Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 25 Aralık 2017; 15:7:29 >

• workstation konusunda 1700 ortalama %40 fark atarken , oyun konusunda 10 oyundan 6 sında 7700k 10-15 fps diğerlerinde 1700 önde olup genel klasmanda 7700k nın daha iyi olduğunu düşünüyorsan haklısın evet AMD ryzen ile kaybetti intel o yüzden yıllardır kakaladığı i3 leri 4c i5 leri 6c olarak çıkartıyor. İntelin kabul ettiğini bizim çok zeki insanlarımız kabul edemedi.
    Şu cümleniz ne kadar bilgili biri olduğunuzu gösteriyor zaten; AMD'yi hayatımda kullanmadım,kimseye de önermedim. Çöp denmez ama ona yakın denebilir

Yazıyı bende malum yerden sonra okumadım ama bu kısım dikkatimi çekti sayfayı kaydırırken, Senin tavsiyelerine uyup bilgisayar toplayan varsa veya bu şekilde işlemci seçen varsa yazık gerçekten, Bir insan kullanmadığı hakkında kulakdan dolma şeyler duyduğu bir ürün hakkında nasıl bu kadar önyargılı olabilir anlamak pek mümkün değil.
    Bu komedi metne karşı analiz yapalım;

GPU;

RX560 vs GTX 1050/ti,

Bütçeye göre. 1050ti ve RX560 alınır, kaybeden yok.

RX570&RX580 vs GTX 1060 3/6GB

Burada zaten AMD ye mining piyangosu vurdu. GTX1060 3G ise ne olduğu anlaşılamamış bir kart. 1060 6G ise RX580 eksikliğinden dolayı alınıyor.

Kazanan: AMD (2-1)

Vega56 vs GTX 1070

Şu an ülkemizde yok ama İngiltere, Almanya, U.S de Vega56 MSRP de bulunabiliyor. Performans farkı, bios flashlama, uv, daha özel tasarımlar gelmedi.

Kazanan: Net AMD galibiyeti.

Vega64 vs GTX 1080

Söz yok. 1080 kazandı.

1080ti seviyesinde AMD nin henüz GPU su yok. Yine nVidia galibiyeti. Durum eşit gibi.

İşlemciye gelelim.

Athlon X4 950 vs Pentium Kaby Lake

Aradaki 30 dolar fiyat farkına değer mi, sorgulamak lazım. Berabere.

Ryzen 3 vs Core i3

Zaten i3ler Pentium yüzünden öldü. R3 ler entry i5ler ile kafa kafaya.

Kazanan: AMD.

Ryzen 5 1400/1500x vs i5 7400/7500

Amd hem çekirdek sayında üstün, daha çok cache, oc imkanı vs.

Net AMD galibiyeti.

Ryzen 5 1600/1600X vs i5 7600/7600K/7640X

İntel dünyanın en saçma işlemcisini sunduğu bu testte multitaskingden kaybediyor. O minik 'bak bu üç buçuk ef pi es fazla alıyor özürlü oyunlarda intel ezer geçer' kısmına takık değilseniz.

Ryzen 7 1700 vs i7 7700

AMD parçalıyor.

Ryzen 7 1700X vs i7 7700K/7740X

'Üç buçuk ef pi es' vs 2. Kat kas gücü. 7740X dünyanın en saçma 2.işlemcisi olarak kaybediyor zaten, 7700K 1080p oyun için daha ideal. Berabere denebilir.

Ryzen 7 1800X vs i7 7800X

Bu işlemcileri alanların saf kas gücüne bakarak aldığını varsayarak AMD diyorum. Ama 4 kanal bellek intel tarafına önemli bir artı.

Ryzen TR 1900X vs i7 7820X

Zor bir karşılaştırma. Ancak +36 PCIe hattına ve 50 dolarlık avantaja dayanarak 1900X diyorum.

Ryzen Threadripper 1920X/1950X vs i9 7900X/7920X

Daha çok çekirdek, daha çok PCIe hattı, daha düşük fiyat. Net AMD galibiyeti.
  • 7700k 1700x den performans olarak önde kısmından sonrasını okumadım.
  • GAJU kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 25 Aralık 2017; 15:7:47 >
  • Farketmez 7700k 1700'den de daha performanslı bir işlemci değildir.
    Benim gözlemim ve testlerde vs. gördüğüm intelin genel klasmanda daha iyi olduğu. Ama şöyle bir nokta var, oyunda intel , workstationda ryzen daha performanslı.
  • workstation konusunda 1700 ortalama %40 fark atarken , oyun konusunda 10 oyundan 6 sında 7700k 10-15 fps diğerlerinde 1700 önde olup genel klasmanda 7700k nın daha iyi olduğunu düşünüyorsan haklısın evet AMD ryzen ile kaybetti intel o yüzden yıllardır kakaladığı i3 leri 4c i5 leri 6c olarak çıkartıyor. İntelin kabul ettiğini bizim çok zeki insanlarımız kabul edemedi.
  • Ryzen'ın çoklu çekirdek performansı çok daha iyi neyin kafası bu, intel gizsin gezsin biraz artık ryzenla canına okudu amd ben 1200 ldım oc ile 3800mhz ve intelde mecburen 2400mhzde kullandığım ramler 2800mhz bir sonra ki hedef 4000mhz ve ramler 3000mhz ,simdi soyle bana intelde 480tl'ye aldığın işlemci ne i3 7100 olsun overclock yok 2400mhz destekliyor performansı belli en fazla 1050ti takarsın online oyunda tırt 1200 deli gibi öç oluyor ramlere ver coşkuyu online oyunda sıkıntı yok daha yazayım mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 25 Aralık 2017; 15:8:1 >
  • Okumayın fanbot

• 7700k , 1700 den performans olarak önde yazisini görünce bende okumadim çünki yaziların geri kalanı büyük ihtimalle ilkokul kesimine hitap ediyordur.

• Herkesin okumayı bıraktığı yerden sonrasını bende okumadım. İleri düzey fanboyluk kokuyor.

• vega fos çıkmış olabilir(çünkü nvidia amanın yeni kartları piyasaya sunma vakti demedi o tdpye bakıp bizim kartlarla halen yarışmaya çalışıyor nhahah dedi.Yani elindeki teknolojiyle daha yüksek tdp kartlar çıkarsa vegayı ezip geçecektir) ama ryzen öyle çıkmadı inteli daha fazla çekirdek çıkarmaya zorladı i3ler artık 4gerçek çekirdek oldu sonunda
    ryzenin hakkını yemeyelim lütfen...
  • Yeni nesil i3'ler fiyatı ne olacak belli mi, oc olmayacak kıytırk anakartları fahiş fiyatla iteleyecek

• 7700k performans olarak 1700den önde öyle mi?

Performans dediğiniz gta v, far cry primal oyunlarıyla ölçülüyorsa evet 7700k daha güçlü bir işlemcidir.

Ve Ryzen serisi fos çıktığı için Intel de çekirdek çitlemeye başladı hem de ısı sorunları yaşamasına rağmen

Çünkü adamlar biliyor ne kadar da ısınsa Intel ısınmaz, AMD ısınır algısının olduğunu bu yüzden ne yapsa peynir ekmek gibi satıcak (bknz: Apple)

Nvidia konusunda evet AMD şu an baş edemiyor Nvidia ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 23 Ağustos 2017; 23:0:34 >
  • Amd'nin amazonda yoksatmasını nasıl açıklayacak acaba,çöpmüş felan.

Birçok firma amdyi tercih ediyor,sen almıyosun diye kimse almıyo zannetmişin,yok öyle birşey.

Amd'nin hisseleride yükselişte,karıda önceki dönemlere göre artışta insan biraz destekli,kaynaklı sallar.

Amd'nin alternatifi mi var doğru düzgün zaten bide intel ile nvidia var,onlarında fiyatları belli.
  • Amd bu zamanda kadar insanların gözünde intel ve nvidia nın ucuz alternatifiydi. Ne zaman ki performanslar rakiplerin düzeyine geldi veya geçti o zaman fiyatlar da aynı düzeye geldi, temennimiz rekabet ortamının kızışıp fiyatların kullanıcı lehine düşmesi..

• puhhahahah hala intel diyen var, demeyi gecmis adam önde diyor ayrica 7700k yi one surmektende bikmadiniz lan sogutamiyolar islemciyi ne overclockindan performansindan bahsediyonuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 24 Ağustos 2017; 2:17:48 >
  • Neye göre daha performanslı? Oyun için diyorsan 7700 diğer intel işlemcilerden de performanslı ama genel performansta r7 serisinin %40 gerisinde kalıyor.
  • AMD ryzeni güzel yaptı fakat ryzenlerde vaad edileni veremedi.Vegalar ise direk battı.AMD Intel ve Nvidia nın önüne geçmek istiyorsa ekran kartlarını geliştirmeli ve ryzen serisinin yeni nesillerini çıkartmalı.Ayrıca eski serilerini de ucuz fiyata yeniden piyasa çıkarabilirler(intelin pentium serisine yaptığı gibi)o zaman AMD Intel ve Nvidia yı geçebilir
  • Şu cümleniz ne kadar bilgili biri olduğunuzu gösteriyor zaten; AMD'yi hayatımda kullanmadım,kimseye de önermedim. Çöp denmez ama ona yakın denebilir

Yazıyı bende malum yerden sonra okumadım ama bu kısım dikkatimi çekti sayfayı kaydırırken, Senin tavsiyelerine uyup bilgisayar toplayan varsa veya bu şekilde işlemci seçen varsa yazık gerçekten, Bir insan kullanmadığı hakkında kulakdan dolma şeyler duyduğu bir ürün hakkında nasıl bu kadar önyargılı olabilir anlamak pek mümkün değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.