çalışma kapsamında AMD'nin Sempron 145 işlemcisi, kendi alanında wPrime32m rekoru kırdı.

Standart olarak 2.8GHz'de çalışan tek çekirdekli işlemci, Gigabyte'ın 790X çipsetli MA790X-UD3P anakart üzerinde Sıvı Azot ile yapılan çalışma kapsamında 6089MHz'e çıkartıldı. Aynı hızda yapılan wPrime testinde 23.3 saniyelik skora imza atan 6089MHz'deki Sempron 145, tek çekirdekli işlemciler arasında en iyi wPrime 32m skorunu almış oldu.

• ne diyelim boş uğraşlardan bi tanesi daha
  • hız asırtma bir hobidir boş ugraş dgl
    quote:

Orijinalden alıntı: maliahmet1

ne diyelim boş uğraşlardan bi tanesi daha
  • bu ülkedeki herkez için birşeyler boş zaten
    onu niye yapıyorsun boş iş lerle ugrasıyorsun yok boşa harcıyorsun boşa gidiyorsun boş boş boş adamlar zevk için yapıyor rekorunu koyuyor yapamayanlar düşünmeli biz neden topluca bu alemede giremiyoruz diye

gayet iyi sonuçlar elde etmiş gercekten iyi celeron sempron cosuyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 9 Şubat 2011; 0:17:28 >
  • O/c zevkli iş ya keşke elimde imkan olsa 5-6 ghzleri görsem:)
  • ne diyelim herkezin görüşü farklıdırda bence boşa para vede günlük kullanım yok
  • Gigabyte'ın 790X çipsetli MA790X-UD3P
    benım anakartın aynısı ben en fazla bu işlemcıyle
    AMD Phenom II X4 940 Black Edition 4.00 ghz cıkartabıldım oda kendı stok fanıyla daha fazlasınıda zorlamadım ... ama iş anakarta degıl bence işlemcıde neden mı işte bundan amd
    hobi sevdikleri Neredeyse değil kısıtlayan onları edildi işlemcilerin her istediği olan sistem bilgisayar var overclock meraklısı. Hatta AMD ve eski günlere (en az dört yıl önce) önce Intel iyi hala hatırlıyorum overclock kilitli ve işlemci saat çarpanı kendi anakart kombinasyonu ile olan faktörler ve bir istikrarı hiçbir sınırlı. Intel, inanıyor Core i7 965 Extreme Edition (EE) işlemci serisi etiket fiyatı değerinde 1.000 $, ama AMD farklı yalvarır. Kelimenin tam anlamıyla.

Dragon platform gezegen iş her tahrip olan finansal berbat olduğunu AMD'nin zaman başarı için son umut. Belki zamanlama o zaman sağ ve tüketicilerin pahalı bir olacak gereksiz para harcamak değil alelacele 220 $ sadece kilidi işlemci zaman AMD sunuyor onların CPU X4 940 Black Edition II Phenom. Benchmark Değerlendirme, saha karşılaştırır ve AMD Phenom II X4 940BE HDZ940XCGIBOX karşı testler Intel Core i7-920 BX80601920 . Bir maliyeti neredeyse 100 $ kişi fazla ve para ekstra için almak istiyorsunuz değil ne şaşırmayın tarafından.

dört yıl daha iyi parçası için, Intel masaüstü işlemci pazarında hemen hemen hiç rekabet olmuştur. AMD Athlon işlemci uygun fiyatlı performans bilgisayar dönem başlattı rağmen, endüstri daha sonra yeni kurtarıcı olarak Intel Core 2 serisi lehine olacaktır. AMD, muzaffer olmuştur ve boyunları bükük, kısa bir yanıp tüm iç. Belki underdog yine gün olması zamanı.

Intel Core 2 Duo ve Core 2 Quad işlemcileri sorgulamadan, dikkat çekici ürünleri oldu. Ama onları bu kadar popüler yapan aynı şey orijinal AMD Athlon anında tüketici favori yapılan fiyat oranı performans. AMD çok uzun bir süre için o kazanma formülü çoğaltmak mümkün olmadığını; Phenom II işlemci serisi başlattı kadar, Dragon kod adlı.

Dragon platform mali gezegendeki her iş yok eden berbat bir sürede başarı için AMD'nin son umudumuz. AM2 + soket arayüzü dayanmaktadır Phenom II X4 940BE, her şeyi olduğu orijinal Phenom değildi: Gerçekten çalışan bir değer paketlenmiş yüksek performanslı bir işlemci. buna ekleyin ve 'Black Edition' mimari kilidi X4 940BE Intel için büyük bir darbe vurmak için bir konumdadır.

o AMD son zamanlarda yeni mimariler başlatılmasına çok şans olmamıştır söylemek yeterli, K10 çevreleyen başarısızlık öyküsü girmeden. Sonuç olarak, kamu vardır Intel ürünleri için tek gerçek rakibi kendi beklentileri azaldı. Belki zamanlama doğru o zaman, ve tüketiciler aceleyle tam olarak çok daha az pahalı Phenom II işlemci ile aynı performansı bir Core i7 işlemci gereksiz para harcamak değildir.

sonuc ta gercek olan bu
    Advanced Micro Devices (AMD), iş, evde bilgisayar ve grafik çözümleri nesil tutuşturmak ve oyun müşterileri ve iş ortakları ile işbirliği adanmış yenilikçi bir teknoloji şirketidir

al kısım alıntıdır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nanya

Gigabyte'ın 790X çipsetli MA790X-UD3P
    AMD Phenom II X4 940 Black Edition 4.00 ghz cıkartabıldım oda kendı stok fanıyla daha fazlasınıda zorlamadım ... ama iş anakarta degıl bence işlemcıde neden mı işte bundan amd
    hobi sevdikleri Neredeyse değil kısıtlayan onları edildi işlemcilerin her istediği olan sistem bilgisayar var overclock meraklısı. Hatta AMD ve eski günlere (en az dört yıl önce) önce Intel iyi hala hatırlıyorum overclock kilitli ve işlemci saat çarpanı kendi anakart kombinasyonu ile olan faktörler ve bir istikrarı hiçbir sınırlı. Intel, inanıyor Core i7 965 Extreme Edition (EE) işlemci serisi etiket fiyatı değerinde 1.000 $, ama AMD farklı yalvarır. Kelimenin tam anlamıyla.

Dragon platform gezegen iş her tahrip olan finansal berbat olduğunu AMD'nin zaman başarı için son umut. Belki zamanlama o zaman sağ ve tüketicilerin pahalı bir olacak gereksiz para harcamak değil alelacele 220 $ sadece kilidi işlemci zaman AMD sunuyor onların CPU X4 940 Black Edition II Phenom. Benchmark Değerlendirme, saha karşılaştırır ve AMD Phenom II X4 940BE HDZ940XCGIBOX karşı testler Intel Core i7-920 BX80601920 . Bir maliyeti neredeyse 100 $ kişi fazla ve para ekstra için almak istiyorsunuz değil ne şaşırmayın tarafından.

dört yıl daha iyi parçası için, Intel masaüstü işlemci pazarında hemen hemen hiç rekabet olmuştur. AMD Athlon işlemci uygun fiyatlı performans bilgisayar dönem başlattı rağmen, endüstri daha sonra yeni kurtarıcı olarak Intel Core 2 serisi lehine olacaktır. AMD, muzaffer olmuştur ve boyunları bükük, kısa bir yanıp tüm iç. Belki underdog yine gün olması zamanı.

Intel Core 2 Duo ve Core 2 Quad işlemcileri sorgulamadan, dikkat çekici ürünleri oldu. Ama onları bu kadar popüler yapan aynı şey orijinal AMD Athlon anında tüketici favori yapılan fiyat oranı performans. AMD çok uzun bir süre için o kazanma formülü çoğaltmak mümkün olmadığını; Phenom II işlemci serisi başlattı kadar, Dragon kod adlı.

Dragon platform mali gezegendeki her iş yok eden berbat bir sürede başarı için AMD'nin son umudumuz. AM2 + soket arayüzü dayanmaktadır Phenom II X4 940BE, her şeyi olduğu orijinal Phenom değildi: Gerçekten çalışan bir değer paketlenmiş yüksek performanslı bir işlemci. buna ekleyin ve 'Black Edition' mimari kilidi X4 940BE Intel için büyük bir darbe vurmak için bir konumdadır.

o AMD son zamanlarda yeni mimariler başlatılmasına çok şans olmamıştır söylemek yeterli, K10 çevreleyen başarısızlık öyküsü girmeden. Sonuç olarak, kamu vardır Intel ürünleri için tek gerçek rakibi kendi beklentileri azaldı. Belki zamanlama doğru o zaman, ve tüketiciler aceleyle tam olarak çok daha az pahalı Phenom II işlemci ile aynı performansı bir Core i7 işlemci gereksiz para harcamak değildir.

sonuc ta gercek olan bu
    Advanced Micro Devices (AMD), iş, evde bilgisayar ve grafik çözümleri nesil tutuşturmak ve oyun müşterileri ve iş ortakları ile işbirliği adanmış yenilikçi bir teknoloji şirketidir

Ya neden düzgün Türkçe bilen birileri yok :S Yazdığın cümlelerden en 3-5 tanesinin haricinde hiç birini anlamadım :D 1 cümleden diğerine atlamış... Yani 1. katı çıkarken 3. kata 1 anda ışınlanma tarzı 1 şey :D

• hepsi google'a çevirtilmiş sanki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

bu ülkedeki herkez için birşeyler boş zaten
    onu niye yapıyorsun boş iş lerle ugrasıyorsun yok boşa harcıyorsun boşa gidiyorsun boş boş boş adamlar zevk için yapıyor rekorunu koyuyor yapamayanlar düşünmeli biz neden topluca bu alemede giremiyoruz diye

gayet iyi sonuçlar elde etmiş gercekten iyi celeron sempron cosuyorlar

+1
  • Anakartımı seviyorum
    Geçen sene bu günlerden kalma limit denemelerimden biri=) (stok fan + kapı, pencere, balkon açık)
    AMD'nin Sempron 145 işlemcisi 6089MHz'de wPrime 32M rekoru kırdı
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=969162

• quote:

Orijinalden alıntı: nanya

Gigabyte'ın 790X çipsetli MA790X-UD3P

sonuc ta gercek olan bu

Google Translate harikasına benziyor.

• ya hız aşırtıp ne oluyo, sanki aktif olarak kullanıyorlar, hadi masa üstünde birazda olsa anlamlı, %10 %15 oranında işlemciyi fazla sıkmadan normal ama ötesi gereksiz, bir ton extra malzeme alıp riske girerek uğraşmak sonrada birkaç yıl içinde değiştirmek durumunda kalmak hiç anlamlı gelmiyor bana, sürekli para harcayıp yeni çıkan en hızlısını elde etmek aldıgın malin fiyatı 1 yıl sonra %50 düşünce bu kişiler kendilerini enayi gibi hissetmiyorlarmı acaba.. günümüz koşullarında ,hayat mücadelesinde keyif için elektroniğe bu kadar para ayırmak
    çok mantıksız,
    işim gereği kullanmadığım için, orta halli bir kasa toplayıp 5 yıldan az olmamak süreci ile kullanırım, önceki bilgisayarımı 2006 yılında almıştım, 2011 yılındada yeni kasamı topladım 750 tl maliyet ile gayat uygun fiyatlı ve 5 yıl boyunca kullanabileceğim bir cihaz.
    belki buradan tepkiler yağıcak arkadaşlardan fakat ben böyle düşünüyorum, her yeni çıkan donanımı, yeni çıkan yazılımı hemen alıp kullanarakkendimi zor duruma sokup, başkalarını zengin etmek istemiyorum

• 10 ghz çıkarsa ne olacak sanki evinde sıvı azotmu tutacak devamlı
  • Arkadaşlar bu sözü bir kişiye söylemiyorum ama madem o/c işine meraklı değilsin veya nefret ediyosun her ne ise, tıklama abi konuya tıklayıp da milletin huzuruna da kaçırma..
  • google cvırı kurbanı olduk napalım yanı hıh :):):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

Arkadaşlar bu sözü bir kişiye söylemiyorum ama madem o/c işine meraklı değilsin veya nefret ediyosun her ne ise, tıklama abi konuya tıklayıp da milletin huzuruna da kaçırma..

herkesin düşünceleri seninkiyle uğuşacak değilya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 10 Şubat 2011; 22:48:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

quote:

Arkadaşlar bu sözü bir kişiye söylemiyorum ama madem o/c işine meraklı değilsin veya nefret ediyosun her ne ise, tıklama abi konuya tıklayıp da milletin huzuruna da kaçırma..

Dostum ben uyuşmasına bişey demiyorum madem o/c denen olayı sevmiyosun diyorum uğrama o zmn konuya da laf kalabalığı yapma bak adam o/c nin köküne kadar gitmiş bu kimisi için müthiş bir şey kimisi için gereksiz bir şey olabilir ama o gereksiz olarak düşünenler madem o/c yi gereksiz buluyosa o/c muhabbetinde işi ne ben diğer yorumumda da bunu söylemeye çalıştım ama belli ki tam anlamamışsın..

• quote:

quote:

quote:

Dostum ben uyuşmasına bişey demiyorum madem o/c denen olayı sevmiyosun diyorum uğrama o zmn konuya da laf kalabalığı yapma bak adam o/c nin köküne kadar gitmiş bu kimisi için müthiş bir şey kimisi için gereksiz bir şey olabilir ama o gereksiz olarak düşünenler madem o/c yi gereksiz buluyosa o/c muhabbetinde işi ne ben diğer yorumumda da bunu söylemeye çalıştım ama belli ki tam anlamamışsın..

+1

• quote:

quote:

quote:

Birincisi oc karşı değilim elimdeki işlemcide azbuçuk oc lu söylemek istediğim hava soğutma su soğutma dururken azotla benchmark yapmak niye kullanabileceğin en fazla yarım saat sonrası varmı yok
    İkincisi forum ortamında herkes düşüncelerini ifade edebilir tabii üslubuna göre senin işine gelsede gelmesede
    Üçüncüsü asıl anlama yeteneğini sen biraz geliştir ilk mesajım azotla ilgili oc ilgili değil

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.